:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C słabe opady deszczu

Oddaj honorowo krew

wydarzenia, Oddaj honorowo - zdjęcie, fotografia

Wakacje są bardzo trudnym okresem dla stacji krwiodawstwa. Niektórzy krwiodawcy wyjeżdżają na zasłużone urlopy, a studenci stanowiący liczną grupę aktywnych dawców mają wakacje. Zapotrzebowanie na krew w szpitalach w tym okresie wyraźnie wzrasta. Przyczyną jest między innymi wzmożona ilość wypadków drogowych.

W poniedziałek, 14 sierpnia przyjedzie do Zambrowa ambulatorium, w którym będzie można oddać krew i uratować życie drugiemu człowiekowi. Ambulans będzie zaparkowany na parkingu przed supermarketem LIDL, przy ulicy Białostockiej. Akcja będzie trwała od godziny 9.00 do 13.00.

Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Chcąc oddać krew należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL. Przed oddaniem krwi każdy zostanie zbadany przez lekarza.

Każdy potencjalny krwiodawca powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po lekkostrawnym, niskokalorycznym posiłku. Dzień wcześniej należy spożyć około 1,5 litra płynów. Nie można spożywać alkoholu w okresie krótszym niż 24 godziny przed oddaniem krwi.

Zachęcamy do udziału w akcji wszystkich mieszkańców Zambrowa i okolic. Szczególnie w okresie wakacyjnym zapotrzebowanie na krew w szpitalach wzrasta. Przyczyną jest między innymi wzmożona ilość wypadków.

Polecamy:
:: Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto]
:: „SpoKREWnieni służbą” w hołdzie Żołnierzom Wyklętym [foto]
:: W czwartki oddasz honorowo krew w Zambrowie
:: „Czerwonokrzyska Gwiazdka” Szkolnego Koła PCK z Pęchratki Polskiej
:: Święto krwiodawców w Wysokiem Mazowieckiem
:: RCKiK: krew pilnie potrzebna!
:: Zambrowianie oddawali krew w ramach MotoSerca [foto+video]
:: Wychowankowie Bursy ponownie oddali krew [foto]
:: Akcja honorowego krwiodawstwa zakończona sukcesem
:: Zambrowianie oddali 18 litrów krwi
:: Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto+video]

Oddaj honorowo krew komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org