:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 9°C
powietrze B. dobre
uroczystości obchody, Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji Zambrowie [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 03/05/2019 18:08

Władze samorządowe, delegacje szkół, instytucji, stowarzyszeń, związków i mieszkańcy Zambrowa świętowali 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

Konstytucja 3 Maja uchwalona została w 1791 roku przez Sejm Czteroletni. Była najważniejszą ustawą rządową, która ustaliła podstawy ustroju nowożytnego w Polsce. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po amerykańskiej) ustawą zasadniczą. Konstytucja 3 Maja regulowała podstawowe kwestie społeczno-polityczne, prawa i obowiązki obywateli oraz zasady organizacji władz państwowych i zagadnienia związane z obroną terytorium Rzeczypospolitej.

 

W 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie została odprawiona msza św. w intencji ojczyzny. Udział w niej wzięły zambrowskie poczty sztandarowe, przedstawiciele władz powiatu, miasta, gminy, harcerze, delegacje przedszkoli, szkół, stowarzyszeń, związków zawodowych, kombatantów, Sybiraków, Armii Krajowej i partii politycznych. Oprawę muzyczną zapewniła Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

 

- „Twórcy tamtej Konstytucji otworzyli serca na ożywiające tchnienie Ducha Świętego, który przychodzi z pomocą naszej słabości. Wbrew oporowi wielu podjęło dzieło reformy ojczyzny. Ponad interesy swego stanu wysunęli dobro kraju, odnowę oblicza polskiej ziemi. Na początku maja, miesiąca poświęconego Maryi, wyrażamy wdzięczność ludziom, co poprzez rodzinną polską ziemię szli wierni Bogu, krzyżowi, ewangelii, a na sztandarach swojej historii pisali co jest najważniejsze: Bóg, honor, ojczyzna.” - mówił podczas homilii proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej ks. kan. Zbigniew Choromański.


Druga część miejskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji odbyła się pod pomnikiem Powstania Styczniowego na pl. Sikorskiego.

- „Konstytucja 3 Maja uczy nas iść dla osiągnięcia ważnych narodowych celów. Warto zrezygnować z partykularnych interesów i stawać ponad podziałami. Ustrojowe i społeczne reguły określone w ustawie rządowej zaskakują ponadczasową aktualnością. Ci, którzy nadal pragną je respektować dają wyraz szlachetnej odpowiedzialności za naszą historyczną spuściznę oraz wypełniają moralne zobowiązania wobec dzisiejszych i przyszłych pokoleń.” - mówił burmistrz Kazimierz Dąbrowski.

 

Oprócz Burmistrza Miasta Zambrów głos zabrał poseł na Sejm RP Lech Antoni Kołakowski.

- „Do dzisiaj wspominamy to bardzo dobre rozwiązanie, które dawało fundament dobrej organizacji polskiego państwa. Dziś bardzo gorąco chcę podziękować burmistrzowi i staroście za piękną organizację tego wielkiego polskiego święta, które czcimy od 1919 roku, kiedy sejm ustawodawczy ogłosił je świętem narodowym, ogłosił je świętem państwowym. Chciałbym, aby przyszłość naszej ojczyzny była spokojna, aby kolejne pokolenia mogły żyć w pokoju i czcić święto państwowe Konstytucji 3 Maja, ale pokój nie jest dany raz na zawsze. Dziś patrząc na sytuację światową, europejską też są zagrożenia i obyśmy nie popełnili błędów, jakie były u końca XVIII wieku. Siła państwa to jest siła polskiej armii.” - powiedział Lech Antoni Kołakowski, poseł na Sejm RP.

 

Po przemówieniach delegaci złożyli pod pomnikiem wieńce oraz kwiaty. Obchody trzeciomajowe zwieńczył krótki patriotyczny koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Zambrowie pod batutą Krzysztofa Witkowskiego.

 

Przypomnijmy, że tegoroczne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja rozpoczął koncert słowno - muzyczny w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Zambrowie w piątek, 26 kwietnia. Przed gośćmi z patriotycznym słowem i muzyką wystąpili uczniowie PSM oraz SP5: Patriotyczny koncert z okazji 3. Maja w PSM [foto].

Reklama

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zambrowie [foto] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-05-03 21:23:15

  Taka refleksja...
  Ile osób z tych pocztów i delegacji czytało konstytucję?
  Nie daję nawet 10%.

 • gość 2019-05-04 07:06:21

  Ale dlaczego nie było pocztu sztandarowego z Powiatu??
  Chyba jakoś sie nie zorganizowali zbyt dobrze.
  Trochę wstyd.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-04 07:13:10

  Ja podejrzewam że żadna, zadna z nich niewie czy był tam poseł z Zambrowa, a co 10 ta osoba wie kiedy był chrzest Polski.

 • gość 2019-05-04 10:16:25

  Mam podobne zdanie o tej majowej rocznicy co
  https://nczas.com/2019/05/02/mocny-wpis-profesora-bartyzela-o-swiecie-konstytucji-nie-widze-sensownych-powodow-do-czczenia-tego-plodu-mysli-masonskiej-i-oswieceniowego-konstruktywizmu/

 • Gość - niezalogowany 2019-05-04 14:44:04

  W Powiecie ładnych do pocztu nie mają.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-04 22:52:39

  Przecież Kim Jach chciał władzy. A że nie potrafi rządzić (bo starosta to figurant) to widać. Nawet pocztu nie sklecił. Najważniejsze że swoim załatwia. Masz problem w powiecie to idź na 2 piętro. W razie czego to nie on tylko starosta.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-05 04:41:50

  A który to starosta? Niby organizował to a nawet głosu nie zabrał.

 • gość 2019-05-05 09:29:05

  Starosta to mądry i inteligentny facet. Znam go nie od dziś jako świetnego geodetę. Zastanawiam się po co dał się wmanewrować w ten obecny cyrk Pana Przewodniczącego.
  Pocztu sztandarowego nie sklecili bo było za dużo chętnych i nie chcieli nikogo wyróżniać:-D:-D:-D

 • Gość - niezalogowany 2019-05-05 12:14:15

  Jesteśmy silnym narodem skoro obchodzimy te święta. Chociaż są wśród nas którzy śmierć Stalina przeżywają do dziś.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-05 16:47:47

  Jak to po co dał się wmanewrować?
  Emerytura plus kilkanaście tysięcy złotych i można być marionetką ZJ.
  A ten zastępca to tylko kwiatek przy kożuchu.
  Tu się, tam sfotografować i panta rej kasa płynie.

  Ten powiat i ta rada to dno den.

  Zachęcam wartościowych ludzi do włączenia się w poprawę bytu lokalnej społeczności i wzięcie udziału w kolejnych wyborach samorządowych.
  Bo te najbliższe 5 lat to będzie zmarnowane na bank.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-05 16:53:09

  Dużo ludzi jednak pokładało nadzieję w Zbigniewie.
  A jemu tylko o władzę chodziło.
  Jako naczelnik nie może się wykazać, bo przy takim wydziale nie ma jak się wykazać, co najwyżej można wiersze tworzyć.
  Miał zrobić porządki kadrowe, ale mu zabrakło jaj.
  Dla rozrywki mąci w powiecie i nic z tego nie wynika. Pousadza swoich na stołkach i będzie po misji.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-06 19:58:37

  No i jakie jest wyjaśnienie dla braku pocztu sztandarowego Powiatu :-D?
  Rachu ciachu i po strachu?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Zaginęły dwa psy

Zaginęły dwa psy w miejscowości Wola Zambrowska, ostatnio widziane 09.11 przy ulicy Myśliwskiej w Woli. Biały półroczny piesek i jego mama.


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Profesjonalna renowacja felg

Zajmuję się profesjonalną renowacją felg samochodowych i motocyklowych od ponad 10 lat. Kompleksowa usługa zawiera: *piaskowanie lub szkiełkowanie,..


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


Kanapa + 2 fotele

Sprzedam komfortową kanapę rozkładaną (z pojemnikiem na pościel) z dwoma wygodnymi fotelami w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu..


Automatyka do Bram Automat do

Automatyka do bram jest swoistym sercem całego systemu (można ją porównać do procesora w komputerze). To właśnie ona steruje całą instalacją i..


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Hej. Fajnie, że odwiedziłaś moje ogłoszenie. Mam parę pytań do Ciebie. Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się samotna, niedoceniana, mało..


Firma zatrudni majstra,

Przedsiębiorstwo Budowlane Szeliga Sp. z o.o. zatrudni majstra, inżyniera budowy na powstającym budynku mieszkalnym w Zambrowie przy ul. Papieża..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Bramy Wjazdowe do 13 MB w 3

Dostępne w naszej ofercie bramy i furtki panelowe to połączenie solidnej konstrukcji, precyzji wykonania oraz nowoczesnego wzornictwa. Znakomicie..


Peugeot 208 1.4 HDI * Duża

Opis: Sprzedam Peugeot 208 1.4 HDI z 2015 roku. Auto zarejestrowane z aktualne OC i PT. Świeżo po wymianie oleju, filtrów oraz klocków hamulcowych...


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Lokal usługowo handlowy

Lokal usługowo handlowy Powierzchnia 110m2.Możliwość podziału na dwa lokale po 55m2.Wszystkie media. Centralne ogrzewanie z ciepłowni..


PRACA NA STAŁE

Zatrudnimy na stałe na stanowisku kasjerka/kelnerka w pizzerii Perfetto w Zambrowie. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr. tel. 537 887 222..


Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu ROLNIK MIODUSZEWSKI przy ulicy Wiśniowej w Zambrowie. Mamy w ofercie maszyny rolnicze kilkunastu producentów, części do maszyn..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Kupujemy samochody,my płacimy

kup aut za gotówkę,witamy w legalnej firmie która kupuje samochody w dobrych stanach w przedziale cenowym od 1000zł do 20000zł.Kupujemy także auta..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Pomcnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie poszukuje osoby na stanowisko - pomocnik kucharza sushi. Oferujemy atrakcyjne zarobki, ciekawą pracę w młodym i..


Mieszkanie 55,60m2, 3-pokoje,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 55,60m2 położone na I piętrze w bloku przy Alei Wojska Polskiego w..


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Regał

Sprzedam regał składający się z pięciu segmentów w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu mebli - odbiór własny. Proszę o kontakt tylko..


Rozbiórki, wyburzenia wzamian

Rozbiórki, wyburzenia wzamian za materiał betonowy tel. 694 131 501


Na kat.B, B+E

M. 39 l Szukam pracy jako kierowca


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Działka rolna 7800m2 Nagoszewo

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka rolna o powierzchni 7800m2 położona w Nagoszewie. Użytki oznaczone jako łąki trwałe..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Kierowca na dowozy Pizzy

Przyjmiemy dyspozycyjnego kierowcę do dowozu Pizzy. Praca w młodym zespole. Miła atmosfera. Więcej informacji pod nr telefonu 604 461 261. Lub w..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Audi A4 B8

Audi a4 b8 2009r. 2.0 TDI 143km. Wiecej informacji telefonicznie.500.852.652.


Węgiel kamienny orzech

Parametry: -wartość opałowa ok 23-25MJ/kg -granulacja 40-70 mm - zawartość popiołu ok.10% Pakowany w worki 25 kg*40 sztuk na palecie bezzwrotnej...


Zaginął pies . Okolica

Zaginął pies . Okolica cmentarza parafii Św. Józefa. Dzieci bardzo tęsknią . Proszę o informację.


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry ekogroszku: - wartość opałowa 26 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% - zawartość siarki ok 0,5% - uziarnienie 5-25 mm Pakowane w worki 25kg*40..


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Działka rolna 1,98 ha Pstrągi

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: ziałki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów...


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"