:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C bezchmurnie

Oddaj krew - uratuj życie!

wydarzenia, Oddaj uratuj życie! - zdjęcie, fotografia

W czwartek do Zambrowa przyjedzie ambulatorium, w którym będzie można oddać honorowo krew. To jeden z elementów innowacji pedagogicznej prowadzonej przez Bursę Szkolną Nr 1.

Bursa Szkolna Nr 1 w Zambrowie ponownie zaprasza młodzież pełnoletnią wszystkich szkół ponadgimnazjalnych do akcji oddania krwi, którą zaplanowano na najbliższy czwartek, 20 kwietnia. Ambulans tradycyjnie będzie czekał na parkingu przy ul. Fabrycznej w godz. 9.00 – 13.00.

Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Chcąc oddać krew należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL. Przed oddaniem krwi każdy zostanie zbadany przez lekarza. Ponadto osoby, które chcą honorowo oddać krew proszone są o zjedzenie lekkiego śniadania i spożycie dużej ilość płynów.

Przypomnijmy, że akcja organizowana przez Bursę Szkolną Nr 1 w Zambrowie jest jednym z punktów innowacji pedagogicznej ph. „Szkoła altruizmu – bezinteresownie chrońmy ludzkie zdrowie i życie”, która realizowana jest przez tę placówkę w latach 2016–2018, w miesiącach marzec-maj. W ramach innowacji prowadzone będą również zajęcia edukacyjne z uczniami szkół ponadgimnazjalnych mieszkających w bursie. Celem projektu jest m.in.: kształtowanie postaw bezinteresowności, otwartości na drugiego człowieka i jego potrzeby, zrozumienia znaczenia krwi w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego oraz promocja i organizacja krwiodawstwa.

Pamiętajmy, że tego typu akcje są bardzo potrzebne. Krew jest ciągle niezbędna dla osób, które straciły ją w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, po oparzeniach i urazach. Potrzebują jej także pacjenci z chorobami nowotworowymi, w trakcie i po chemioterapii. Dla tych właśnie osób organizowane są akcje honorowego oddawania krwi, w tym akcja organizowana przez Bursę Szkolną Nr 1 w Zambrowie.

Polecamy:
:: „SpoKREWnieni służbą” w hołdzie Żołnierzom Wyklętym [foto]
:: W czwartki oddasz honorowo krew w Zambrowie
:: „Czerwonokrzyska Gwiazdka” Szkolnego Koła PCK z Pęchratki Polskiej
:: Święto krwiodawców w Wysokiem Mazowieckiem
:: RCKiK: krew pilnie potrzebna!
:: Zambrowianie oddawali krew w ramach MotoSerca [foto+video]
:: Wychowankowie Bursy ponownie oddali krew [foto]
:: Akcja honorowego krwiodawstwa zakończona sukcesem
:: Zambrowianie oddali 18 litrów krwi
:: Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto+video]

Oddaj krew - uratuj życie! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org