:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Okres świąt Wszystkich Świętych - policja radzi i ostrzega

policja, Okres świąt Wszystkich Świętych policja radzi ostrzega - zdjęcie, fotografia

Jutro i w środę obchodzić będziemy Wszystkich Świętych oraz Wszystkich Zmarłych. Już przez cały miniony weekend można zaobserwować wzmożony ruch pojazdów na drogach. Największego natężenia jednak należy się spodziewać we wtorek, 1. listopada i środę, 2. listopada. Jak co roku organizowana jest akcja „Znicz”, której celem jest uświadomienie społeczeństwu czyhających niebezpieczeństw i zadbanie o porządek oraz bezpieczeństwo w miejscach publicznych.

W dniu 1. i 2. listopada, na ważniejszych skrzyżowaniach i na skrzyżowaniach w okolicach cmentarzy ruchem będą kierowali policjanci. Przypominamy, że jeśli na skrzyżowaniu z funkcjonującą sygnalizacją świetlną ruchem kieruje policjant – obowiązują nas komendy policjanta!

Policja zwraca się z prośbą do wszystkich kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w tych dniach. Ruch już jest duży, a 1. i 2. na pewno będzie większy. Za kierownicami często siadają mniej doświadczeni kierowcy. Zwracajmy szczególną uwagę i zdejmijmy nogę za gazu w okolicach cmentarzy, uważajmy na parkingach, aby nie dochodziło do stłuczek, które powodują niepotrzebne nerwowe sytuacje. Zwracajmy też szczególną uwagę na pieszych wędrujących poboczami – tym bardziej, że zmierzch (po zmianie czasu) zapada bardzo szybko.

Policja prosi również o zwrócenie uwagi na odpowiednie zabezpieczenie mienia, tj. samochodów zaparkowanych na parkingach. W pojazdach nie należy pozostawiać na widoku żadnych przedmiotów, które mogłyby kusić złodzieja.

Pojazdy stawiać należy tylko w miejscach dozwolonych w taki sposób, aby nie tamowały ruchu. Np. w Zambrowie w okresie od 28 X do 2 XI włącznie wzdłuż ul. Krajewskiego po prawej stronie (pomiędzy ulicą a parkingiem) obowiązuje zakaz parkowania.

Przypominamy też o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkań i poinformowaniu sąsiadów, jeśli na okres świąt zamierzamy wyjechać z domu.

Szczególną uwagę warto również zwracać na cmentarzach. Unikajmy miejsc zatłoczonych w godzinach największego ruchu i po zmroku, gdzie mogą grasować złodzieje kieszonkowi oraz nie spuszczajmy z oka żadnych cennych przedmiotów (torebek, kluczyków) w czasie porządków na grobach.

Policja prosi o zgłaszanie zauważonych podejrzanych osób, których zachowanie może wskazywać na to, że „trudnią się” kradzieżą kwiatów i zniczy wystawionych na grobach.

Telefony alarmowe Policji:
:: z telefonów stacjonarnych - 997,
:: z telefonów komórkowych - 112,
:: Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie: 86 276 33 33

Unikajmy też „okazyjnego” kupowania tego typu asortymentu od przypadkowych osób. Jeśli złodzieje nie będą mieli zbytu na swoje towary, ilość kradzieży spadnie do zera. Towary kupujmy tylko w sklepach i na legalnie działających stoiskach przy cmentarzach.

W czasie najbliższych dni zambrowska Policji zorganizuje dodatkowe piesze patrole policyjne, które będą czuwały nad bezpieczeństwem osób i mienia na cmentarzach. Na ulicach i cmentarzach pojawią się policjanci mundurowi, jak również nie oznakowani funkcjonariusze.

Polecamy:
:: Zmiana organizacji ruchu w okolicach cmentarza w Zambrowie
:: Trwają przygotowania do Wszystkich Świętych na zambrowskich cmentarzach
:: Znicz 2009: Na drogach bezpieczniej niż przed rokiem

Okres świąt Wszystkich Świętych - policja radzi i ostrzega komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org