:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Parkuj z głową! Zobacz jak inni zajmują „twoje” miejsce [foto]

Dziś kolejny artykuł z cyklu „Parkuj z głową”. Przypomnijmy, że zgodnie z założeniami naszej akcji, chcemy uświadomić kierowcom, jak ważne jest parkowanie w wyznaczonych miejscach.

Na pewno wielu kierowcom zdarzyło się „przeklinać” innego uczestnika ruchu, gdy ten nieumiejętnie zaparkował swoje auto. Niektórzy kierowcy pozostawiający samochody na liniach dzielących miejsca parkingowe, ograniczają parkowanie większej ilości aut. Chcąc zawstydzić takich egoistów, już od 12 lat publikujemy serie zdjęć pokazujących źle zaparkowane pojazdy w naszym mieście.

 

Często przez jeden źle postawiony pojazd na pierwszym miejscu parkingowym, kolejni stawiają również samochody jak chcą. Warto jednak podkreślić, że winę w tej sytuacji ponosi zarówno pierwsza osoba, która źle zaparkowała, jak i wszyscy kolejni. Przepisy nie warunkują tego. Liczy się każdy przypadek indywidualnie.

Zachęcamy więc wszystkich kierowców przede wszystkim do tego, aby od dziś zwracali szczególną uwagę na to, jak parkują samochód. Przypominamy, że zgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym kierowca może zostać ukarany mandatem karnym i punktami karnymi, jeżeli zaparkowali pojazd w sposób nieprawidłowy, czyli w miejscu do tego nie wyznaczonym lub na parkingu, ale najeżdżając chociaż jednym kołem na linię ciągłą. Tym bardziej wykroczenie popełnia każdy kierowca, który parkuje swój samochód w taki sposób, że linia dzieląca miejsca postojowe jest po środku auta.

 

Jeśli zauważyłeś jednak, że twój sąsiad nadal źle parkuje lub inne auto pozostawione jest tak, że kolejni nie mogą zaparkować, zrób zdjęcie i wyślij na adres: [email protected], w temacie wpisując „Parkowanie z głową”. W treści podaj miejsce, datę i godzinę zrobienia zdjęcia.

 

Nie udostępniamy policji naszych zdjęć i zasłaniamy tablice rejestracyjne. Nie chcemy przyczynić się do mandatów. Chcemy zwrócić uwagę na duży społeczny problem, a opornych – zawstydzić pokazując ich źle zaparkowany samochód.

 

W galerii zdjęć – odosobnione przykłady źle zaparkowanych samochodów nadesłane przez naszych czytelników.


Parkuj z głową! Zobacz jak inni zajmują „twoje” miejsce [foto] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-07-19 16:29:51

  Ciekaw jestem czy gej który robił te zdjęcia nigdy nie zaparkował zle obok zle zaparkowanego auta

 • Gość - niezalogowany 2018-07-19 17:45:41

  Policja powinna wzracac uwaga na parkujących na chodniku czy tez na trawniku . Przejsc nie mozna bo autem tarasuje na szczycie bloku parkując.

 • Bolek i lolek - niezalogowany 2018-07-19 22:59:58

  Za te parkowanie to policja powinna surowo karać to by się nauczyli parkować, bo to co się dzieje na parkingach w zambrowie to jest tragedia wyglada to jak wszyscy by za jajka prawo jazdy zrobili .To naprawdę jest d dozy problem bo brakuje miejsc parkingowych ja k by jeden i dz biesiady dosta ł ma ndat raz ,drogi to by się szybko nauczyli....

 • Bolek i lolek - niezalogowany 2018-07-19 23:00:18

  Za te parkowanie to policja powinna surowo karać to by się nauczyli parkować, bo to co się dzieje na parkingach w zambrowie to jest tragedia wyglada to jak wszyscy by za jajka prawo jazdy zrobili .To naprawdę jest d dozy problem bo brakuje miejsc parkingowych ja k by jeden i dz biesiady dosta ł ma ndat raz ,drogi to by się szybko nauczyli....

 • Gość - niezalogowany 2018-07-20 07:36:47

  Popieram pierwszy komentarz ktoś zaparkuje jak sierota a potem to ja ta co źle parkuje. A chcący zaparkować w liniach to muszę się potem przeciskać. Ale najlepsze jest to jak ja mam wyjądz dziecko zaparkuję pięknie w liniach i co z tego dziecko to pewnie przez dach bo z fotelikiem to napewno go nie wyjmę.

 • gość 2018-07-20 14:59:40

  Przede wszystkim to więcej parkingów potrzeba, a nie drzew nasadzili na których wrony kraaaaaczaą i srają!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-07-20 21:01:12

  Kojarze.taksiarza z tego renault vel satis czy jakos tak, prostkak i cham na drodze, a i krzywo.parkuje, wstyd panie taryfiarzu z.nadwaga ..

Dodajesz jako: Zaloguj się