:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Od czerwca pojedziemy bez dowodu rejestracyjnego i OC

motoryzacja, czerwca pojedziemy dowodu rejestracyjnego - zdjęcie, fotografia

Sejm uchwalił nowe przepisy, w myśl których kierowcy poruszający się po polskich drogach nie będą już mieli obowiązku posiadania fizycznego dowodu rejestracyjnego i wydrukowanego na kartce papieru świstka OC. Nowe przepisy zaczną obowiązywać 4 czerwca.

Sejm przyjął wczoraj zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym autorstwa Ministerstwa Cyfryzacji. Obecnie kierowca, który nie posiada przy sobie wymaganych dokumentów (dowodu rejestracyjnego, ubezpieczenia OC oraz prawa jazdy) podlega karze grzywny do 250 zł lub karze nagany. Już wkrótce to się jednak zmieni.

Od 4 czerwca kierowca, który zostanie zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy policji czy Inspekcji Transportu Drogowego nie będzie musiał posiadać przy sobie fizycznie dowodu rejestracyjnego pojazdu i ubezpieczenia OC. Wszystko to dzięki systemowi CEPiK 2.0.

System będzie wdrażany stopniowo – jego następne funkcjonalności zostaną uruchomione dopiero po przetestowaniu, o czym będzie informować Minister Cyfryzacji w komunikatach z co najmniej trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Zdaniem Wiceministra Cyfryzacji szacunkowe, pełne uruchomienie przewidywane jest w ciągu dwóch lat.

Od czerwca pojedziemy bez dowodu rejestracyjnego i OC komentarze opinie

  • gość 2 - niezalogowany 2018-05-13 17:20:27

    Pojedziemy... Tak jak pojechały osoby po 60 roku życia darmową komunikacją miejską z Zambrowie. Spaliłbym się ze wstydu ogłaszać coś takiego a potem okazuje się że nikt nic nie wie i nie można jeżdzić za darmo. To jest właśnie Zambrów...

Dodajesz jako: Zaloguj się