:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Ogromny awans technikum ZS1 w ogólnopolskim rankingu Perspektyw 2017

edukacja, Ogromny awans technikum ogólnopolskim rankingu Perspektyw - zdjęcie, fotografia

Aż o ponad 200 miejsc awansowało Technikum Nr 1 w ZS1 w Zambrowie w ogólnopolskim rankingu techników 2017 miesięcznika "Perspektywy". Tym samym placówka ta wśród techników znalazła się na 5. miejscu w województwie podlaskim i 86. miejscu w kraju. Dobre wyniki egzaminu maturalnego uczniów technikum ZS1 zaowocowały także wysoką lokatą w rankingu maturalnym. Awans w klasyfikacji liceów zanotowało także I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie.

Niedługo absolwenci gimnazjów staną przed wyborem szkoły średniej. Decyzja nie jest prosta, a młodym ludziom i ich rodzicom zależy na jak najlepszym starcie do dorosłego życia. Aby pomóc w wyborze, „Perspektywy” już po raz dziewiętnasty opublikowały Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych.

Gigantyczny awans w zestawieniu zanotowało Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”, które w województwie podlaskim w kategorii techników zajęło 5. miejsce, natomiast w rankingu ogólnopolskim – 86. miejsce. Tym samym w zestawieniu wojewódzkim technikum „Czerwoniaka” awansowało o 6 pozycji, natomiast w rankingu ogólnopolskim aż o ponad 200 miejsc! Warto dodać, że tylko sześć podlaskich techników znalazło się w pierwszej setce opublikowanego rankingu. Oprócz zambrowskiej szkoły są to trzy placówki z Białegostoku i po jednej z Augustowa i Białowieży.

Podobnie jak przed rokiem w rankingu techników w województwie podlaskim pierwsze miejsce zajęło Technikum Elektryczne w ZS Elektrycznych w Białymstoku. Drugie natomiast - Technikum Handlowo-Ekonomiczne w ZSH-E w Białymstoku, a trzecie - Technikum Nr 1 im. 2. Korpusu Polskiego w ACE w Augustowie.

Miesięcznik „Perspektywy” przygotował także rankingi maturalne. Wśród techników w tej klasyfikacji Technikum Nr 1 w ZS1 w Zambrowie również odnotowało duży awans. Z 200. miejsca w roku 2016 zambrowska placówka awansowała aż na 30. miejsce w kraju. Ranking ten uwzględnił wyniki maturalne 38 uczniów „Czerwoniaka”. W województwie podlaskim przed zambrowską szkołą znalazło się w tym zestawieniu jedynie białostockie Technikum Elektryczne w ZS Elektrycznych.

- „Dzięki temu, że wielu uczniów u nas zdawało dobrze maturę na poziomie rozszerzonym, jak i nieźle na poziomie podstawowym, to mamy 30. miejsce w kraju wśród techników. Tu nie chodziło o to, ilu zdało, tylko o jakość zdania. Nasi uczniowie brali udział w olimpiadach i konkursach. Ponadto mieliśmy prawie stuprocentową zdawalność egzaminu zawodowego” - tłumaczy nam wicedyrektor ZS1 w Zambrowie Ireneusz Rudnicki.

Z kolei w ogólnym rankingu liceów kolejny rok z rzędu w pierwszej dwudziestce piątce w województwie podlaskim utrzymało się I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie. Tym razem placówka zanotowała awans z miejsca 20. na pozycję 16. Z kolei w rankingu ogólnopolskim zambrowskie liceum awansowało na 499. miejsce. W pierwszej dwudziestce piątce drugi rok z rzędu zabrakło natomiast II LO w ZS1 w Zambrowie.

Tegoroczny ranking szkół ogólnokształcących zdominowały placówki ze stolicy naszego województwa. Tak jak w ubiegłym roku pierwsze miejsce w województwie zajęło I LO im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. Drugie miejsce – Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku, a trzecie - III LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku.

Ranking Perspektywy 2017 przygotowano na podstawie kilku kryteriów, osobno dla liceów i dla techników, co związane jest z różnym charakterem tych szkół. W przypadku techników w klasyfikacji liczyły się cztery kategorie: sukcesy uczniów w olimpiadach (20% oceny), wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (30%) i wyniki egzaminów zawodowych (30%). Przy ocenie liceów pod uwagę brano natomiast trzy czynniki: sukcesy uczniów w olimpiadach (30% oceny), wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (25%) i wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (45%).

Warto zaznaczyć, że o ile w przypadku liceów kryteria są zbieżne z tymi, które stosowano w trzech wcześniejszych rankingach, tak w przypadku techników nastąpiła pewna zmiana. Wcześniej waga wyników matur z przedmiotów obowiązkowych oraz z przedmiotów dodatkowych była ta sama i wynosiła 25%.

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektywy” jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę i ambitnych uczniów. Zgodnie z przyjętym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy zasadami, Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” ma prawo używać w 2017 roku tytułu honorowego „Złotej”, a I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie „Brązowej” Szkoły 2017 i związanego z tym graficznego znaku jakości.

Gratulujemy!

„Perspektywy” - Ranking Techników 2017 – województwo podlaskie + ranking główny


„Perspektywy” - Ranking Liceów 2017 – województwo podlaskie + ranking główny


Polecamy:
:: Pomóżmy czworonogom przetrwać zimę…
:: „Piątka” na pomoc czworonogom
:: XV rejonowe eliminacje Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
:: Uczniowie „Piątki” w Fabryce Misia
:: Jan Paweł II będzie patronem SOSW w Długoborzu
:: Sukces projektu „Czwórki”
:: Mikołaj rozdał prezenty w MP3 [foto]
:: Z wizytą w Zambrowie

Ogromny awans technikum ZS1 w ogólnopolskim rankingu Perspektyw 2017 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org