:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -6°C pochmurno z przejaśnieniami

OSP w Starym Skarżynie ma już 90 lat! [foto]

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Skarżynie świętowała 90-lecie powołania. Była to okazja do wyróżnienia i uhonorowania zasłużonych druhów.

Uroczyste obchody 90-lecia powołania Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Skarżynie odbyły się wczoraj, 7 lipca. Na uroczystość przybyły jednostki straży pożarnej powiatu zambrowskiego i okolic, samorządowcy, mieszkańcy Starego Skarżyna oraz zaproszeni goście.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Starym Skarżynie. Następnie wszyscy przemaszerowali na plac przy strażnicy OSP, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Odegrany został hymn państwowy, a biało-czerwona flaga została wciągnięta na maszt.

Jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Skarżynie był również okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień. Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Podlaskiego nadało medale:

 

Złoty medal „Za zasługi dla Pożarnictwa”:

dh Stanisław Skarzyński

 

Srebrne medale „Za zasługi dla pożarnictwa”:

dh Daniel Brajczewski

dh Marek Faszczewski

dh Michał Skarzyński

 

Brązowe medale „Za zasługi dla pożarnictwa”:

dh Grzegorz Gosk

dh Szymon Krajewski

dh Piotr Skarzyński

dh Wojciech Skarzyński

 

Brązowa odznaka honorowa „Podlaski Krzyż Floriański”:

dh Franciszek Ilczuk

 

Ponadto Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Zambrowie nadało:

 

Brązowe medale „Za zasługi dla pożarnictwa powiatu zambrowskiego”:

dh Krzysztof Koliński

dh Mateusz Krajewski

dh Bartosz Mioduszewski

dh Grzegorz Skarzyński

dh Miłosz Skarzyński

dh Paweł Żochowski

 

Odznaki „Strażak Wzorowy”:

dh Marek Faszczewski

dh Grzegorz Gosk

dh Mateusz Krajewski

dh Szymon Krajewski

dh Michał Skarzyński

dh Miłosz Skarzyński

dh Piotr Skarzyński

dh Wojciech Skarzyński

 

Medale i odznaki wręczali Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Zambrowie dh Marek Adam Komorowski, Komendant Powiatowy PSP w Zambrowie bryg. Maciej Krajewski, Starosta Zambrowski dh Robert Maciej Rosiak oraz Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos.

W czasie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swoich przemówieniach dziękowali i składali życzenia strażakom oraz wręczali upominki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Skarżynie.

 


Miejsce zdarzenia mapa Zambrów


OSP w Starym Skarżynie ma już 90 lat! [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org