:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

OSP w Starym Laskowcu podsumowała ubiegły rok

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu spotkali się na Walnym Zebraniu, aby ocenić i podsumować działalność w 2016 roku.

Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu odbyło się w minioną sobotę, 28 stycznia. Zebrani spotkali się, by podsumować działalność jednostki i podmiotów wchodzących w struktury straży za rok 2016.

W zebraniu, oprócz zarządu i i członków OSP, udział wzięli także zaproszeni goście: członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, Zastępca Komendanta PSP w Zambrowie st. bryg. Mirosław Jasionowski, Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, Przewodniczący Rady Gminy Zambrów Piotr Tyszka, Przewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego Józef Dąbrowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zambrowie Bogdan Pac i Komendant Gminny OSP Krzysztof Koliński. Na zebranie przybył także starosta zambrowski Robert Rosiak.

Spotkanie rozpoczął prezes jednostki OSP Zbigniew Mioduszewski, dziękując wszystkim za przybycie i całoroczną pracę na rzecz stowarzyszenia. Zaznaczył także, że w przyszłym roku jednostka będzie obchodziła piękny jubileusz 90-lecia.

W roku sprawozdawczym odbyło się 7 posiedzeń zarządu oraz 21 innych zebrań. Przeprowadzano pogadanki prewencyjne dla dzieci i młodzieży. Istniejące drużyny i zespoły odbyły łącznie 20 spotkań. Ponadto członkowie organizowali i angażowali się w różne uroczystości takie jak: Dzień Strażaka, festyny, imprezy sportowe (także zawody sportowo-pożarnicze), kulturalno-oświatowe i integracyjne.

W roku 2016 zastępy OSP Stary Laskowiec do akcji ratowniczych wyjeżdżały 43 razy. Na tę liczbę składają się pożary, fałszywe alarmy, wypadki i inne miejscowe zagrożenia. Ponadto 9 razy ratownicy zabezpieczali teren miasta Zambrów w związku ze znacznym wykorzystaniem sił i środków JRG Zambrów przy akcjach bardziej oddalonych od miasta.

W minionym roku prowadzono prace porządkowo-konserwacyjne przy boisku wiejskim, a także wspólnymi siłami członków wykonano remont remizo-świetlicy. Pozyskano także nowy sprzęt i wyposażenie: tłumice – 2 szt., lizaki do kierowania ruchem – 2 szt., lina stalowa - 1 szt., prądownica pianowa - 1 szt., klucz do hydrantu wielofunkcyjny - 1 szt., ubrania koszarowe - 12 kompletów.

W strukturach OSP Stary Laskowiec znajdują się także: Zespół Ludowy „Laskowianki” oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Ten pierwszy uczestniczył w wielu wydarzeniach artystycznych, takich jak koncerty, festiwale, festyny, czy przeglądy. KGW natomiast aktywnie angażowało się w życie społeczności lokalnej. Organizowane były spotkania integracyjne, konkursy, szkolenia oraz warsztaty dla dzieci.

Na koniec głos zabrali zaproszeni goście. Każdy z nich gratulował członkom wielkiego zaangażowania w działalność organizacji oraz życzył na rok 2017 tak owocnej pracy, jak w roku sprawozdawczym. Zarząd OSP cieszy się z bardzo dobrej współpracy z władzami samorządów i Komendą Powiatową PSP w Zambrowie.

Polecamy:
:: Strażacy ze Zbrzeźnicy podsumowali miniony rok
:: Wyciek paliwa na DK8 [foto]
:: Trwa pożar hali przemysłowej [foto+video]
:: O mały włos od pożaru [foto+video]
:: Pożar pustostanu przy ul. Fabrycznej w Zambrowie [foto]
:: Szkolenie „Czad i ogień - Obudź czujność” [foto]
:: Strażacy modlili się o zdrowie i błogosławieństwo [foto]
:: IV Zjazd Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie [foto]

OSP w Starym Laskowcu podsumowała ubiegły rok komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org