:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 7°C
powietrze B. dobre

Parkuj z głową – nie bądź egoistą parkingowym [foto]

parkuj z głową, Parkuj głową bądź egoistą parkingowym [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 26/11/2019 06:35

Dziś ostatnia w tym roku odsłona artykułu z serii „Parkuj z głową”. Tradycyjnie uwrażliwiamy kierowców na problem prawidłowego parkowania. Nowych mistrzów parkowania w Zambrowie uchwycili na zdjęciach czytelnicy zambrow.org.

 

Już dwunasty rok z rzędu chcemy uświadomić kierowcom, jak ważne jest parkowanie w wyznaczonych miejscach na parkingach. Stawiając samochód na liniach rozgraniczających miejsca parkingowe zajmujemy miejsca innym.

 

Przykład dużych miast, gdzie od lat funkcjonuje straż miejska i walczy z tym polskim nawykiem, pokazuje, że kierowcy są w stanie nauczyć się parkować w wyznaczonych miejscach. Przynajmniej większość kierowców. Dlatego w Warszawie, Wrocławiu, czy Gdańsku na parkingach np. pod supermarketami rzadkością są samochody zajmujące więcej niż jedno miejsce parkingowe.

 

W Zambrowie pod tym względem już jest nieco gorzej. Trzy samochody na sześciu miejscach parkingowych, gdzie nie sposób ustawić kolejnego auta - taki obrazek niestety nie jest rzadkością, chociaż jest lepiej, niż kilka lat temu. Od naszych czytelników dochodzą do nas głosy, że w kilkudziesięciu przypadkach nasze artykułu „nauczyły” niektóre osoby parkować poprawnie. Jednak codzienność pokazuje, że jeszcze wielu kierowców podczas parkowania nie przejmuje się liniami, stawiając pojazd tak, że koła przekraczają jedno wyznaczone miejsce parkingowe.

 

Dlatego ponownie chcemy uwrażliwić wszystkich, aby zwracali uwagę na to, jak pozostawiają samochód. Zachęcamy do podjęcia tego tematu w rodzinie, wśród znajomych lub nawet zwracania uwagi (kulturalnego) kierowcom, którzy na Waszych oczach właśnie źle parkują samochód.

 

Na opornych – jak zwykle – mamy straszaka. Pokażemy zdjęcia źle zaparkowanych samochodów w Zambrowie. Dlatego ponownie zwracamy się z prośbą do naszych niezawodnych czytelników, aby w sytuacji zauważenia źle zaparkowanego samochodu (koła poza liniami ograniczającymi miejsce parkingowe, przez co na parkingu może zmieścić się mniej samochodów, niż zaplanowano miejsc) – róbcie zdjęcia i wysyłajcie je na adres naszej Redakcji: [email protected], w temacie wpisując „Parkowanie z głową”, a w treści podając miejsce, datę i godzinę zrobienia zdjęcia. Wybrane zdjęcia opublikujemy na Zambrowskim Portalu w kolejnym artykule z tego cyklu.

Reklama

Parkuj z głową – nie bądź egoistą parkingowym [foto] komentarze opinie

 • Gęgawy - niezalogowany 2019-11-26 07:43:24

  Zdj.2 przebija wszystkie jak dla mnie winner! :D

 • Gość - niezalogowany 2019-11-26 07:58:19

  Może zacznijcie pokazywać dziury w jezdni, koleiny czy wyrwy w jezdniach..
  Zapadnięte studzienki ..Pewnie to niewygodny temat dla władz miasta .. Najłatwiej uderzać w kierowców !!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-11-26 08:00:32

  Róbcie zdjęcia jak małolaty szaleją rowerami na chodnikach .. Filmujcie jak motocykliści na ryczących motocyklach jeżdżą po mieście a reakcji Policji brak !!!

 • gość 2019-11-26 08:44:05

  wiadomo, często mandaty są na wyrost, np. przekroczenie prędkości o 10-15km, nie zapięte pasy przy pokonywaniu krótkiego odcinka, itd, itp, ale za takie parkowania uważam powinny być mandaty jak najwyższe, aby na drugi raz każdy zajmował jedno miejsce, a nie dwa, w czasach, gdzie aut jest co raz więcej, takich egoistów powinno się eliminować w taki właśnie sposób!!!

 • gość 2019-11-26 10:33:08

  I już BÓL DUPY mają Ci, których zapewne ich auta zostały z fotografowane. A przez tych pajaców w godzinach szczytu nie ma jak zaparkować pod urzędem lub innym miejscem, gdzie stoi taki SZERYF PARKINGOWY.

 • gość 2019-11-26 11:42:36

  Tylko zadam pytania - jaki efekt przynosi akcja "Parkuj z głową", jakie konsekwencje ponoszą ludzie którzy parkują w sposób niedozwolony? Obawiam się, że efekt jest żaden ( co widać na co dzień na naszych ulicach) a konsekwencji nie ma żadnych. Miasto powinno podjąć uchwałę o zakupie blokad na koło ( wydatek rzędu 150-250 zł za sztukę), zatrudnić człowieka który będzie te blokady zdejmował i zakładał i robił zdjęcia. Powiedzmy cena za złe parkowanie 100 zł, za założenie blokady 100 zł, zdjęcie blokady 100 zł. Delikwent musiałby pójść do urzędu, uregulować należność, i dopiero wtedy zdjęta zostałaby blokada. Utrata 300 zł, stracony czas wysiłek włożony w załatwienie zdjęcia blokady dopiero wtedy przyniosła by efekt w walce z łamaniem ogólnie przyjętych zasad współżycia społecznego.

 • gość 2019-11-26 12:48:34

  Największe gratulacje dla właściciela samochodu który niewłaściwie zaparkował przy Trójcy. Takich artystów w tej okolicy nie brakuje. Z kolei na Raginisa dramat. Ludzie nie umieją właściwie zaparkować tak jak te auto ze zdjęcia nr 5. A w Gregorku lajcik , kierowca nie przyjmuje się tym że zajmuje dwa miejsca parkingowe , a drugie auto chciałoby na tym miejscu zaparkować. Makabra !
  PS : Przy okazji przygotowań do świąt pieniędzy nie zabraknie przy zapłaceniu mandatów za takie durne parkowanie.

 • gość 2019-11-26 15:20:37

  KAŻDA msza w Trójcy to POWINNY być żniwa dla policji.... Ale wiadomo , nie tykać, bo będzie afera, obraza uczuć itd.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-26 17:24:53

  Szkoda słów

 • Gość - niezalogowany 2019-11-26 17:34:46

  Powinni poszerzyć miejsca parkingowe pod urzędem, bo nie ma opcji zaparkować dobrze w lini i dać radę wysiąść...

 • Gość - niezalogowany 2019-11-26 17:45:20

  "KAŻDA msza w Trójcy to POWINNY być żniwa dla policji.... Ale wiadomo , nie tykać, bo będzie afera, obraza uczuć itd."

  Nie wiem, czy Pan poznaje, czy nie, ale ta czarna KIA to chyba nie jest samochód cywilny...

 • Gość - niezalogowany 2019-11-26 17:53:01

  Niektóre sytuacje są pokazane jak samochód obok odjeżdża wtedy widać jak stoimy na linii czy poza itp np. Pod urzędem mam nie stanąć obok źle zaparkowanego samochodu tylko parkować u Pana L. Pod bufetem ? Czasem nie mamy wyboru i stajemy źle a odjeżdżając następny choćby chciał w liniach zająć miejsca nie ma możliwości

 • Gość - niezalogowany 2019-11-26 18:24:55

  90% ludzi z urzedu nie potrafii zaparkowac swojego samochodu to widac kamery cuda wianki nic nie pomoga a maja czas sa tam pierwsi zeby zaparkowac prawidlowo.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-26 18:51:21

  Sprawcą wykroczenia z kii jest funkcjonariusz w randze komendanta, żaden zwykły "krawężnik". 5 minut wcześniej próbowała tam wysiąść kobieta w ciąży, ale się poddała. A wyjeżdżając wymusił pierwszeństwo ba kierowcy busa czym doprowadził do ostrego hamowania. Portalowi zambrow.org kolejny raz zabrakło cywilnej odwagi, ponieważ dwa kolejne zdjecia pokazywały, ze w środku znajduje się cześć umundurowania.

  A do sprawy filmu-widmo z Ełku, gdzie zgłaszającym był pan z kwiaciarni, z Łomży, bliski znajomy posterunkowej koźlak to jeszcze wrócimy

  Nienawidzę chamstwa

 • gość 2019-11-26 18:53:54

  Na 1-szym zdjęciu sam z chęcią bym zablokował ten wyjazd, tam go nie powinno być. Nie jednej osobie tam udało się ledwie uniknąć potrącenia przez samochód.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-26 19:24:13

  Autorze ostatniego komentarza , nie jesteś sam. Ja to byłem świadkiem chamstwa. Publikowałem zdjęcie samochodu co źle parkował poprzez serwis społecznościowy. I to było kobiety. I kobieta napisała do mnie że jestem żenujący.
  Przepraszam ale to jest chamstwo w wersji damskiej

 • Gość - niezalogowany 2019-11-26 19:38:25

  Odnośnie zdjęcia z nowych osiedli, gdzie samochód jest zaparkowany na chodniku to nie powinno to budzić oburzenia, ponieważ sytuacja wygląda tam tak, że dla ludzi przyjezdnych, niemieszkających tam nie ma innej opcji jak próba wciśnięcia się gdzie się znajdzie taki kawałek, aby w miarę nie utrudniać ruchu. Podejrzewam, że nikt nie wsiada w samochód żeby i tak parkować kilometr dalej gdzie są normalne miejsca. Problem ten bierze się stąd, że ktoś wpadł na ofertę wykupywania miejsc parkingowych i większość mieszkańców z tego skorzystała. Jak to wygląda w praktyce? Codziennie prawie połowa miejsc wolnych wokół bloków, ale niestety są to miejsca wykupione, więc nikt nie będzie komuś ich zajmował bo wiadomo nie wiemy kiedy ktoś wróci. Zamiast "parkuj z głową" powinno być "planuj z głową". Niech na każdym osiedlu wszyscy wykupują sobie miejsca to wtedy wszyscy będziemy chodzić pieszo bo nigdzie nie da się zaparkować. A może to i dobry plan? W sumie ekologiczny.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-26 22:45:02

  A może parkingi przydałoby się kuźwa poszerzyć miejsca parkingowe są za małe takim np.. Audia Q5 lub Q7 jest naprawdę ciężko zaparkować jak stoją obocznie dwa samochody ponieważ nie ma miejsca no chyba że zaczniemy maluchami jeździć

 • Gość - niezalogowany 2019-11-26 22:51:05

  Zdjęcia te które pokazują są śmieszne tu ewidentnie kierowcy przesadzili, ale ja osobiście miałam ostatnio taka sytuacje że ktoś samochodem ustal na pasach parkingowych i chcąc zaparkować koło niego też musiałam ustac na pasach a potem on odjechał a ktoś sfotografował mój samochod. Żenada?!!!!!!!! A potem piszą parkuj z głową!!!!!!!

 • gość 2019-11-27 00:46:37

  Nie ma wróbla, a ktoś robi zdjęcia.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-27 08:08:52

  Osoby lubiące robić zdjęcia źle zaparkowanym samochodom zapraszam na osiedle gdzie jest przedszkole nr.6 czyli na 71 pułku piechoty od godz.7.30 do 8.00 tam dopiero można zrobić ciekawe zdjęcia.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-27 09:50:18

  parking al woj pol przy światłach tam to się dzieje

 • gość 2019-11-27 21:07:16

  Trójca - nie tylko takie kwiatuszki z parkowaniem jest w niedziele , także w dni robocze. Na przykład dzisiaj widziałem między 17:45 a 18:00 samochód z rejestracją warszawską. Marka chyba audi. Parkował tak samo jak ten artysta na zdjęciu. Zwracam się do osób lubiących robić zdjęcia źle zaparkowanym samochodom również na zdjęcia na Raginisa - parking przy Ząbku , tam się pojawiają artyści złego parkowania , głównie raczej pacjenci ząbka oraz zdjęcia przy kościele Trójcy ale gdy odbywa się msza zwłaszcza w niedziele i chyba nie tylko.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-28 08:08:38

  Sami piesi oceniają i plują jadem a później wbiegają pod samochody

 • Gość - niezalogowany 2019-11-28 08:13:09

  Ale metropolia się zrobiła .. Dziurawe jezdnie koślawe chodniki i miejsca parkingowe z epoki PRL o szerokości fiata 126p ...
  Nie przeszkadza to wlodarzom miasta i oceniającym .????. A jak wasze opłaty za wywóz śmieci i czynsz za mieszkanie ?? Buźka w kubeł i cisza??Strach się odezwać ??? Bohaterowie !!!!!!

 • gość 2019-11-28 08:57:50

  piesi mu wbiegają! siedź w domu pajacu!

 • Gość - niezalogowany 2019-11-28 10:30:03

  Dla gościa pytającego na temat stawek za śmieci i tym podobnym - w gminie Zambrów jakiejś tragedii nie widać

 • Gość - niezalogowany 2019-11-28 10:31:34

  Do gościa "piesi mu wbiegają! siedź w domu pajacu!" : Sam jesteś pajacem

 • Gość - niezalogowany 2019-11-28 18:43:13

  "Nie ma wróbla, a ktoś robi zdjęcia."

  Tak to się kończy, jak koliberek ćwierka pod dyktando

 • gość 2019-11-28 20:18:46

  3 i 4 to przesadzone moim zdaniem. Nie wiadomo jak stały samochody wcześniej, 10 też nikomu nie przeszkadza, jeśli nie miał gdzie zaparkować to w czym problem? Reszta faktycznie - IQ kamienia, ale te 3 moim zdaniem tylko aby dobić do 15. Bez przesady...

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Krowa wysokocielna

Sprzedam krowy mleczne ponieważ likwiduję gospodarstwo


Usługi Minikoparką

Kompleksowe Usługi Minikoparką Szybko i solidnie. Polecam i Zapraszam. tel. 728 349 576


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry: -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu ok 6% -granulacja 8mm-25mm -zawartość siarki 0,45% Transport HDS lub winda.Warunki..


Działka rolno-budowlana 1,70

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


VW PASSAT B6

Sprzedam ładnego, bardzo bogato wyposażonego Passata B6 z grudnia 2007roku z rewelacyjną automatyczną skrzynią biegów DSG. Samochód regularnie..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


ARDOM – solidne okna, drzwi,

Okna - PCV, aluminiowe, drewniane, dachowe, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, bramy garażowe, rolety zewnętrzne i wewnętrzne, moskitiery, parapety..


Zgubiono prawo jazdy, nagroda

Zgubiono prawo jazdy. Nagroda gwarantowana 517315233


CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE CENY..


Działka 8230m2, Głębocz

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat zambrowski...


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: - obsługę klienta w oddziale - nawiązywanie i utrzymywanie z klientami długotrwałych..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Szybkie kursy Prawa jazdy z

Oferujemy szybkie kursy prawa jazdy wszystkich kategorii z egzaminem w Łomży. Nasze ośrodki: Łomża, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Czyżew , Jedwabne..


Praca w lokalu

Przyjmiemy do pracy dwie osoby w Pizzerii Perfetto do pracy na kuchni oraz do wypieku pizzy (doświadczenie nie jest wymagane - wszystkiego..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Pranie tapicerki meblowej i

Oferuję -pranie tapicerki (samochodowej,meblowej,itp...) -pranie dywanów i wykładzin. -czyszczenie różnego typu:kanap,wypoczynków,krzeseł itp....


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Sprzedam Skode Fabie 1.2TSI

Sprzedam Skode Fabie 1.2 TSI 86km, rok produkcji 2014 przebieg 110000, klimatyzacja, elektryczne szyby. Stan idealny, silnik dynamiczny, bardzo małe..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Pomcnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi poszukuje osób na stanowisko pomocnik kucharza sushi. Od kandydata wymagamy chęci do pracy, pozytywnego nastawienia oraz..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 z 2002 roku, dwa komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Zaginął pies . Nagroda za

Szukamy zaginionego psa . Naroda!!!!!


Wynajmę mieszkanie na Raginisa

Witam serdecznie. Poszukuję do wynajęcia mieszkanie max dwu pokojowe na osiedlu Raginisa. (nie parter) Czym się wyróżniam jako dobry lokator: +..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 2.0 diesel full opcja. Auto z 2002 roku w bardzo dobrym stanie, 2 komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"