:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C słabe opady deszczu

Olimpia wraca do treningów

piłka nożna futsal, Olimpia wraca treningów - zdjęcie, fotografia

Dziś trener Olimpii Zambrów Wiesław Jancewicz zaplanował pierwszy w 2018 roku trening. Tym samym zambrowski trzecioligowiec rozpoczyna przygotowania do piłkarskiej wiosny.

Po miesięcznej przerwie Olimpia Zambrów wraca do treningów. Dziś o godzinie 17:30 biało-niebiescy rozpoczną przygotowania do rundy rewanżowej sezonu 2017/18. Trening odbędzie się w hali Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie. Zespół prowadzi niezmiennie trener Wiesław Jancewicz.

W najbliższych dniach, oprócz zwykłego treningu, na siłowni i boisku bocznym zawodnicy przejdą także testy sprawnościowe i wydolnościowe. Sprawdzane będą m.in. szybkość, wytrzymałość i zakresy ruchu.

Dość udana końcówka jesieni (poza porażką w ostatniej kolejce z Polonią Warszawa) rozbudziła apetyty kibiców i pozwoliła awansować Olimpii w środkową strefę ligowej tabeli. Aby wyniki biało-niebieskich były jeszcze lepsze, potrzebne są jednak wzmocnienia. Za kulisami pojawiają się pewne nazwiska, ale na razie musimy poczekać na pierwsze zimowe decyzje. Trener Wiesław Jancewicz zapowiada, że przede wszystkim będzie szukać napastnika. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Kamil Jackiewicz (6 goli) potrzebuje konkurencji w ataku.

- „Ze względu na 14 zawodników, których miałem do dyspozycji, graliśmy w ustawieniu 4-5-1 z Kamilem z przodu. Priorytetem jest pozyskanie zawodnika, który pozwoli grać na dwóch napastników. (…) Na pewno trzeba przewietrzyć trochę szatnię i przede wszystkim uzupełnić kadrę.” - powiedział nam trener Wiesław Jancewicz.

Oddech na plecach również przydałby się parze stoperów Olimpii, którzy choć zwykle stanowią zgrany duet, to kilku bramek mogli zdecydowanie uniknąć. Jeśli chodzi o defensywę, to klub liczy, że znajdzie zawodnika, który wypełni lukę po Wojciechu Zalewskim. Ten niedawno rozstał się z zambrowskim klubem.

- „Ważne jest, aby utrzymać kadrę, która jest. Z kontuzjowanych zawodników wszyscy wracają do zdrowia. Jedynie Łukasz Gryko ma problemy zdrowotne, więc on rozpocznie później, a pozostali zawodnicy mam nadzieję, że dzisiaj się zgłoszą bez żadnych problemów zdrowotnych, więc nasza kadra powinna wyglądać przynajmniej zadowalająco.” - przekazał nam trener Jancewicz.

Przypomnijmy, że w okresie przygotowawczym trener zaplanował dziewięć gier sparingowych. Ich szczegółowy terminarz znajduje się TUTAJ. Pierwszy rozegrany zostanie w Zambrowie 17 stycznia ze Stomilem Olsztyn.

Polecamy:
:: Zwycięstwo drużyny Olimpii w turnieju piłkarskim w Ostrołęce
:: Pierwsze miejsce Olimpii w Mińsku Mazowieckim
:: Plan sparingów Olimpii Zambrów
:: Podsumowanie gry Olimpii Zambrów w rundzie jesiennej
:: Kolejne dobre występy „żaków” Olimpii
:: Zwycięstwo Olimpii w pierwszym sparingu [foto]
:: Skrót meczu Olimpia Zambrów vs. Polonia Warszawa [video]
:: Dobry występ „żaków” Olimpii w Warszawie
:: Porażka Olimpii w ostatnim meczu rundy jesiennej [foto+video]


Olimpia wraca do treningów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się