:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?pożary i straż, Starym Laskowcu podsumowała ubiegły - zdjęcie, fotografia
11/02/2019 10:05

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu w minionym roku wyjeżdżali do akcji ratowniczych 110 razy. Większość wyjazdów związanych było z likwidacją miejscowych zagrożeń.

 

W sobotę, 9 lutego w budynku Szkoły Podstawowej w Starym Laskowcu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków OSP w Starym Laskowcu. Zgodnie ze statutem jest ono zwoływane raz w roku.

 

Obrady rozpoczął prezes jednostki Zbigniew Mioduszewski, który powitał przybyłych gości: dh Marka Adama Komorowskiego - Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie, a jednocześnie radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego, bryg. Macieja Krajewskiego - Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie, Jarosława Kosa - Wójta Gminy Zambrów, Bogdana Paca - Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zambrowie, Krzysztofa Kolińskiego - Komendanta Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zambrowie. Następnie uczczono minutą ciszy pamięć druhów, którzy odeszli w ubiegłym roku.

 

W kolejnej części wysłuchano sprawozdań. Jako pierwszy o ostatniej działalności poinformował Zastępca Naczelnika dh Jacek Traczyk. Jak mówił, w ubiegłym roku OSP w Starym Laskowcu uczestniczyła w 110 zdarzeniach, w tym: 53 miejscowych zagrożeniach, 27 pożarach, 26 zabezpieczeniach rejonu działania JRG Zambrów oraz 4 fałszywych alarmach. W akcjach łącznie wzięło udział 18 uprawnionych druhów. Przełożyło się to na 180 godzin pracy jednostki przy akcjach.

 

Zarząd OSP w Starym Laskowcu obradował regularnie, przeprowadzono wiele zbiórek szkoleniowych oraz spotkań i pogadanek o charakterze prewencyjnym. Zgodnie z tradycją zorganizowano całonocną wartę przy grobie Pana Jezusa, wigilię, Dzień Strażaka, zawody sportowo-pożarnicze i inne uroczystości czy święta we współpracy z Urzędem Gminy Zambrów oraz Parafią pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. W okresie sprawozdawczym wyróżniono: kobiecą drużynę pożarniczą, która zajęła II miejsce w Wojewódzkich Zawodach Sportowo Pożarniczych oraz męską drużynę pożarniczą, która zajęła VIII miejsce w zawodach tego samego szczebla.

 

W 2018 roku OSP w Starym Laskowcu pozyskała także sporo sprzętu i wyposażenia pożarniczego. Jednostka wzbogaciła się o: radiotelefon HYTERA, 4 komplety ubrań specjalnych FHR GOLD, podkrzesywarkę STIHL, 2 komplety ubrań specjalnych GARDA, 6 sztuk węży tłocznych W52 i W75, 2 sztuki węży ssawnych, przełącznik 75/52, 20 sztuk koszulek polo koszarowych, torbę PSP R1, osłony magnetyczne, kliny do stabilizacji, 5 sztuk latarek LED, parawan do osłony miejsc wypadków, 4 komplety ubrań koszarowych oraz 2 bramy garażowe.

 

Następnie przyjęto sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej, która udzieliła absolutorium Zarządowi OSP. Opis ubiegłorocznej działalności przedstawiło również Koło Gospodyń Wiejskich (KGW) na czele z przewodniczącą Anną Mioduszewską, a także Zespół Ludowy „Laskowianki”, pod kierownictwem Elżbiety Bagińskiej. Zarówno jedna grupa jak i druga należą do struktur stowarzyszenia OSP.

 

KGW w 2018 aktywnie angażowało się w życie społeczności lokalnej. Panie organizowały różnego rodzaju spotkania, warsztaty oraz inne zajęcia dla dorosłych i dzieci w celu rozwijania swoich umiejętności, szczególnie kulinarnych czy w zakresie rękodzieła. Jak co roku obsłużono pielgrzymów, którzy zatrzymują się w Starym Laskowcu na odpoczynek oraz pomagano w organizacji świąt i uroczystości kulturalno-sportowych na terenie gminy Zambrów. Zespól „Laskowianki” uczestniczył z kolei w wielu przeglądach, koncertach i innych wydarzeniach artystycznych nie tylko na terenie powiatu, ale również w regionie. Obie formacje zapewniły, że będą kontynuowały i rozwijały swoją działalność w bieżącym roku.

 

Zebranie OSP w Starym Laskowcu zakończyły wystąpienia okolicznościowe gości, którzy jednogłośnie wyrazili uznanie dla działalności jednostki, a jednocześnie zapewnili o dalszej współpracy z podmiotami samorządowymi, instytucjami wspierającymi oraz Komendą Powiatową PSP w Zambrowie. Sobotnie spotkanie było również dobrym momentem do złożenia podziękowań w kierunku wójta za zakup i montaż nowych, automatycznie podnoszonych bram garażowych do remizy. Inwestycja została w całości pokryta ze środków własnych Gminy Zambrów.

 

Źródło: Facebook OSP Stary Laskowiec

Reklama

OSP w Starym Laskowcu podsumowała ubiegły rok komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 16:09:48

    Widać chłopaków często na akcjach w mieście.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 20:45:19

    Na pewno ciężej pracują niż te legaty z psp

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 21:51:51

    Sporo tych akcji

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi zarządzania

Firma Mienie zaprasza do współpracy w zakresie: zarzadzania nieruchomościami, księgowość wspólnot mieszkaniowych, sprzedaż mieszkań. Szczegóły na..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Praca dla dziewczyny

Bar sushi w Zambrowie poszukuje dziewczyny na stanowisko kelnerki. Oferujemy atrakcyjne zarobki, pracę w młodym, zgranym zespole oraz możliwość..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1300m2 w Długoborzu

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1300m2 położona w Długoborzu, gmina Zambrów. Dojazd drogą gminną...


Zobacz ogłoszenie

Lokal 135m2, ul. Cmentarna

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu: Lokal w wysokim standardzie o powierzchni użytkowej 135m2 położony blisko centrum Zambrowa przy..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

NOWA DOSTAWA ZBIORNIKÓW

Zapraszamy do zakupu zbiorników dwupłaszczowych na paliwo firmy FORTIS. W ofercie posiadamy zbiorniki o pojemności 2000l i 2500l zbiorniki..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Skoda Roomster 1,4 TDI 2009r

Witam mam do sprzedania Roomster 1.4 TDI z 2009r,samochód w dobrej kondycji przebieg to zaledwie 217tys km,kupiony w polskim salonie, kolor..


Zobacz ogłoszenie

Drzewo Opałowe

Sprzedam drzewo opałowe, suche, gotowe do palenia.


Zobacz ogłoszenie

Spawacze

Agencja Work Balance oferuje nowoczesny sposób zarządzania personelem, jakim jest leasing pracowniczy. Dzięki zatrudnianiu pracowników tymczasowych,..


Zobacz ogłoszenie

PelleT WYSOKIEJ jakości

ROLNIK-SKLEP T. MIODUSZEWSKI UL. BIAŁOSTOCKA 38 WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) Oferuje wysokiej jakości granulat drzewny PELLET renomowanego..


Zobacz ogłoszenie

Pomoc w redagowaniu wzorów

Pomoc w pisaniu wzorów prac dyplomowych. Szeroki zakres tematyczny i bogaty zasób literatury w prywatnych zbiorach pozwala mi redagować prace na..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę lokal

Wynajmę lokal handlowo-użytkowy 58m2 w Zambrowie przy ul.Wyszyńskiego 13. Lokal składa się z 3 pomieszczeń i ubikacji. Posiada dobry dostęp do..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - NAWIGACJI - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH - U NAS..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA C+E - codzienne

Firma z Czyżewa zatrudni kierowcę kat. C+E. Codzienne powroty do siedziby firmy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny tel:602-616-444


Zobacz ogłoszenie

sprzedam biurko

wymiary 170x70 wys 80 cm


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWE, WSZYSTKIE

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWEJ, WŁÓKI MALOWANE LUB OCYNKOWANE. DOSTĘPNE ROZMIARY 4M, 5M, 6M, 8M, TRZYRZĘDOWE LUB..


Zobacz ogłoszenie

kupie mieszkanie za gotówkę

Witam kupie mieszkanie w Zambrowie za gotówkę, do remontu lub nie, może być zadłużenie, hipoteka, komornik itp.


Zobacz ogłoszenie

Do wynajęcia powierzchnia

Do wynajęcia powierzchnia magazynowo - produkcyjna o powierzchni ponad 500 m2. Nieruchomość położona w Zambrowie (woj. Podlaskie) przy ul...


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody,płacimy najwięcej.Auta zadbane,do napraw,powypadkowe,angliki.Od 1000 zł do 10 tys zł.Auta bez opłaty,z opłatami.Dopłacamy gotówkę..


Zobacz ogłoszenie

Szybka pożyczka bez BIK

Szybka pożyczka bez BIK dla zainteresowanych. Jeśli potrzebujesz szybkiej pożyczki bez wychodzenia z domu, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zadzwoń do..


Zobacz ogłoszenie

Hala 250m2, Aleja Wojska

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu: Lokal produkcyjno - usługowy o powierzchni ok. 250m2 położony na parterze budynku..


Zobacz ogłoszenie

Zakład Stolarski Pieer

Zakład Stolarski Pieer zatrudni pracownika na stanowisku stolarz meblowy. Wymagane prawo jazdy kat.B. Doświadczenie w zawodzie mile widziane. Dobre..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam mieszkanie na

Sprzedam mieszkanie(63m2) na pierwszym piętrze w bloku Kosseckiego 4.


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"