:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Pasowanie na czytelnika

edukacja, Pasowanie czytelnika - zdjęcie, fotografia

Najmłodsi uczniowie zambrowskiej "Czwórki" zostali pełnoprawnymi czytelnikami szkolnej biblioteki oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W Szkole Podstawowej Nr 4 w Zambrowie w ostatnim czasie przeprowadzane były zajęcia w bibliotece, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie klas pierwszych. W królestwie książek dzieci poznały pracę nauczycieli bibliotekarzy.

Podniosłym momentem było pasowanie uczniów na czytelnika. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, że będą starały się być dobrymi czytelnikami i będą szanować książki, które są ich wspólną własnością. Dzieci uczyły się, w jaki sposób wypożycza się książki, jak należy je wybierać i zwracać. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o liczne nowości wydawnicze, dlatego dzieci chętnie odwiedzają bibliotekę, wypożyczają książki oraz przychodzą do czytelni.

Tradycją „Czwórki” jest też wieloletnia, systematyczna i serdeczna współpraca z Oddziałem dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej. Panie pracujące w tej placówce - Barbara Myszko i Maria Ferenc - zaprosiły uczniów klas pierwszych, aby tam również pasować je na czytelników. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom.

Podczas wizyty w MBP dzieci wypożyczyły książki, uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych, odgadywały zagadki oraz słuchały pięknego, głośnego czytania ulubionych bajek. Na pożegnanie wszystkie maluchy otrzymały kolorowe dyplomy.

- „Pani Barbarze Myszko i pani Marii Ferenc serdecznie dziękujemy za spotkania i za wieloletnią współpracę. Dzieciom życzymy miłej lektury.” - przekazuje Joanna Wiaksa, nauczyciel bibliotekarz w SP4.

Polecamy:
:: Chcą zdobyć tytuł Mistrza Efektownej Nauki
:: Kolejna grupa nauczycieli z „Czwórki” na międzynarodowych warsztatach
:: Wolontariusze z „Czwórki” nagrodzeni
:: Sukces uczennic z gminy Szumowo [foto]
:: „Kartki Bożonarodzeniowe” zostały nagrodzone
:: Rozmawiali o prawach dziecka nienarodzonego w ZSA [foto]
:: Realizacja projektu „Powiat Zambrowski zapobiega uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży” zakończona [foto]
:: „Słoiczki szczęścia” w SP4
:: O pierwszej pomocy w ZSO [foto]

Pasowanie na czytelnika komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org