:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Ogłaszamy wyniki konkursu na najpiękniejszy ogród

rekreacja wypoczynek, Ogłaszamy wyniki konkursu najpiękniejszy ogród - zdjęcie, fotografia

Z jednodniowym opóźnieniem zamknęliśmy sondę internetową, w której można było oddać głosy na Najpiękniejszy Ogródek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłane zdjęcia, a naszym czytelnikom za udział w głosowaniu.

W maju Centrum Ogrodnicze Zorza i Redakcja Zambrowskiego Portalu ogłosiły konkurs na Najładniejszy Ogródek.

Konkurs adresowany był do właścicieli ogrodów przydomowych oraz pracowniczych ogródków działkowych położonych na terenie powiatu zambrowskiego. Chcąc wziąć udział w konkursie należało, w terminie do 27 maja nadesłać na adres mailowy naszej redakcji zdjęcia własnego ogródka.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło ponad 30 zgłoszeń. Spośród wszystkich komisja powołana przez organizatora wyłoniła 10 ogródków, które przeszły do półfinału. Ogródki półfinałowe prezentowane były w 2 artykułach publikowanych na naszym portalu. Ocenę prezentowanych ogródków powierzyliśmy naszym czytelnikom, poprzez głosowanie w specjalnie na ten cel przygotowanej sondzie internetowej zamieszczonej na stronie głównej Portalu.

W sumie od 6 czerwca do dziś rano oddanych zostało ponad 7,2 tys. głosów. (Początkowo głosowanie planowane było do północy 30 czerwca, jednak z powodu dwudniowego urlopu redaktora naczelnego, sondę udało się zamknąć dopiero w poniedziałek rano. Za te niedopatrzenie przepraszamy!)

Wg stanu głosów na 2 lipca g.8.00 pierwsze miejsce z wynikiem 2422 głosy zajął ogród nr 6 należący do pani Marii Bożeny Leśniewskiej z miejscowości Konopki Jałbrzyków Stok. Drugie miejsce (2419 głosów) zajął ogród nr 2, którego właścicielką jest pani Marta Orłowska z ul. Obrońców Zambrowa. Trzecie miejsce z wynikiem 1003 głosy zajął ogród nr 5, którym zajmuje się pani Irena Worosilak z miejscowości Tarnowo Goski.

Uwzględniając fakt, że do 30 czerwca cały czas prowadził ogród Pani Marty Orłowskiej, a ogród pani Marii Leśniewskiej wyszedł na prowadzenie w niedzielę, czyli w dniu, gdy głosowanie powinno już być zamknięte, najprawdopodobniej było tak, że osoby głosujące dotychczas za zwycięstwem pani Marty, w niedzielę nie oddawały już głosów, przez co ogród pani Marii wyprzedził dotychczasowego faworyta o 3 głosy. Przy niemal 2,5 tys. głosów oddanych na każdy z ogrodów jest to mniej niż błąd statystyczny. Dlatego, aby rozwiać kontrowersje, postanowiliśmy obu Paniom przyznać I/II miejsce ex aequo i równowartościowe nagrody.

Gratulujemy.

Wyniki sondy można jeszcze przez kilka dni podejrzeć tu: www.zambrow.org/sonda.

Laureaci:
I/II miejsce ex aequo - OGRÓD 06
Maria Bożena Leśniewska
Konopki Jałbrzyków Stok

I/II miejsce ex aequo - OGRÓD 02
Marta Orłowska
Zambrów ul. Obrońców Zambrowa

III miejsce - OGRÓD 05
Irena Worosilak
Tarnowo Goski

Pozostali półfinaliści:
OGRÓD 01
Leśniewska Mirosława
Cieciorki

OGRÓD 03
Tomasz Kołakowski
Głodowo-Dąb

OGRÓD 04
Brodowski Janusz
Grądy Woniecko

OGRÓD 07
Cecylia Skarzyńska
Wdziękoń Pierwszy

OGRÓD 08
Krystyna Babkiewicz
Krajewo-Borowe

OGRÓD 09
Święcka Krystyna
Gosie Duże

OGRÓD 10
Łukasz Bąkowski
Zambrów, ul. Prusa

Informujemy, że zarówno na troje ww. zwycięzców, jak również na pozostały 7 właścicieli półfinałowych ogrodów prezentowanych na Zambrow.org, czekają nagrody rzeczowe ufundowane przez Hurtownię i Centrum Ogrodnicze „Zorza” państwa Krystyny i Wojciecha Jastrzębskich. Zapraszamy więc właścicieli wszystkich 10 prezentowanych na Portalu ogródków po odbiór nagród do Centrum Ogrodniczego Zorza, przy ul. Mazowieckiej w Zambrowie. Nagrody odbierać można od wtorku, 3 lipca do soboty, 7 lipca w godzinach otwarcia Centrum. Na wszystkich półfinalistów czeka piękna duża sadzonka – drzewko ozdobne, a na laureatów I, II i III miejsca dodatkowe nagrody rzeczowe do wykorzystania w ogrodzie (m.in. grill, donice).

Polecamy:
:: Konkurs na najpiękniejszy ogródek działkowy trwa! Głosuj na stronie głównej
:: Głosuj na najpiękniejszy ogródek!
:: Wydłużamy czas na przesyłanie zdjęć na konkurs Zambrow.org i Zorza
:: Wygraj drzewka i krzewy ozdobne do ogrodu! Konkurs Zambrow.org i Zorza
:: Rozstrzygnięcie grudniowego konkursu FKWL
:: Znamy laureatów III edycji konkursu plastycznego „Wrzesień 1939 r.”

Ogłaszamy wyniki konkursu na najpiękniejszy ogród komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się