:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Ostatni dzień egzaminów gimnazjalnych za nami [foto]

Kiedy: 2018-04-20 , godzina: 00:00

edukacja, Ostatni dzień egzaminów gimnazjalnych [foto] - zdjęcie, fotografia

Uczniowie trzecich klas gimnazjów zakończyli dzisiaj pisanie testów sprawdzających wiedzę zdobytą w gimnazjum. Ostatnim egzaminem był test z języków obcych.

Uczniowie trzecich klas gimnazjów pisali dziś trzecią (ostatnią) część egzaminu gimnazjalnego. Tym razem testy dotyczyły języka obcego. Uczniowie mieli do wyboru jeden z sześciu języków obcych nowożytnych: angielski, niemiecki, rosyjski, francuski, hiszpański i włoski. Zdecydowana większość wybrała j. angielski.

Egzamin gimnazjalny z języka obcego składał się z dwóch części. Pierwsza to poziom podstawowy, do którego uczniowie przystąpili o godzinie 9:00. Na rozwiązanie testu mieli dokładnie 60 minut.

Druga część egzaminu na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się o godz 11:00. Czasu na udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania było 60 minut. Przy czym egzamin na poziomie rozszerzonym zdawała część uczniów - tylko ci, którzy w gimnazjum kontynuują naukę danego, wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.

Podczas egzaminu z języka angielskiego (podstawowego) uczniowie mieli do wykonania 11 zadań. Pierwsze cztery, były na tzw. "słuchanie". Uczniowie na podstawie usłyszanego nagrania musieli odpowiedzieć na pytania. Dotyczyły one np. podróży dziewczynki czy wizyty w motylarni. Trzeba też było uzupełnić minidialogi oraz wybrać właściwą reakcję do opisanej sytuacji. Część zadań jak zawsze nawiązywała do tekstów. Najwięcej punktów można było zdobyć za ostatnią część testu, gdzie uczniowie musieli np. wstawić odpowiednie słowa do tekstu.

Dzisiejszy egzamin był trzecim dniem gimnazjalnego maratonu. Wczoraj gimnazjaliści przystąpili do egzaminu z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w środę z wiedzy humanistycznej. W tym roku najważniejszy egzamin przed zakończeniem szkoły w całej Polsce pisało około 349 tys. uczniów klas III gimnazjów.

Prace uczniów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 16 czerwca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie, natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym (22 czerwca br.).

Poniżej w formie plików PDF załączamy dzisiejsze arkusze z języków obcych udostępnione przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.Ostatni dzień egzaminów gimnazjalnych za nami [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się