:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?pożary i straż, Starym Laskowcu podsumowała ubiegły - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 11/02/2019 10:05

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu w minionym roku wyjeżdżali do akcji ratowniczych 110 razy. Większość wyjazdów związanych było z likwidacją miejscowych zagrożeń.

 

W sobotę, 9 lutego w budynku Szkoły Podstawowej w Starym Laskowcu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków OSP w Starym Laskowcu. Zgodnie ze statutem jest ono zwoływane raz w roku.

 

Obrady rozpoczął prezes jednostki Zbigniew Mioduszewski, który powitał przybyłych gości: dh Marka Adama Komorowskiego - Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie, a jednocześnie radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego, bryg. Macieja Krajewskiego - Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie, Jarosława Kosa - Wójta Gminy Zambrów, Bogdana Paca - Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zambrowie, Krzysztofa Kolińskiego - Komendanta Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zambrowie. Następnie uczczono minutą ciszy pamięć druhów, którzy odeszli w ubiegłym roku.

 

W kolejnej części wysłuchano sprawozdań. Jako pierwszy o ostatniej działalności poinformował Zastępca Naczelnika dh Jacek Traczyk. Jak mówił, w ubiegłym roku OSP w Starym Laskowcu uczestniczyła w 110 zdarzeniach, w tym: 53 miejscowych zagrożeniach, 27 pożarach, 26 zabezpieczeniach rejonu działania JRG Zambrów oraz 4 fałszywych alarmach. W akcjach łącznie wzięło udział 18 uprawnionych druhów. Przełożyło się to na 180 godzin pracy jednostki przy akcjach.

 

Zarząd OSP w Starym Laskowcu obradował regularnie, przeprowadzono wiele zbiórek szkoleniowych oraz spotkań i pogadanek o charakterze prewencyjnym. Zgodnie z tradycją zorganizowano całonocną wartę przy grobie Pana Jezusa, wigilię, Dzień Strażaka, zawody sportowo-pożarnicze i inne uroczystości czy święta we współpracy z Urzędem Gminy Zambrów oraz Parafią pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. W okresie sprawozdawczym wyróżniono: kobiecą drużynę pożarniczą, która zajęła II miejsce w Wojewódzkich Zawodach Sportowo Pożarniczych oraz męską drużynę pożarniczą, która zajęła VIII miejsce w zawodach tego samego szczebla.

 

W 2018 roku OSP w Starym Laskowcu pozyskała także sporo sprzętu i wyposażenia pożarniczego. Jednostka wzbogaciła się o: radiotelefon HYTERA, 4 komplety ubrań specjalnych FHR GOLD, podkrzesywarkę STIHL, 2 komplety ubrań specjalnych GARDA, 6 sztuk węży tłocznych W52 i W75, 2 sztuki węży ssawnych, przełącznik 75/52, 20 sztuk koszulek polo koszarowych, torbę PSP R1, osłony magnetyczne, kliny do stabilizacji, 5 sztuk latarek LED, parawan do osłony miejsc wypadków, 4 komplety ubrań koszarowych oraz 2 bramy garażowe.

 

Następnie przyjęto sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej, która udzieliła absolutorium Zarządowi OSP. Opis ubiegłorocznej działalności przedstawiło również Koło Gospodyń Wiejskich (KGW) na czele z przewodniczącą Anną Mioduszewską, a także Zespół Ludowy „Laskowianki”, pod kierownictwem Elżbiety Bagińskiej. Zarówno jedna grupa jak i druga należą do struktur stowarzyszenia OSP.

 

KGW w 2018 aktywnie angażowało się w życie społeczności lokalnej. Panie organizowały różnego rodzaju spotkania, warsztaty oraz inne zajęcia dla dorosłych i dzieci w celu rozwijania swoich umiejętności, szczególnie kulinarnych czy w zakresie rękodzieła. Jak co roku obsłużono pielgrzymów, którzy zatrzymują się w Starym Laskowcu na odpoczynek oraz pomagano w organizacji świąt i uroczystości kulturalno-sportowych na terenie gminy Zambrów. Zespól „Laskowianki” uczestniczył z kolei w wielu przeglądach, koncertach i innych wydarzeniach artystycznych nie tylko na terenie powiatu, ale również w regionie. Obie formacje zapewniły, że będą kontynuowały i rozwijały swoją działalność w bieżącym roku.

 

Zebranie OSP w Starym Laskowcu zakończyły wystąpienia okolicznościowe gości, którzy jednogłośnie wyrazili uznanie dla działalności jednostki, a jednocześnie zapewnili o dalszej współpracy z podmiotami samorządowymi, instytucjami wspierającymi oraz Komendą Powiatową PSP w Zambrowie. Sobotnie spotkanie było również dobrym momentem do złożenia podziękowań w kierunku wójta za zakup i montaż nowych, automatycznie podnoszonych bram garażowych do remizy. Inwestycja została w całości pokryta ze środków własnych Gminy Zambrów.

 

Źródło: Facebook OSP Stary Laskowiec

Reklama

OSP w Starym Laskowcu podsumowała ubiegły rok komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 16:09:48

    Widać chłopaków często na akcjach w mieście.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 20:45:19

    Na pewno ciężej pracują niż te legaty z psp

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 21:51:51

    Sporo tych akcji

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Księgowa oraz Pracownik

Primarol Robert Grzymała Paproć Duża 84 poszukuję pracownika na stanowisko księgowej. Wymagania: znajomość podstaw rachunkowości, umiejętność..


Zobacz ogłoszenie

Studentka szuka praktyk

Szukam czterotygodniowych praktyk związanych z kierunkiem studiów zarządzanie sprzedażą. Najchętniej od lipca. Jeśli to możliwe byłabym..


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 71,66m2, ul.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 56,20m2, ul. 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na III piętrze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Zobacz ogłoszenie

TELEWIZJA BEZ OPŁAT!!!!!

EKSTRAKLASA POWRACA!!!! PRZYJDŹ DO SALONU NC+ W ZAMBROWIE I SKORZYSTAJ Z NAJLEPSZYCH OFERT W OKOLICY!TYLKO TERAZ PAKIET EXTRA DO 6MCY ZA 0ZŁ! A DLA..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie

Super dyskretny zarobek!

Hej popatrz, niby dlaczego nie miałabyś zarobić swoich Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem? Na..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam nowe dwupokojowe

Mam do sprzedania idealne, nowe, wykończone pod klucz 2-pokojowe mieszkanie w Zambrowie przy ul. Pułaskiego, na drugim piętrze. Główne atuty..


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom w malowniczej

Sprzedam dom jednorodzinny -dworek wolnostojący z poddaszem użytkowym, położony w Wiśniewie w bliskiej odległości od Zambrowa (4 km). Posiadłość..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę rekreacyjną z

Witam kupię działkę rekreacyjną z domkiem zagospodarowaną


Zobacz ogłoszenie

Montaż klimatyzacji w domach,

Nasza firma klimapodlasie.pl oferuje montaż klimatyzacji odpowiedniej do metrażu Twojego pomieszczenia. Szybka realizacja. Do 10 lat gwarancji...


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"