:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -6°C pochmurno z przejaśnieniami

Oddaj krew by ratować ludzkie życie – ambulans będzie w Zambrowie

Kiedy: 2018-07-15 , godzina: 09:30 | Gdzie: Parking przy kościele pw. Ducha Świętego

wydarzenia, Oddaj ratować ludzkie życie ambulans będzie Zambrowie - zdjęcie, fotografia

Wakacje są bardzo trudnym okresem dla stacji krwiodawstwa. Niektórzy krwiodawcy wyjeżdżają na zasłużone urlopy, a studenci stanowiący liczną grupę aktywnych dawców mają wakacje. Zapotrzebowanie na krew w szpitalach w tym okresie wyraźnie wzrasta. Przyczyną jest między innymi wzmożona ilość wypadków drogowych.

Księża z parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku zapraszają mieszkańców Zambrowa i okolic do wzięcia udziału w akcji honorowego oddania krwi.

Zbiórka prowadzona będzie w najbliższą niedzielę, 15 lipca w godzinach od 9:30 do 14:00 w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na parkingu przy kościele pw. Ducha Świętego w Zambrowie. 


W akcji krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Chcąc oddać krew należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL.

 

Przed oddaniem krwi każdy zostanie zbadany przez lekarza. Każdy potencjalny krwiodawca powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po lekkostrawnym, niskokalorycznym posiłku. Dzień wcześniej należy spożyć około 1,5 litra płynów. Nie można spożywać alkoholu w okresie krótszym niż 24 godziny przed oddaniem krwi.

 

Szczególnie w okresie wakacyjnym zapotrzebowanie na krew w szpitalach wzrasta. Przyczyną jest między innymi wzmożona ilość wypadków. Dlatego zachęcamy do udziału w akcji wszystkich mieszkańców Zambrowa i okolic.


Oddaj krew by ratować ludzkie życie – ambulans będzie w Zambrowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org