:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?pożary i straż, Starym Laskowcu podsumowała ubiegły - zdjęcie, fotografia
11/02/2019 10:05

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu w minionym roku wyjeżdżali do akcji ratowniczych 110 razy. Większość wyjazdów związanych było z likwidacją miejscowych zagrożeń.

 

W sobotę, 9 lutego w budynku Szkoły Podstawowej w Starym Laskowcu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków OSP w Starym Laskowcu. Zgodnie ze statutem jest ono zwoływane raz w roku.

 

Obrady rozpoczął prezes jednostki Zbigniew Mioduszewski, który powitał przybyłych gości: dh Marka Adama Komorowskiego - Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie, a jednocześnie radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego, bryg. Macieja Krajewskiego - Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie, Jarosława Kosa - Wójta Gminy Zambrów, Bogdana Paca - Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zambrowie, Krzysztofa Kolińskiego - Komendanta Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zambrowie. Następnie uczczono minutą ciszy pamięć druhów, którzy odeszli w ubiegłym roku.

 

W kolejnej części wysłuchano sprawozdań. Jako pierwszy o ostatniej działalności poinformował Zastępca Naczelnika dh Jacek Traczyk. Jak mówił, w ubiegłym roku OSP w Starym Laskowcu uczestniczyła w 110 zdarzeniach, w tym: 53 miejscowych zagrożeniach, 27 pożarach, 26 zabezpieczeniach rejonu działania JRG Zambrów oraz 4 fałszywych alarmach. W akcjach łącznie wzięło udział 18 uprawnionych druhów. Przełożyło się to na 180 godzin pracy jednostki przy akcjach.

 

Zarząd OSP w Starym Laskowcu obradował regularnie, przeprowadzono wiele zbiórek szkoleniowych oraz spotkań i pogadanek o charakterze prewencyjnym. Zgodnie z tradycją zorganizowano całonocną wartę przy grobie Pana Jezusa, wigilię, Dzień Strażaka, zawody sportowo-pożarnicze i inne uroczystości czy święta we współpracy z Urzędem Gminy Zambrów oraz Parafią pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. W okresie sprawozdawczym wyróżniono: kobiecą drużynę pożarniczą, która zajęła II miejsce w Wojewódzkich Zawodach Sportowo Pożarniczych oraz męską drużynę pożarniczą, która zajęła VIII miejsce w zawodach tego samego szczebla.

 

W 2018 roku OSP w Starym Laskowcu pozyskała także sporo sprzętu i wyposażenia pożarniczego. Jednostka wzbogaciła się o: radiotelefon HYTERA, 4 komplety ubrań specjalnych FHR GOLD, podkrzesywarkę STIHL, 2 komplety ubrań specjalnych GARDA, 6 sztuk węży tłocznych W52 i W75, 2 sztuki węży ssawnych, przełącznik 75/52, 20 sztuk koszulek polo koszarowych, torbę PSP R1, osłony magnetyczne, kliny do stabilizacji, 5 sztuk latarek LED, parawan do osłony miejsc wypadków, 4 komplety ubrań koszarowych oraz 2 bramy garażowe.

 

Następnie przyjęto sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej, która udzieliła absolutorium Zarządowi OSP. Opis ubiegłorocznej działalności przedstawiło również Koło Gospodyń Wiejskich (KGW) na czele z przewodniczącą Anną Mioduszewską, a także Zespół Ludowy „Laskowianki”, pod kierownictwem Elżbiety Bagińskiej. Zarówno jedna grupa jak i druga należą do struktur stowarzyszenia OSP.

 

KGW w 2018 aktywnie angażowało się w życie społeczności lokalnej. Panie organizowały różnego rodzaju spotkania, warsztaty oraz inne zajęcia dla dorosłych i dzieci w celu rozwijania swoich umiejętności, szczególnie kulinarnych czy w zakresie rękodzieła. Jak co roku obsłużono pielgrzymów, którzy zatrzymują się w Starym Laskowcu na odpoczynek oraz pomagano w organizacji świąt i uroczystości kulturalno-sportowych na terenie gminy Zambrów. Zespól „Laskowianki” uczestniczył z kolei w wielu przeglądach, koncertach i innych wydarzeniach artystycznych nie tylko na terenie powiatu, ale również w regionie. Obie formacje zapewniły, że będą kontynuowały i rozwijały swoją działalność w bieżącym roku.

 

Zebranie OSP w Starym Laskowcu zakończyły wystąpienia okolicznościowe gości, którzy jednogłośnie wyrazili uznanie dla działalności jednostki, a jednocześnie zapewnili o dalszej współpracy z podmiotami samorządowymi, instytucjami wspierającymi oraz Komendą Powiatową PSP w Zambrowie. Sobotnie spotkanie było również dobrym momentem do złożenia podziękowań w kierunku wójta za zakup i montaż nowych, automatycznie podnoszonych bram garażowych do remizy. Inwestycja została w całości pokryta ze środków własnych Gminy Zambrów.

 

Źródło: Facebook OSP Stary Laskowiec

Reklama

OSP w Starym Laskowcu podsumowała ubiegły rok komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 16:09:48

    Widać chłopaków często na akcjach w mieście.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 20:45:19

    Na pewno ciężej pracują niż te legaty z psp

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 21:51:51

    Sporo tych akcji

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Rower CANNONDALE

Sprzedam rower aluminiowy CANNONDALE, Koła 26", oświetlenie, licznik. Osprzęt SHIMANO, Stan bdb


Zobacz ogłoszenie

zakupie ciagniki i maszyny

Zakupię ciągniki ursus c 330 c 360 c 360 3p 2812 3512 4514 3514 5314 ITD.. zetor 5211 7211 7245 5245 itd.. mf 235 255.. new holland ..fiat same..


Zobacz ogłoszenie

HAPROL- MASZYNY ROLNICZE,

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWEJ, RÓŻNE ROZMIARY 4M, 5M, 6M, 8M, ROZKŁADANE HYDRAULICZNIE, NA CZTERECH RZĘDACH ZĘBÓW. MALOWANE I..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Praca

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie poszukuje dziewczyny na stanowisko kelnerki. Oferujemy atrakcyjne zarobki, pracę w młodym zespole oraz możliwość..


Zobacz ogłoszenie

Lokale użytkowe JUŻ od 720 zł

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu lokale użytkowe: 1. Al. Wojska Polskiego 40m2, II piętro - 720 zł netto + opłaty/mc 2. Al...


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,25 ha w Ngórkach

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1,25 ha położona w miejscowości Nagórki-Jabłoń, gmina Zambrów. Grunty..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórki w zamian za materiał

Zakres uslug: Rozbiórki domów Rozbiórki magazynów Rozbiórki garaży Za darmo w zamian za materiał Korytowanie pod drogi Wykopy Wywoz gruzu Wywoz..


Zobacz ogłoszenie

KONTROLER JAKOŚCI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko KONTROLER JAKOŚCI GŁÓWNE ZADANIA -sprawowanie kontroli nad jakością wyrobów na..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Działka 3005m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 3005m2 położona w miejscowości Grochy-Pogorzele, gmina Zambrów. Media:..


Zobacz ogłoszenie

Segment 160m2, ul. Jantarowa

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Segment handlowo-usługowo-mieszkalny o powierzchni całkowitej 160m2 położony w Zambrowie przy..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

SZOK! TELEWIZJA PÓŁ ROKU ZA

TYLKO W NC+! PAKIETY DO 6 MCY ZA DARMO!!!! OBEJRZYJ OSTATNI SEZON GRY O TRON TOTALNIE ZA FREEE!!!! PRZYJDŹ DO SALONU NC+ W GALERII BEM I ZAPYTAJ O..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI (trapezy, koła, kształty nietypowe) Zakres obowiązków: -..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Działki

Witam Do sprzedania mam kilka działek Działki w tej chwili są ok 30 ar owe ale jest możliwość zakupu działki z kimś do spółki i podzielenia jej na..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos 290 w Gosiach Małych od 01.04.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest wymagane..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Sprzedaż Rowerów Zachodnich ,

W SPRZEDAŻY POSIADAMY ROWERY ZACHODNICH MAREK . ROWERY SA UŻYWANE, PO PRZEGLĄDZIE 100% SPRAWNE. rowery takich marek jak : -gazelle, -kalkhoff,..


Zobacz ogłoszenie

NOWOŚĆ W OFERCIE- MASZYNY

Zgrabiarka dwu karuzelowa Enorossi ENODUO 780 PRO Wersja ciągana - szer. robocza 780cm - zgrabianie do środka pokosu - przekładnia w kąpieli..


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Przydomowe oczyszczalnie

Oferujemy: *oczyszczalnie drenażowe *oczyszczalnie biologiczne *oczyszczalnie SBR *studnie chłonne *drenaże *sprzedaż, montaż zbiorników..


Zobacz ogłoszenie

Kierowca C+E na 1/2 etatu

Szukam kierowcy który chce dorobić weekendy lub w różne dni od poniedziałku do piątku , zestaw chłodniczy , szczegóły pod tel 518627490


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na Święta Wielkanocne

Pożyczka na Święta Wielkanocne i nie tylko! Weź pożyczkę nawet do 20 000 zł Pieniądze na koncie nawet w 15 minut na Twoim koncie Zadzwoń


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Golfa 3, 1.9TDI, 90KM

Posiadam na sprzedaż Golfa 3, 1,9 TDI, 90 KM, stan dobry. W ciągłej eksploatacji.


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszym panem

Praca dla milej i uczciwej pani z podstawowa znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i tapicerki

Firma EKO-PARA mobilna myjnia parowa oferuje usługi w zakresie ; Prania kanap, foteli, dywanów itp. Czyszczenie tapicerki skórzanej Czyszczenie..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkania do wynajęcia od

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu mieszkania: 1. ul. Cmentarna 35m2, 1 pokój + aneks kuchenny, łazienka, I piętro, - 1100 zł +..


Zobacz ogłoszenie

Działka pod inwestycję

Witam Do sprzedania mam działkę dobrą pod inwestycje powierzchnia 1 hektar. Atrakcyjna lokalizacja - obrzeża miasta Zambrów. Cicha, spokojna..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT Nr 1. w Twojej

SPRZEDAJ SWÓJ SAMOCHÓD SZYBKO, A CO NAJWAŻNIEJSZE legalnej FIRMIE KTÓRA WIDZISZ.Kupujemy auta w stanie bardzo dobrym,uszkodzone, powypadkowe, bez..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu 784 395..


Zobacz ogłoszenie

Rolety Rzymskie na Wymiar

Szyjemy Rolety Rzymskie i Austryjackie pod wymiar . Wszystko dopasowane do twoich potrzeb . Rolety szyjemy z wielu tkanin . Posiadamy też usługę..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"