:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  3°C rozproszone chmury

Od lat wzrusza swym śpiewem podczas „Impresji Artystycznych” w Ciechocinku

muzyka koncerty, wzrusza śpiewem podczas „Impresji Artystycznych” Ciechocinku - zdjęcie, fotografia

Kolejny już rok z rzędu niepełnosprawna mieszkanka Zambrowa Sylwia Paszkiewicz-Garczarek w Ciechocinku doskonaliła swój warsztat wokalny podczas Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej „Impresje Artystyczne”.

 

Ciechocinek - po pierwsze uzdrowisko, po drugie miejsce ważne dla młodych artystów z niepełnosprawnościami, którzy już od 22 lat każdego lata szkolą swe wokalne umiejętności podczas tzw. „Impresji Artystycznych”. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej, bo o nim mowa, to jedna z największych imprez tego typu w kraju. Od kilkunastu lat na festiwalu znajduje się także akcent zambrowski, bowiem uczestniczy w nim niepełnosprawna mieszkanka naszego miasta – Sylwia Paszkiewicz-Garczarek.

 

27-letnia dziewczyna jest dobrze znana czytelnikom Zambrow.org. Przypomnijmy, że cierpi ona na epilepsję i jest opóźniona psychomotorycznie z cechami autyzmu. W dodatku Sylwia słabo widzi i ma kłopoty z sercem. Przybyła jej także alergia i nadczynność tarczycy. Sylwia przeszła dwie operacje kręgosłupa. Choroba nie przeszkadza jej jednak w spełnianiu muzycznych pasji. Na festiwal do Ciechocinka Sylwia Paszkiewicz-Garczarek jeździ od 2006 roku.

 

Cała impreza składa się z dwóch części. Najpierw odbywają się prawie dwutygodniowe warsztaty wokalne prowadzone przez wykwalifikowaną kadrą instruktorską, po czym ma miejsce seria pięciu koncertów, podczas których młodzi artyści prezentują efekty swojej pracy warsztatowej.

 

Co prawda podczas tegorocznego festiwalu w Ciechocinku, który odbył się w dniach 11-30 lipca, mieszkanka Zambrowa, z racji wieku, była poza konkursem (odbywał się on w kategoriach wiekowych do 16 lat i do 25 lat), ale tak jak inni - konkursowi i niekonkursowi uczestnicy – zaliczyła cenne warsztaty muzyczne z profesjonalnymi instruktorami. Każdy z niepełnosprawnych wokalistów ceni sobie otrzymane od nich dyplomy uznania, które przyznawane są bardzo oszczędnie. Sylwia ma ich już 2.

 

- „Impreza jest fantastyczna. Wszystkie zajęcia i zakwaterowanie uczestnicy wraz z opiekunami mają w ośrodku wypoczynkowo-uzdrowiskowym. Nawiązują się przyjaźnie, atmosfera jest przemiła i radosna. Do tego dochodzi jednak ciężka praca przy przygotowaniu utworów z zespołem muzycznym. Kilka lat wcześniej była to 28-osobowa Orkiestra Symfoniczna z Bydgoszczy.” - relacjonuje mama uczestniczki festiwalowej z Zambrowa – Grażyna Garczarek.

 

W tym roku Sylwia zachwyciła wszystkich wykonaniem piosenki z repertuaru Justyny Steczkowskiej „Śpiewaj Yidl, mitn, fidl”. Swoim występem młoda zambrowianka wyśpiewała sobie (nie po raz pierwszy) tygodniowy pobyt w sanatorium w Ciechocinku.

 

Warto dodać, że w tegorocznej edycji festiwalu w Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym swoje umiejętności, przy akompaniamencie zespołu pod kierownictwem Artura Grudzińskiego, zaprezentowało pięćdziesięcioro pełnych pasji i talentu niepełnosprawnych artystów z Polski i zagranicy. W części konkursowej zaprezentowało się natomiast 34 artystów.

 

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej „Impresje Artystyczne” odbywa się nieprzerwanie od 1996 roku. Wcześniej organizowała go śp. Grażyna Świtała, a od 2001 roku robi to Fundacja Pro Omnibus. Celem imprezy jest dokształcanie wokalne oraz promocja osób niepełnosprawnych potrafiących śpiewać.

 

Fot. Facebook


Od lat wzrusza swym śpiewem podczas „Impresji Artystycznych” w Ciechocinku komentarze opinie

  • gość 2018-08-22 10:44:05

    Witam. Dziękujemy za artykuł. Miłego dnia.

  • gość 2018-08-26 10:00:12

    Taki talent nie powinien się zmarnować gratulujemy z serca

  • Marcin Wądołowski 2018-08-26 10:00:49

    100 lat Sylwia w śpiewaniu

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org