:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Ok. pół tysiąca odbiorców bez prądu po silnym wietrze

meteo, pół tysiąca odbiorców prądu silnym wietrze - zdjęcie, fotografia

Około pół tysiąca odbiorców jest bez prądu w województwie podlaskim, gdzie w nocy z 29 na 30 stycznia wiatr osiągający w porywach do 80 km/h spowodował awarie energetyczne. Dotknęły one m.in. powiat zambrowski.

Urszula Kosicka-Suszyńska z PGE Dystrybucja oddział w Białymstoku poinformowała, że przyczyną zerwania linii energetycznych w województwie podlaskim jest utrzymujący się w regionie porywisty wiatr, wiejący momentami z prędkością 80 km/h. W tej chwili, w godzinach porannych, bez prądu w regionie pozostaje ponad 450 odbiorców. Energetycy pracują na najwyższych obrotach, usuwając zerwane linie w miejscach, gdzie doszło do awarii.

- „Najbardziej ucierpiał powiat zambrowski, siemiatycki i białostocki." - poinformowała Kosicka-Suszyńska i dodała, że wszystkie awarie zostaną usunięte do godzin popołudniowych.

Do usuwania skutków silnego wiatru wyjeżdżali podlascy strażacy, którzy usuwali z dróg powalone konary drzew. Do najgroźniejszego zdarzenia doszło na terenie powiatu łomżyńskiego w miejscowości Sambory, gdzie na auto dostawcze spadła część drzewa. Jak udało nam się ustalić, w związku z porywistym wiatrem zambrowscy strażacy nie musieli jak na razie podejmować żadnych interwencji.

Według komunikatu białostockiego biura prognoz, w naszym województwie podmuchy wiatru, w porywach od 25km/h do 80km/h, utrzymają się dziś do godziny 18:00.

Przypominamy, że podczas silnych wiatrów należy usunąć z balkonów, tarasów i parapetów rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. W miarę możliwości powinno się wyłączyć urządzenia elektryczne i gazowe. W czasie silnych wiatrów i nawałnicy nie należy podchodzić do okien i drzwi.

Jeżeli podczas podróży samochodem zaskoczą nas bardzo silny wiatr lub intensywne opady deszczu, najlepiej zatrzymać się i poszukać bezpiecznego schronienia. Należy pamiętać, aby nie stawać i nie parkować samochodu pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi. Bezwzględnie nie szukać schronienia pod lekkimi konstrukcjami, np. wiatami autobusowymi. Nawałnicę najlepiej przeczekać w budynku.

Poza zagrożeniami typowymi dla silnych podmuchów wiatru, dużym zagrożeniem jest też ryzyko zalewania piwnic i niżej położonych pomieszczeń, z powodu dużego wzrostu temperatury powodującego szybkie roztapianie zalegającego śniegu, opadów deszczu i wiatru, który „nagania” wodę do piwnic.

Polecamy:
:: Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem
:: Jednostka ze Zbrzeźnicy wzbogaciła się o nowy sprzęt
:: Pożar w zajezdni PKS-u [foto+video]
:: Strażacy ochotnicy ze Starego Laskowca podsumowali miniony rok
:: Strażacy ze Zbrzeźnicy podsumowali miniony rok
:: Strażacy OSP rywalizowali w turnieju siatkarskim [foto]
:: Noworoczny prezent dla zambrowskiej straży [foto]
:: Służby ćwiczyły w dwóch zakładach karnych
:: Karambol i szybka akcja ratunkowa w rejonie budowy S8 [foto+video]
:: Strażacy modlili się o zdrowie i błogosławieństwo [foto]
:: Zambrowscy strażacy walczyli z pożarem [foto+video]
:: Skutki wichury w powiecie zambrowskim [foto]

Ok. pół tysiąca odbiorców bez prądu po silnym wietrze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org