:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C bezchmurnie

Odpowiedź spółki PGK na interpelację radnej Anny Chętnik

interpelacje radnych, Odpowiedź spółki interpelację radnej Chętnik - zdjęcie, fotografia

Dziś w ramach cyklu "Interpelacje radnych" zamieszczamy odpowiedź Przewodniczącego Rady Nadzorczej miejskiej spółki PGK na interpelację radnej Rady Miasta Zambrów Anny Chętnik, w sprawie korzystania ze służbowego samochodu przez prezesa PGK Sp. z o.o. w Zambrowie.

Przypomnijmy, że 29 listopada na łamach naszego Portalu opublikowaliśmy interpelację radnej Rady Miasta Zambrów Anny Chętnik. W piśmie radna prosiła o zestawienie „wyjazdów na szkolenia w Polsce i za granicę, uwzględniając kraje Azji (Japonia) od roku 2010”. W interpelacji radna Chętnik pytała także „na jakiej podstawie prawnej Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zambrowie (…) zezwoliła na prywatne korzystanie z samochodu służbowego na dojazdy i powroty do pracy z miejsca zamieszkania przez prezesa tej spółki”. Z całą treścią interpelacji radnej Anny Chętnik można zapoznać się klikając TUTAJ.

Sprawa odbiła się dość szerokim echem zarówno wśród mieszkańców, jak i samych radnych. Dlatego temat ten został poruszony podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Wówczas wymiana zdań pomiędzy radnymi miała miejsce po odczytaniu odpowiedzi wystosowanej przez Przewodniczącego Rady Nadzorczej PGK sp. z o.o. w Zambrowie Andrzeja Uszakiewicza na interpelację radnej Chętnik. W obronę prezesa spółki wzięła m.in. radna Barbara Laszuk, która stwierdziła, że interpelacja radnej Chętnik „postawiła w bardzo złym świetle jednego z lepszych menadżerów w naszym mieście”.

Nas najbardziej zaskoczyła jednak wypowiedź autorki interpelacji Anny Chętnik, która w trakcie obrad stwierdziła, że artykuł z jej interpelacją zamieszczony na naszym portalu „nie był jej decyzją” i że „powstał on poza nią”. Wywołani zatem do tablicy wyjaśniamy, że interpelacja zamieszczona 29 listopada na naszym Portalu, podobnie jak inne publikowane w ramach cyklu „Interpelacje radnych”, została przekazana nam przez autorkę pisma. Dementujemy zatem informację, jakoby nasza redakcja publikowała treści interpelacji bez wiedzy i zgody ich autorów.

Jednocześnie przypominamy, że ideą prowadzonego na naszym Portalu od 7 lat cyklu „Interpelacje radnych”, jest dawanie radnym szansy pokazania społeczeństwu co robią, o co walczą, o co upominają się, jakie działania i inicjatywy podejmują. Każdy radny ma bowiem prawo zgłaszania różnych interpelacji, które omawiane są na sesjach.

W przypadku interpelacji radnej Anny Chętnik, biorąc pod uwagę kontrowersyjność tematu liczyliśmy, że do naszej redakcji wpłynie również odpowiedź na nią, którą miesiąc temu udzielił Przewodniczący Rady Nadzorczej PGK sp. z o.o. w Zambrowie Andrzej Uszakiewicz. Do dzisiaj jednak takowe pismo do nas nie wpłynęło, zatem sami zwróciliśmy się do Biura Rady Miasta Zambrów z prośbą o udostępnienie odpowiedzi władz spółki PGK na pismo radnej Anny Chętnik. Z jej treścią można zapoznać się poniżej.Przypomnijmy, że w ramach cyklu interpelacje radnych każdy radny Miasta, Powiatu, czy którejkolwiek z gmin wiejskich (Zambrów, Kołaki, Rutki, Szumowo) może zaprezentować swoje stanowisko w różnych ważnych sprawach społecznych oraz pokazać opinii publicznej treść interpelacji, które składa jako radny w czasie sesji Rady Miasta, Powiatu, czy Gminy. Czekamy na interpelacje rzeczowe, merytoryczne, pokazujące ważny problem społeczny, który dzięki interpelacji może być rozwiązany. Nie interesują nas osobiste antypatie pomiędzy radnymi, czy ugrupowaniami politycznymi, które poza sprowokowaniem kłótni, nie pomagają w rozwiązaniu żadnych spraw społecznych.

Każdy radny, jeżeli tylko chce, aby jego wyborcy dowiedzieli się co robi i jakie inicjatywy podejmuje, może nadesłać do naszej Redakcji drogą elektroniczną lub w dowolny inny sposób (wydrukowane lub napisane odręcznie) swoje interpelacje, które następnie opublikujemy w Aktualnościach Lokalnych Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org, w kategorii „interpelacje radnych”. Interpelacje radni miejscy, powiatowi i gminni mogą dostarczać mailowo na adres [email protected], listownie lub osobiście do naszej Redakcji (Redakcja Portalu www.zambrow.org, al. Woj. Pol. 27A lokal 7, 18-300 Zambrów).

Warunkiem opublikowania interpelacji jest czytelne podpisanie imieniem, nazwiskiem i podanie nazwy rady oraz zgoda na opublikowanie interpelacji z zastrzeżeniem, że odpowiedzialność za treść dostarczanych i publikowanych interpelacji spoczywa na radnym. Najlepiej aby interpelacja miała formę pisma, które już zostało złożone w biurze rady lub sekretariacie urzędu, z pieczątką potwierdzającą złożenie pisma.

Polecamy:
:: Czy prezes PGK używa służbowe auto do celów prywatnych? Interpelacje radnych

:: Interpelacje radnych: przedsiębiorcy z ul. Kościuszki zostaną zwolnieni z podatku od nieruchomości?
:: Interpelacje radnych: ul. Kazimierza i Jerzego Żebrowskich zamiast ul. Podedwornego?
:: Interpelacje radnych: Zbigniew Jach ws. szpitalnego laboratorium
:: Radni PiS: odpady szklane powinny być odbierane częściej
:: Będzie darmowa komunikacja we Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny
:: Radni PiS: darmowa komunikacja we Wszystkich Świętych i Zaduszki?
:: Interpelacje radnych: Eugeniusz Kaczyński pyta o ul. Magazynową i oszczędności Powiatu
:: „Obrona partyjnego kolegi świadczy o politycznym zaangażowaniu” - odpowiedź radnego Jacha na pismo starosty
:: Interpelacje radnych: starosta odpowiada na pismo radnego Zbigniewa Jacha
:: Radny Zbigniew Jach: „Wiem, że toczy się postępowanie w sprawie spowodowania przez Pana wypadku”
:: Powiat przystąpił do reformy edukacji w swoich szkołach [retransmisja]
:: Interpelacje radnych: Brak publicznej poradni diabetologicznej w mieście
:: Interpelacje radnych: radna Edyta Marchelska-Groszfeld ws. cennika pływalni
:: Radny Kaźmierczak: zdesperowani mieszkańcy liczą na pomoc!
:: Mieszkańcy Zambrowa bez okulisty
:: Radny Rokicki odniósł się do odpowiedzi starosty
:: Interpelacje radnych: starosta ws. kwot inwestowanych w gminie Szumowo
:: Interpelacje radnych: Gmina Szumowo niedoinwestowana przez Powiat?
:: Interpelacje radnych: Anna Chętnik ws. stanu bezpieczeństwa w mieście


Odpowiedź spółki PGK na interpelację radnej Anny Chętnik komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się