:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C bezchmurnie

Ostrzeżenie: bardzo trudne warunki na drogach [foto]

meteo, Ostrzeżenie bardzo trudne warunki drogach [foto] - zdjęcie, fotografia

Wszystkich zmotoryzowanych ostrzegamy przed bardzo trudnymi warunkami, panującymi w chwili obecnej na drogach. W nocy z wtorku na środę oraz przez cały dzisiejszy dzień intensywnie pada śnieg. W sumie w Zambrowie spadło ponad 7 cm białego puchu, który przez jeden dzień zmienił cały krajobraz za oknami.

Wszystko to powoduje, że na drogach i chodnikach jest bardzo ślisko. Prosimy więc kierowców o dostosowanie stylu i prędkości jazdy do panujących warunków. Co prawda rano widzieliśmy w Zambrowie kilka pługów śnieżnych, jednak po południu, mimo intensywnych opadów śniegu - pługów w ciągu półgodzinnego „patrolu” na ulicach Zambrowa, nie spotkaliśmy. Wszystkie chodniki pokryte są kilkucentymetrową warstwą śniegu, podobnie jak mniej uczęszczane ulice i drogi osiedlowe. Na głównych ulicach w mieście po godz. 8:00 zalegała ok 2-centymetrowa warstwa rozjeżdżonego, zbitego śniegu, zamieniającego się w lód. Nie lepsza sytuacja panuje na głównych drogach krajowych poza miastem.

Zgodnie z obowiązującymi normami drogowcy mają 8 godzin na podstawienie pługów i rozpoczęcie odśnieżania, licząc odkąd przestanie padać śnieg. Jednak często nie czekają aż tak długo i zaczynają odśnieżać przed upływem ustawowych 8 godzin. Oczywiście szybkość odśnieżenia danej drogi zależy o standardu utrzymania, do jakiego zaklasyfikowany jest dany odcinek. Według norm drogi powinny być odśnieżone, po ustaniu opadów śniegu, jednak często w Zambrowie pługi wypuszczane są w momencie kiedy jeszcze pada.

W chwili publikowania tego artykułu, opady śniegu nieco osłabły. Jednak synoptycy z białostockiego Biura Prognoz Meteorologicznych ostrzegają, że podobna aura jak dziś utrzyma się jeszcze przez kilka najbliższych dni. Według synoptyków w nocy utrzyma się zachmurzenie duże i będą okresowe opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C. Pogoda w czwartek ma być bardzo podobna. W dzień zachmurzenie duże i miejscami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu, gdzie prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej ma wynosi od 3 do 7 cm. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C.

Polecamy:
:: Może być ślisko!
:: Najkrótszy dzień w roku i początek astronomicznej zimy
:: Uwaga oblodzenia!
:: Początek zimy w Zambrowie. Spadł pierwszy śnieg
:: Uwaga oblodzenia!
:: Uwaga! Będzie ślisko!
:: Pierwszy dzień astronomicznej jesieni
:: Pierwszy dzień astronomicznej jesieni
:: Będzie jeszcze cieplej!
:: Jutro częściowe zaćmienie Księżyca
:: Upały i burze

Ostrzeżenie: bardzo trudne warunki na drogach [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org