:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C bezchmurnie

Od jutra czas egzaminów gimnazjalnych

edukacja, jutra egzaminów gimnazjalnych - zdjęcie, fotografia

Rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne. Jutro pierwszy etap - część humanistyczna. W czwartek matematyka i przyroda, a w piątek - język obcy. W związku z wprowadzoną reformą oświatową będą to jedne z ostatnich egzaminów gimnazjalnych. Wszystkim trzecioklasistom życzymy powodzenia!

Przez trzy dni około 349 tys. uczniów klas III gimnazjów w całej Polsce będzie pisać najważniejszy egzamin przed zakończeniem szkoły. Jutro o godzinie 9:00 uczniowie rozpoczną egzamin z wiedzy humanistycznej. Jako pierwszy czeka ich blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na ich rozwiązanie mają 60 minut (uczniowie z przedłużonym czasem - 80 minut). Po godzinnej przerwie gimnazjaliści przystąpią do bloku zadań z języka polskiego. W tym przypadku na rozwiązanie będą mieli 90 minut (135 minut).

W czwartek o 9:00 gimnazjaliści rozpoczną pisanie egzaminu z przedmiotów przyrodniczych, a o godz. 11:00 - z matematyki. W piątek natomiast zmierzą się z egzaminem z języka obcego nowożytnego (godz. 9:00 - poziom podstawowy, godz. 11:00 - poziom rozszerzony).

Wszystkie części egzaminu zaczynają się w tym samym czasie w całym kraju. Udział w egzaminie gimnazjalnym jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów klas III. Każdy uczeń, który nie podejdzie do egzaminu, nie będzie mógł ukończyć gimnazjum, a więc będzie musiał powtórzyć trzecią klasę oraz podejść do egzaminu za rok.

Prace gimnazjalistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 16 czerwca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie, natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym (22 czerwca br.).

Wszystkim gimnazjalistom przypominamy, że dzisiaj już lepiej odłożyć naukę na bok, bo w ostatniej chwili do głowy nic już nie wejdzie. Odpoczywajcie i zbierajcie siły na jutro! Powodzenia!

Polecamy:
:: Uczeń ILO najlepszy w konkursie informatycznym organizowanym przez wyższą uczelnię
:: Uczniowie ZSA poznawali tajniki produkcji okien
:: Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu w SOSW
:: Uczniowie „Czerwoniaka” ukończyli kurs spawacza
:: Lekcja o funduszach europejskich w ZS1
:: Uczniowie ZS1 spotkali się z podróżniczką
:: #KOMÓRKOMANIA w ZSO w Zambrowie [foto+video]
:: Młodzież z ZSO z wizytą w Londynie

Od jutra czas egzaminów gimnazjalnych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się