:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 6°C
powietrze B. dobre

Od „Baroku do Romantyzmu” – XV Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki „Sacrum et Musica”

muzyka koncerty, „Baroku Romantyzmu” Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki „Sacrum Musica” - zdjęcie, fotografia
Patryk - blog 23/09/2019 15:05

 

W minioną niedzielę mieszkańcy Zambrowa mogli posłuchać wyjątkowego koncertu będącego integralną częścią Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki pt: „Sacrum et Musica”. W tym roku koncerty festiwalowe odbywają się na terenie Łomży oraz pobliskich miejscowości od 24 sierpnia do 6 października. Wydarzenie organizowane jest przez Łomżyńską Filharmonię Kameralną, a idea która przyświeca tej wspaniałej inicjatywie, wiąże się głównie z prezentowaniem piękna różnorodnej muzyki klasycznej w przestrzeni sakralnej.

 

Tegoroczny występ w naszym mieście odbył się 22 września w parafii Ducha Św. Zgromadził on obfite w liczbę grono melomanów oraz osób, które zdecydowały się przyjść na koncert jedynie z ciekawości.

 

Repertuar składał się z dzieł: J.S Bacha, F. Schuberta, A. Vivaldiego, N. Paganiniego, ponadto z okazji przeżywanego obecnie Roku Moniuszkowskiego, zostały wykonane również dzieła Stanisława Moniuszki. Muzykę zaprezentowała Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego z Łomży, pod batutą Maestro Juana Garcia Rodrigueza z Hiszpanii.

 

Występ orkiestry uświetniła także obecność utalentowanych solistów: wspaniałej Ewy Murzynowskiej odznaczającej się ekspresyjnym 'sopranem dramatycznym', która oczarowała słuchaczy swoim ujmującym śpiewem, oraz Kacpra Dąbrowskiego - młodego wirtuoza fletu poprzecznego, który wzbudził podziw swoimi umiejętnościami gry na tym dość trudnym do opanowania instrumencie.

 

Z pewnością całość tego wspaniałego koncertu była bardzo głębokim przeżyciem dla każdego miłośnika muzyki. Akustyka kościoła harmonijnie współgrała z treścią muzyczną prezentowaną przez orkiestrę i solistów, potęgując emocje i nadając jej medytacyjnego piękna.

 

Pośród mieszkańców naszego miasta istnieje opinia, że kościół pw. Ducha Św. uchodzi za miejsce charakteryzujące się złą akustyką. Niemniej pomimo faktu, że istotnie nagłośnienie pozostawia tam wiele do życzenia, to jednak koncert akustyczny, wykorzystujący naturalną akustykę pomieszczenia, był słyszalny fenomenalnie. Muzyka była bardzo transparentna oraz przyjemnie zmiękczona, jej odbiór pozostawał na bardzo wysokim poziomie.

 

Po zakończonym koncercie swoją opinią dotyczącą koncertu podzieliła się ze mną jedna ze słuchaczek, którą spotkałem po wyjściu z kościoła.

- "Przyszłam tu z ciekawości, bo lubię piękną muzykę. Śpiew był bardzo wzruszający, pieśń Ave Maryja i aria z opery Moniuszki spodobały mi się najbardziej. Nie bywałam dotychczas na takich koncertach, ale od dziś już wiem, że na pewno przyjdę kolejny raz, kiedy będą organizowane podobne występy. Było wspaniale." - powiedziała mi Pani Alina.

 

Koncert został bardzo życzliwie przyjęty przez zgromadzoną publiczność, która na zakończenie nagrodziła artystów gromkimi owacjami na stojąco.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na koniec zapraszam do zapoznania się z informacjami o artystach:

 

Ewa Murzynowska - sopran dramatyczny

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, na wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie prof. dr hab. Anny Jeremus-Lewandowskiej.

Studia licencjackie zakończyła w 2015 roku udziałem w przedstawieniu operowym Radosława Matei „Mikołajek i inne chłopaki”, kreując rolę Kleofasa.

Podczas studiów magisterskich wzięła udział w dwóch przedstawieniach operowych Wesele Figara jako Marcelina w roku 2016 oraz na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu Suor Angelika jako Suor Genowefa w roku 2017.

W latach 2015 – 2016 występowała na Festiwalach Sacrum et Musica organizowanych przez Filharmonię Kameralną im. W. Lutosławskiego w Łomży. W 2015 roku na zaproszenie burmistrza miasta Sochaczewa, zaśpiewała na Koncercie Noworocznym z towarzyszeniem orkiestry kameralnej Camerata Mazovia.

Uczestniczyła w warsztatach wokalnych w Garbiczu, Gąbinie, Sannikach, Płocku i Kutnie.

Współpracowała z takimi dyrygentami jak: Jan Miłosz Zarzycki, Warcisław Kunc, Czesław Grabowski, Artur Komorowski, Przemysław Neumann, Mateusz Sibilski, Adam Domurat, Katarzyna Tomala.

Występowała z Orkiestrą Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży, Orkiestrą Filharmonii Opolskiej im. J. Elsnera, Orkiestrą Akademii Muzycznej – CoOperate, Orkiestrą Kameralną Camerata Mazovia oraz zespołami Alla Vienna, Alla Breve, Johann Strauss Orchiestra.

Uczestniczyła we wszystkich propozycjach koncertowych, które umożliwiał Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu odbywających się na uczelni oraz w Willi Wśród Róż. Brała udział w wielu koncertach organizowanych na terenie całego kraju m.in. Łodzi, Aleksandrowie Łódzkim, Włocławku, Gąbinie, Oporowie, Strzelcach, Siemienicach, Kutnie, Sochaczewie, Zambrowie, Drozdowie, Łomży, Puchałach, Garbiczu, Raszkowie i Poznaniu.

Koncertowała na Ukrainie w Charkowie (Filharmonia Charkowska, Uniwersytet Muzyczny, Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Grigorija Skoworody) i Połtawie.

W latach 2011 – 2019 systematycznie uczestniczyła w koncertach Letnich Festiwali Muzycznych w Kutnie oraz Międzynarodowych Mistrzowskich Warsztatach Wokalnych organizowanych przez prof. dr hab. Annę Jeremus-Lewandowską. Dwukrotnie została wytypowana do udziału w koncertach galowych Letniego Festiwalu Muzycznego w Kutnie.

Zdobywa nagrody na konkursach wokalnych:

• Nagrodę Główną – Grand Prix Bursztynową Strunę w konkursie W drodze do La Scali o wybór Bursztynowej Struny, w ramach VII Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej Belcanto per sempre, Włocławek (29 września 2017);

• Dyplom Laureata Nagrody Regulaminowej na I Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. prof. H. Słonickiej za wykonanie pieśni w kategorii Absolwenci (sierpień 2018);

• II Nagrodę w kategorii Śpiew Solowy w II grupie wiekowej na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Kharkiv Assamblies na Ukrainie (11 października 2018).

Od października 2017 roku, jako nauczyciel śpiewu solowego prowadzi klasę wokalną w Szkole Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie oraz prowadzi czynną działalność koncertową.

 

Kacper Dąbrowski - flet poprzeczny

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach prowadzony przez dr Łukasza Zimnika, obecnie student Hochschule für Musik we Freiburgu Bryzgowijskim w klasie fletu Mario Caroli. Znaczący wpływ na jego rozwój muzyczny miała współpraca z dr hab. Agatą Igras.

Swoje umiejętności doskonalił pod okiem Silvii Careddu (Włochy), Denisa Bouriakova (USA), Patrica Galloisa (Francja), Janosza Balinta (Węgry), Carlosa Brunela (Belgia) Philippe Bernolda (Francja), Barbary Świątek-Żelaznej (Polska). Uczestnik Letniej Akademii Muzyki prowadzonej przez Filharmoników Berlińskich.

Laureat i finalista konkursów muzycznych, m.in. zdobył I nagrodę na międzynarodowym konkursie „SVIREL 2018” w Słowenii, II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie instrumentów dętych w Białymstoku „FINALIS”, I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Wandy Landowskiej we Włoszech wraz z zespołem Crocifisso.

W latach 2018-2019 pracował na stanowisku flecisty Polskiej Filharmonii im. W. Kilara „Sinfonia Baltica” w Słupsku. Jako muzyk orkiestrowy współpracuje z takimi orkiestrami jak: Meiningen Hofkapelle, Opera Szczecińska, Sinfonietta Cracovia, World Youth Orchestra, Polska Filharmonia Kameralna, Elbląska Orkiestra Kameralna, Santander Orchestra, Młoda Polska Filharmonia.

Ma na swoim koncie kilka nagrań płytowych w roli solisty jak i muzyka orkiestrowego, m. in. "Fresco Sonare -Młodzi soliści - debiuty" oraz "Santander Orchestra, Krzysztof Książek i Jose Maria Florencio - Chopin i Dvorak", Tomasz Łuc – "Love".

Był członkiem zarządu, a zarazem flecistą solistą Krakowskiej Orkiestry Kameralnej „Ardente”. Pracował z takimi dyrygentami jak: Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk, Agnieszka Duczmal, Massimiliano Caldi, John Axelrod, Lawrence Foster, Scott Sandmeier, Jose Maria Florencio, Wojciech Rajski, Radzimir Dębski JIMEK, Jan Wincenty Hawel, Michał Klauza, i Krzesimir Dębski, z udziałem znakomitych solistów takich jak: Olga Pasiecznik, Aleksandra Kurzak, Julian Rachlin, Szymon Nehring, Gabor Boldoczki, Krzysztof Książek, Aleksandra Świgut. Współpracował z Teatrem Polskiego Radia przy tworzeniu spektaklu "Filoktet" Sofoklesa.

Brał udział w dwóch odsłonach festiwalu muzycznego Krzysztofa Pendereckiego „Emanacje”. Z klawesynistką Darią Kubik współtworzy zespół „INSOMMA” z którym aktywnie koncertuje w kraju, jak również poza jego granicami.

 

Maestro Juan Garcia Rodriguez - dyrygent, kompozytor i pianista

Dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyki Współczesnej ZAHIR ENSEMBLE. Studia muzyczne odbył w Wyższym Konserwatorium Muzycznym im. Manuela Castillo w Sewilli oraz na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu (tytuł magister sztuki, specjalność „Kompozycja” w klasie Reinharda Febela, „Dyrygentura Chóralna” w klasie Karla Kampera, „Dyrygentura Orkiestrowa” w klasie Dennisa Russella Daviesa i Jorge Rottera). Koncertuje w Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii (Szkocja), Republice Południowej Afryki, Serbii, Francji oraz Polsce.

Pod jego batutą grały takie orkiestry jak: Mozarteum Orchester Salzburg, Brucknerorchester Linz, Tonkünstler Ensemble, Orkiestra Uniwersytetu Mozarteum, Orkiestra Presjovem, Real Orquesta Sinfónica de Sevilla, Orquesta Filarmónica de Gran Canaria, Deutsche Radio Philharmonie Saarbrücken, Camerata Saygun Estambul, Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży, Ensemble Acrobat, Österrichisches Ensemble für Neue Musik, Tonkünstler Ensemble de Viena, Sax Ensemble i in.

Dyrygent ZAHIR ENSEMBLE, Festiwalu Taschenopern w Salzburgu, Festiwalu Muzyki Współczesnej ZAHIR ENSEMBLE w Sewilli oraz Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu w Sewilli oraz Wyższego Konserwatorium Muzycznego im. M. Castillo. Asystent dyrygenta w Opéra National de Paris-Bastille (2008, Sprytna lisiczka Janaczka; André Angel - scenograf; Dennis Russel Davies - dyrygent). Wykładowca w Wyższym Konserwatorium Muzycznym im. Manuela Castillo w Sewilli. Dyrektor artystyczny i założyciel zespołu muzyki współczesnej ZAHIR ENSEMBLE.

Członek rzeczywisty Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych „Santa Isabel de Hungria” w Sewilli, zrzeszająca uznanych artystów i mecenasów sztuki. Juan García Rodríguez, wraz z ZAHIR ENSEMBLE, zadebiutował na rynku fonograficznym płytą monograficzną poświęconą José María Sánchez Verdú (Verso), wydaną w grudniu 2009 r. i wybraną w marcu 2010 r. przez hiszpańskie czasopismo Scherzo „Płytą-Rewelacją Miesiąca”. Druga w dorobku płyta wydana przez firmę NAXOS jest projektem monograficznym poświęconym Schoenbergowi.  

Reklama

Od „Baroku do Romantyzmu” – XV Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki „Sacrum et Musica” komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Wynajmę mieszkanie na Raginisa

Witam serdecznie. Poszukuję do wynajęcia mieszkanie max dwu pokojowe na osiedlu Raginisa. (nie parter) Czym się wyróżniam jako dobry lokator: +..


Szybkie kursy Prawa jazdy z

Oferujemy szybkie kursy prawa jazdy wszystkich kategorii z egzaminem w Łomży. Nasze ośrodki: Łomża, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Czyżew , Jedwabne..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 2.0 diesel full opcja. Auto z 2002 roku w bardzo dobrym stanie, 2 komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Usługi Minikoparką

Kompleksowe Usługi Minikoparką Szybko i solidnie. Polecam i Zapraszam. tel. 728 349 576


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Zgubiono prawo jazdy, nagroda

Zgubiono prawo jazdy. Nagroda gwarantowana 517315233


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 z 2002 roku, dwa komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Krowa wysokocielna

Sprzedam krowy mleczne ponieważ likwiduję gospodarstwo


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry: -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu ok 6% -granulacja 8mm-25mm -zawartość siarki 0,45% Transport HDS lub winda.Warunki..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zaginął pies . Nagroda za

Szukamy zaginionego psa . Naroda!!!!!


SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: - obsługę klienta w oddziale - nawiązywanie i utrzymywanie z klientami długotrwałych..


CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE CENY..


Działka rolno-budowlana 1,70

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


Praca w lokalu

Przyjmiemy do pracy dwie osoby w Pizzerii Perfetto do pracy na kuchni oraz do wypieku pizzy (doświadczenie nie jest wymagane - wszystkiego..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Pranie tapicerki meblowej i

Oferuję -pranie tapicerki (samochodowej,meblowej,itp...) -pranie dywanów i wykładzin. -czyszczenie różnego typu:kanap,wypoczynków,krzeseł itp....


Działka 8230m2, Głębocz

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat zambrowski...


ARDOM – solidne okna, drzwi,

Okna - PCV, aluminiowe, drewniane, dachowe, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, bramy garażowe, rolety zewnętrzne i wewnętrzne, moskitiery, parapety..


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


Pomcnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi poszukuje osób na stanowisko pomocnik kucharza sushi. Od kandydata wymagamy chęci do pracy, pozytywnego nastawienia oraz..


Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"