:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski w Zambrowie [foto]

społeczeństwo, Obchody Międzynarodowego Białej Laski Zambrowie [foto] - zdjęcie, fotografia

Osoby słabowidzące i niedowidzące z Zambrowa jak co roku obchodziły swoje święto.

Międzynarodowy Dzień Białej Laski corocznie od 1970 roku obchodzony jest na świecie 15 października. Dzień ten jest okazją do przypomnienia, że w społeczeństwie funkcjonują osoby niewidome i słabowidzące, a także zwrócenia uwagi na nurtujące ich codzienne problemy i bolączki.

Święto członków i przyjaciół zambrowskiego Terenowego Koła Polskiego Związku Niewidomych odbyło się dziś w Bursie Szkolnej Nr 1 w Zambrowie. Udział w nim wzięli członkowie zambrowskiego PZN-u, prezesi i dyrektorzy organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu zambrowskiego oraz przedstawiciele władz samorządu lokalnego – Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski i reprezentujący Wójta Gminy Zambrów Mariusz Gorski.

- „Spotykamy się z okazji 66. rocznicy powołania naszego Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Zambrowie. Nasze koło jest malutkie. Statut przewiduje minimum 30 osób, żeby można było utworzyć koło, a nasze liczy 46 osób plus 2 dzieci. Spotykamy się jak co roku. Jest to okazja, aby złożyć sobie życzenia oraz mile spędzić czas. Jest to też okazja, aby spędzić czas z naszymi przyjaciółmi, sponsorami i sympatykami.” - powiedziała nam Teresa Szumowska, Prezes Koła Terenowego PZN w Zambrowie.

Prezes Koła Terenowego PZN w Zambrowie złożyła wszystkim członkom Koła gorące życzenia. Do życzeń dołączyli się także przedstawiciele organizacji współpracujących z PZN oraz władze samorządowe.

Miłym akcentem było uroczyste wręczenie dwóch orderów „Przyjaciele Związku PZN”. Odznakę otrzymali: prezes Banku Spółdzielczego w Zambrowie Zenona Zalewska oraz prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Nadzieja” w Zambrowie Krzysztof Sobuta.

Koło Terenowe Polskiego Związku Niewidomych w Zambrowie powstało w 1956 roku. Obecnie swoim zasięgiem obejmuje cały powiat zambrowskiBiała laska to od lat symbol osób niewidomych lub słabowidzących. Na pomysł wprowadzenia takiego symbolu wpadł młody Brytyjczyk James Biggs w 1921 roku. Po latach działań związków niewidomych m.in.: w Anglii, Francji, i w Stanach Zjednoczonych, 15 października 1964 roku po raz pierwszy ogłoszono Dzień Bezpiecznej Laski. Z biegiem czasu dzień ten zmienił nazwę na Międzynarodowy Dzień Białej Laski i obchodzony jest niemal we wszystkich państwach świata.

Polecamy:
:: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zapobiega uzależnieniom dzieci i młodzieży
:: Na przekór chorobie i słabościom – amazonka z Zambrowa popłynęła w OnkoRejsie
:: Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki!
:: Ponownie rusza zbiórka nakrętek w OWR
:: Dzień Matki w OWR


Obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski w Zambrowie [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się