:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 6°C
powietrze B. dobre
uroczystości obchody, Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji Zambrowie [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 03/05/2019 18:08

Władze samorządowe, delegacje szkół, instytucji, stowarzyszeń, związków i mieszkańcy Zambrowa świętowali 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

Konstytucja 3 Maja uchwalona została w 1791 roku przez Sejm Czteroletni. Była najważniejszą ustawą rządową, która ustaliła podstawy ustroju nowożytnego w Polsce. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po amerykańskiej) ustawą zasadniczą. Konstytucja 3 Maja regulowała podstawowe kwestie społeczno-polityczne, prawa i obowiązki obywateli oraz zasady organizacji władz państwowych i zagadnienia związane z obroną terytorium Rzeczypospolitej.

 

W 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie została odprawiona msza św. w intencji ojczyzny. Udział w niej wzięły zambrowskie poczty sztandarowe, przedstawiciele władz powiatu, miasta, gminy, harcerze, delegacje przedszkoli, szkół, stowarzyszeń, związków zawodowych, kombatantów, Sybiraków, Armii Krajowej i partii politycznych. Oprawę muzyczną zapewniła Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

 

- „Twórcy tamtej Konstytucji otworzyli serca na ożywiające tchnienie Ducha Świętego, który przychodzi z pomocą naszej słabości. Wbrew oporowi wielu podjęło dzieło reformy ojczyzny. Ponad interesy swego stanu wysunęli dobro kraju, odnowę oblicza polskiej ziemi. Na początku maja, miesiąca poświęconego Maryi, wyrażamy wdzięczność ludziom, co poprzez rodzinną polską ziemię szli wierni Bogu, krzyżowi, ewangelii, a na sztandarach swojej historii pisali co jest najważniejsze: Bóg, honor, ojczyzna.” - mówił podczas homilii proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej ks. kan. Zbigniew Choromański.


Druga część miejskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji odbyła się pod pomnikiem Powstania Styczniowego na pl. Sikorskiego.

- „Konstytucja 3 Maja uczy nas iść dla osiągnięcia ważnych narodowych celów. Warto zrezygnować z partykularnych interesów i stawać ponad podziałami. Ustrojowe i społeczne reguły określone w ustawie rządowej zaskakują ponadczasową aktualnością. Ci, którzy nadal pragną je respektować dają wyraz szlachetnej odpowiedzialności za naszą historyczną spuściznę oraz wypełniają moralne zobowiązania wobec dzisiejszych i przyszłych pokoleń.” - mówił burmistrz Kazimierz Dąbrowski.

 

Oprócz Burmistrza Miasta Zambrów głos zabrał poseł na Sejm RP Lech Antoni Kołakowski.

- „Do dzisiaj wspominamy to bardzo dobre rozwiązanie, które dawało fundament dobrej organizacji polskiego państwa. Dziś bardzo gorąco chcę podziękować burmistrzowi i staroście za piękną organizację tego wielkiego polskiego święta, które czcimy od 1919 roku, kiedy sejm ustawodawczy ogłosił je świętem narodowym, ogłosił je świętem państwowym. Chciałbym, aby przyszłość naszej ojczyzny była spokojna, aby kolejne pokolenia mogły żyć w pokoju i czcić święto państwowe Konstytucji 3 Maja, ale pokój nie jest dany raz na zawsze. Dziś patrząc na sytuację światową, europejską też są zagrożenia i obyśmy nie popełnili błędów, jakie były u końca XVIII wieku. Siła państwa to jest siła polskiej armii.” - powiedział Lech Antoni Kołakowski, poseł na Sejm RP.

 

Po przemówieniach delegaci złożyli pod pomnikiem wieńce oraz kwiaty. Obchody trzeciomajowe zwieńczył krótki patriotyczny koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Zambrowie pod batutą Krzysztofa Witkowskiego.

 

Przypomnijmy, że tegoroczne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja rozpoczął koncert słowno - muzyczny w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Zambrowie w piątek, 26 kwietnia. Przed gośćmi z patriotycznym słowem i muzyką wystąpili uczniowie PSM oraz SP5: Patriotyczny koncert z okazji 3. Maja w PSM [foto].

Reklama

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zambrowie [foto] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-05-03 21:23:15

  Taka refleksja...
  Ile osób z tych pocztów i delegacji czytało konstytucję?
  Nie daję nawet 10%.

 • gość 2019-05-04 07:06:21

  Ale dlaczego nie było pocztu sztandarowego z Powiatu??
  Chyba jakoś sie nie zorganizowali zbyt dobrze.
  Trochę wstyd.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-04 07:13:10

  Ja podejrzewam że żadna, zadna z nich niewie czy był tam poseł z Zambrowa, a co 10 ta osoba wie kiedy był chrzest Polski.

 • gość 2019-05-04 10:16:25

  Mam podobne zdanie o tej majowej rocznicy co
  https://nczas.com/2019/05/02/mocny-wpis-profesora-bartyzela-o-swiecie-konstytucji-nie-widze-sensownych-powodow-do-czczenia-tego-plodu-mysli-masonskiej-i-oswieceniowego-konstruktywizmu/

 • Gość - niezalogowany 2019-05-04 14:44:04

  W Powiecie ładnych do pocztu nie mają.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-04 22:52:39

  Przecież Kim Jach chciał władzy. A że nie potrafi rządzić (bo starosta to figurant) to widać. Nawet pocztu nie sklecił. Najważniejsze że swoim załatwia. Masz problem w powiecie to idź na 2 piętro. W razie czego to nie on tylko starosta.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-05 04:41:50

  A który to starosta? Niby organizował to a nawet głosu nie zabrał.

 • gość 2019-05-05 09:29:05

  Starosta to mądry i inteligentny facet. Znam go nie od dziś jako świetnego geodetę. Zastanawiam się po co dał się wmanewrować w ten obecny cyrk Pana Przewodniczącego.
  Pocztu sztandarowego nie sklecili bo było za dużo chętnych i nie chcieli nikogo wyróżniać:-D:-D:-D

 • Gość - niezalogowany 2019-05-05 12:14:15

  Jesteśmy silnym narodem skoro obchodzimy te święta. Chociaż są wśród nas którzy śmierć Stalina przeżywają do dziś.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-05 16:47:47

  Jak to po co dał się wmanewrować?
  Emerytura plus kilkanaście tysięcy złotych i można być marionetką ZJ.
  A ten zastępca to tylko kwiatek przy kożuchu.
  Tu się, tam sfotografować i panta rej kasa płynie.

  Ten powiat i ta rada to dno den.

  Zachęcam wartościowych ludzi do włączenia się w poprawę bytu lokalnej społeczności i wzięcie udziału w kolejnych wyborach samorządowych.
  Bo te najbliższe 5 lat to będzie zmarnowane na bank.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-05 16:53:09

  Dużo ludzi jednak pokładało nadzieję w Zbigniewie.
  A jemu tylko o władzę chodziło.
  Jako naczelnik nie może się wykazać, bo przy takim wydziale nie ma jak się wykazać, co najwyżej można wiersze tworzyć.
  Miał zrobić porządki kadrowe, ale mu zabrakło jaj.
  Dla rozrywki mąci w powiecie i nic z tego nie wynika. Pousadza swoich na stołkach i będzie po misji.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-06 19:58:37

  No i jakie jest wyjaśnienie dla braku pocztu sztandarowego Powiatu :-D?
  Rachu ciachu i po strachu?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Ekogroszek Eco Power

Wartość opałowa 24-25 MJ/kg, zawartość popiołu ok 7%-9%, uziarnienie 8-25 mm. Pakowany w worki 25kg* 40 sztu/ paleta. Warunki transportu do..


Bramy panelowe, palisadowe,

CENTRUM OGRODZEŃ MICHALSKI oferuje kompleksowo ogrodzenia: -panelowe -palisadowe -aluminiowe -betonowe -metalowe zdobione -ze sztachet..


Budynek użytkowy 452m2, Aleja

City-Biuro Nieruchomości: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska Polskiego w Zambrowie...


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Działka 8230m2, Głębocz Wielki

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat..


Mieszkanie 71,66m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE

RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE PLASTIKÓW https://www.facebook.com/autospabaczewski/ https://autospa-baczewski.pl/ Tel. 531-057-551


Obyspniki na pryzmy - nowa

Sklep ROLNIK Mioduszewski, wjazd od ulicy Wiśniowej Nowa dostawa obsypników na pryzmy Zapraszamy Dodatkowo oferujemy folię na pryzmy, siatkę na..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,bez opłat,angliki,motory,przyczepy..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Alarmy, domofony, monitoring,

Alarmy, monitoring, automatyka domowa -instalacje alarmowe -instalacje elektryczne -napędy do bram -automatyka domowa -sterowanie z poziomu..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Polecamy Państwu ekogroszek o doskonałych parametrach : -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% -- siarka 0,50%. Warunki transportu..


STREFA PACZKI DPD - NADANIA I

DPD STREFA PACZKI to dedykowana sieć obsługi Klientów indywidualnych i małego biznesu w zakresie nadań i doręczeń paczek na terenie kraju. DPD..


Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Praca na stanowisku doradcy

Poszukujemy doradcy klienta do Salonu Canal+ w Zambrowie na niepełny etat (ok 120-130h miesięcznie). Atrakcyjne wynagrodzenie (podstawa+prowizja)...


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Brama Wjazdowa Przesuwna

Brama wjazdowa przesuwna panelowa o wymiarach 6000 x 2030 mm ocynkowana ogniowo oraz pomalowana proszkowo. Możliwość założenia automatu. Jesteśmy..


Magazynier - kierowca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Magazynier - kierowca Od kandydatów..


NOWOCZESNE Bramy Przesuwne

Dostępne w naszej ofercie bramy i furtki panelowe to połączenie solidnej konstrukcji, precyzji wykonania oraz nowoczesnego wzornictwa. Znakomicie..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Meble na wymiar. Kuchnie, szafy, garderoby, zabudowy itp. Wysoka jakość wykonania. Bogaty wybór materiałów. Dogodne terminy realizacji. Strona na FB..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Dom 100m2, działka 2100m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom parterowy, murowany o powierzchni 100m2 położony w wsi Nagórki-Jabłoń, zaledwie kilka..


Dowozy Pizzeria

Potrzebny kierowca do pracy na dowozy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr 604 461 261...


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo.gotowy do zamieszkania nie wymagający wkładu finansowego, działka ok 15 ar. Na dole kuchnia z salonem,..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Wynajmę lokale użytkowe przy

Oferuję do wynajęcia lokale użytkowe o powierzchni: -226 m2 oraz -232 m2 przy Alei Wojska Polskiego nr 37B. Możliwość indywidualnej aranżacji..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


SPRZEDAM LAS w KOŁAKI

Mam do sprzedania LAS MIESZANY, o powierzchni 1,21 ha. Zapraszam. Tel. kontaktowy 515 279 804.


Sprzedam działki budowlane w

1000 M2 - prostokąt, wydane warunki zabudowy dla budowy domu jednorodzinnego z garażem. Woda jest, skrzynka z prądem jest w trakcie doprowadzania,..


Projektant łazienek i wnętrz -

W związku z dynamicznym rozwojem Chemix Sp. z o.o. oddział Zambrów poszukujemy pracownika na stanowisko: Projektant łazienek i wnętrz - doradca..


Mieszkanie 56,20m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Działka 1,98 ha

Działki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów. Grunty z możliwością zagospodarowania na różne cele...


Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"