:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  4°C bezchmurnie

Otwarto kolejny odcinek S8

inwestycje, Otwarto kolejny odcinek - zdjęcie, fotografia

Jeszcze przed końcem lipca udało się puścić ruch i tym samym udostępnić kierowcom obie jezdnie wybudowanego odcinka drogi ekspresowej S8 od granicy województw mazowieckiego i podlaskiego do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej.

Dzisiaj (20 lipca) udostępniono kierowcom, przeszło 9-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S8, na odcinku od granicy województw mazowieckiego i podlaskiego do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. Tym samym, jadąc od strony Warszawy, wjeżdżając na obwodnicę Ostrowi Mazowieckiej dojedziemy do Białegostoku dwiema jezdniami.

 

- „To około 100 kilometrów nowej, dwujezdniowej drogi, która pozwala na płynną, bezpieczną i komfortową jazdę.” - przekonuje rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA Rafał Malinowski.

 

To pierwszy z mazowieckich odcinków S8 prowadzonych przez oddział GDDKiA w Białymstoku, z którego kierowcy mogą korzystać - na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu, która ma obowiązywać do zakończenia wszystkich robót i uzyskania niezbędnych pozwoleń, co powinno nastąpić do końca sierpnia tego roku.

 

Do zakończenia robót na otwartym dziś odcinku będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h. Jest to podobne rozwiązanie do tego, jakie zastosowano 22 grudnia ubiegłego roku na fragmencie S8 od granicy województw mazowieckiego i podlaskiego do obwodnicy Zambrowa. Podobny jest też powód.

 

- „Wokół ciągu głównego prowadzone będą prace wykończeniowe. Co za tym idzie, prędkość będzie ograniczona do 100 km/h, a miejscami mogą pojawiać się utrudnienia i dodatkowe ograniczenia związane z wykonywanymi robotami. Chodzi o takie prace, jak roboty wykończeniowe i porządkowe dróg serwisowych i lokalnych, przebudowywanych w ramach kontraktu. Co ważne, gotowe są obie jezdnie w ciągu głównym, elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego (oznakowanie, bariery), jak i te chroniące środowisko (ekrany, większość przejść dla zwierząt).” - informuje Rafał Malinowski.

 

Ponad 9-kilometrowy odcinek od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województw realizuje firma POLAQUA. Umowa z wykonawcą została podpisana w lutym 2016 roku. Kontrakt na roboty opiewa na 248,89 mln zł brutto – za tę kwotę wykonawca wybudował 9,4 kilometrów dwujezdniowej drogi ekspresowej, na której powstały cztery wiadukty drogowe nad trasą główną, jedna kładka dla pieszych, a także dwa duże przejścia dla zwierząt.

 

Dziś puszczono ruch na obu jezdniach, a do końca sierpnia wykonawca ma dokończyć pozostałe prace wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Ten fragment biegnie głównie po starym śladzie DK8 i łączy się z przeszło 80-kilometrową częścią drogi ekspresowej S8 w województwie podlaskim.

 

Na terenie województwa mazowieckiego w budowie jest jeszcze fragment S8 od Wyszkowa do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej o długości około 29 km, podzielony na pododcinki: Wyszków – węzeł Poręba (puszczenie ruchu wrzesień/październik br.) oraz węzeł Poręba – Ostrów Mazowiecka ( puszczenie ruchu koniec sierpnia br.).


Fot. s8ostrow.pl

Otwarto kolejny odcinek S8 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się