:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  7°C bezchmurnie

Opowiadali o podróży po Czarnym Lądzie [foto]

O spotkaniach z rdzennymi mieszkańcami Czarnego Lądu, realiach podróżowania po Afryce, dzikich zwierzętach, egzotycznej roślinności, a także o innych swoich przygodach w Tanzanii opowiadali młodzi podróżnicy podczas ostatniego spotkania z cyklu "Podróże z biblioteką".

Spotkanie z cyklu „Podróże z biblioteką”, organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, odbyło się w miniony piątek, 29 grudnia w siedzibie filii MBP. Bohaterami tego wydarzenia byli młodzi podróżnicy: Agnieszka Zenczewska i Marek Pasternak.

W trakcie prezentacji multimedialnej pt. „Co w trawie piszczy, czyli wazungu wśród baobabów i akacji z namiotem na plecach, bez przewodnika, autostopem przez Tanzanię” podróżnicy opowiedzieli o swojej wrześniowej wycieczce do Afryki. Z Brukseli samolotem dotarli do Stambułu, a stamtąd do Dar es Salaam, stolicy administracyjnej i największego miasta w Tanzanii położonego we wschodniej części tego kraju nad Oceanem Indyjskim.

Podróżnicy podzielili się ze słuchaczami swoimi przygodami, które przydarzyły im się podczas wyprawy. Mówili o spotkaniach z rdzennymi mieszkańcami Czarnego Lądu, realiach podróżowania po Afryce, dzikich zwierzętach, egzotycznej roślinności, afrykańskim jedzeniu i zaskakujących dla Europejczyków hotelach. Bohaterowie spotkania powiedzieli także o nieprzyjemnych doświadczeniach, które są pokłosiem wzmożonego ruchu turystycznego w Tanzanii. W efekcie tego tamtejsza ludność za wszystko oczekuje zapłaty: za korzystanie z parków narodowych, za wejście na górę Kilimandżaro, za podwiezienie autostopowiczów, za pozowanie do zdjęcia itp. Agnieszka i Marek zdradzili jednak, jak udało im się tego uniknąć i zwiedzić wiele niezwykłych miejsc zupełnie za darmo.

W ramach cyklu „Podróże z Biblioteką” w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie odbyło się dotąd 14 spotkań. Agnieszka Zenczewska opowiadała o swoich podróżach po raz piąty, natomiast Marek Pasternak po raz drugi. Jak zdradziła nam Jolanta Chrostowska-Sufa z filii MBP, następne spotkanie o tematyce podróżniczej zaplanowano na luty. O dokładnym terminie będziemy informowali na łamach naszego Portalu, w artykule zapowiadającym imprezy kulturalne i sportowe „Co, gdzie, kiedy?”.

Polecamy:
:: Zambrowski sylwester pod gwiazdami [video]
:: Zambrowianie powitali Nowy 2018 Rok [foto]
:: Najpiękniejsze stroiki bożonarodzeniowe wybrane [foto]
:: Najpiękniejsze stroiki bożonarodzeniowe wybrane [foto]
:: Sylwester pod gwiazdami wraca do Zambrowa
:: Wyłoniono zwycięzców X Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych [foto]
:: Świętowali urodziny Walta Disneya [foto]
:: Wygraj bilet na mikołajkowy koncert FKWL
:: „Muzyka przy kawie” zainaugurowana [foto]
:: VI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny zakończony [foto]
:: Polska muzyka XX wieku rozbrzmiała w Centrum Kultury [foto]
:: VI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny rozpoczęty [foto]

Opowiadali o podróży po Czarnym Lądzie [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org