:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Parlamentarzyści PO z wizytą w Zambrowie [foto+retransmisja]

wybory parlamentarne, Parlamentarzyści wizytą Zambrowie [foto+retransmisja] - zdjęcie, fotografia

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej: wicemarszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz, była minister sportu i turystyki Joanna Mucha oraz posłowie Krystyna Sibińska i Grzegorz Raniewicz przyjechali na spotkanie z mieszkańcami Zambrowa. Było to jedno z 14 zorganizowanych w tym samym czasie w województwie podlaskim otwartych zebrań dyskusyjnych na temat programu Polska Obywatelska 2.0.

Samorządność, praworządność, europejskość – to główne filary programu „Polska Obywatelska 2.0”, które w środę, 23 listopada zaprezentowali mieszkańcom Zambrowa politycy Platformy Obywatelskiej. W sali bankietowej Zambrowskiego Parku Przemysłowego z zambrowianami spotkali się Bogdan Borusewicz, Joanna Mucha, Krystyna Sibińska i Grzegorz Raniewicz. Podobne spotkania odbyły się w 14 miastach województwa podlaskiego.

- „Wspólnie musimy pracować na to, aby za trzy lata, może wcześniej, odzyskać władzę w Polsce. Jeśli ten rząd złej zmiany będzie trwał, będzie nadal rządził, to niestety przyszłość Polski nie rysuje się w kolorowych barwach.” - mówiła na wstępie poseł Joanna Mucha.

Podczas spotkania przybyli mieszkańcy mogli zapytać parlamentarzystów o pomysły na rozwiązanie lokalnych problemów. Prezes Stowarzyszenia Osób Starszych i Niepełnosprawnych „Człowiek Nie Wiek” Karol Kossakowski mówił m.in. o swoich obawach dotyczących braku wsparcia finansowego organizacji pozarządowych przez rząd. Pytał, co można zrobić, aby mniejsze, lokalne organizacje były zauważone przez polityków.

- „Jestem przekonana o tym, że ten atak na społeczeństwo obywatelskie, na organizacje pozarządowe, jest po pierwsze przemyślany, przygotowany, zaplanowany i strategicznie rozpisany na fragmenty. Zauważcie państwo, że zaczęło się od ataku w dzienniku telewizyjnym i celowo mylę nazwę audycji, bo najpierw mieliśmy każdego dnia materiały dotyczące organizacji pozarządowych i tego, jakie niby są powiązania między różnymi osobami władzy a tymi organizacjami, ale już nie wspomniano o tym, że te pieniądze są dobrze wydawane, że te pieniądze są sprawdzane, że są procedury w jaki sposób zdobywa się te pieniądze, że w tych samych organizacjach pozarządowych, w których działa np. córka byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego działa też żona pana premiera Glińskiego.” - mówiła Joanna Mucha.

Sporo czasu poświęcono też osobie obecnego Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Niektórzy z obecnych mieszkańców stwierdzili, że jest mu bliżej do showmana sceny politycznej, niż poważnego ministra i za niektóre publiczne wypowiedzi powinien on odpowiadać karnie.

- „Z jednej strony pozycja Macierewicza jest pozycją niezwykle silną. Nie tylko dlatego, że tam jest przyjacielski układ z Jarosławem Kaczyńskim i bezpośredni kontakt, co widać. Jest jeszcze jedna kwestia. Macierewicz poprzez Smoleńsk i stworzenie religii smoleńskiej uzależnił swojego prezesa od siebie. Co jednak będzie, jak prokuratura Ziobry i PiS będą musieli powiedzieć, że nie było zamachu? Ja myślę, że Macierewicz będzie w stanie zrobić rozłam w PiS-ie i Kaczyński doskonale o tym wie.” - odpowiadał wicemarszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz. - „Antek jest w stanie mówić takie bzdury, jak z Mistralami bezkarnie.” - dodał.

Poruszono także wiele innych problemów nurtujących obywateli. Mieszkańcy mówili m.in. o przeroście liczby urzędników, podważali zasadność istnienia Starostw Powiatowych. Jeden z mieszkańców zarzucił także urzędom skarbowym, że te, zamiast pomagać przedsiębiorcom, na siłę wyszukują nieprawidłowości, aby zrealizować ustalone do wyrobienia limity. Padło także pytanie o przyczyny porażki PO w minionych wyborach parlamentarnych.

Poniżej prezentujemy retransmisję z wczorajszego spotkania parlamentarzystów PO w Zambrowie.Polecamy:
:: Krzysztof Jurgiel nadal szefem podlaskich struktur PiS
:: Stefan Krajewski nowym prezesem PSL w regionie
:: Poseł Kołakowski nowym członkiem Rady Służby Publicznej
:: Poseł PO gościł w powiecie zambrowskim [foto]
:: Anna Maria Anders wygrywa wybory uzupełniające
:: Spotkanie z kandydatem na senatora Szczepanem Barszczewskim [foto+video]

Parlamentarzyści PO z wizytą w Zambrowie [foto+retransmisja] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się