:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

O uzależnieniach dyskutowano w ZS1

Rodzice młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie spotkali się wczoraj z certyfikowanym specjalistą uzależnień - Anną Maksymiuk. Prelegentka podkreśliła ważną rolę rodziny w życiu każdego młodego człowieka.

Spotkanie profilaktyczne dla rodziców młodzieży z Zespołu Szkól Nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie z Anną Maksymiuk - certyfikowanym specjalistą uzależnień odbyło się wczoraj, 6 marca. Tematem konferencji były zagrożenia młodzieży, wynikające z zażywania substancji uzależniających oraz sposoby ochrony dzieci
przed nieodwracalnymi skutkami ich działania.

Prowadząca spotkanie, zwracając się do rodziców i opiekunów, podkreśliła jak duży wpływ mają oni na młodzież. Przypominała, aby nie zostawiać młodych ludzi samym sobie. Czas poświęcony dzieciom bywa zbawienny i dlatego w miarę możliwości należy poświęcać go im jak najwięcej. Dziecko powinno czuć się kochane, rozumiane i wspierane przez rodzinę, pomimo trudności i niepowodzeń w życiu, z jakimi przyjdzie im się zetknąć. Rodzice muszą i powinni być podporą dla swych dzieci. Anna Maksymiuk zwróciła uwagę na to, jak bardzo ważną rolę spełnia rodzina, rozmowa z dzieckiem, poznanie jego zainteresowań, poznanie jego kolegów i koleżanek.

Psychoedukacja rodziców stanowi niezwykle ważny element szeroko pojętej profilaktyki, a wiedza umacnia i daje siłę.

- „Niezależnie od tego ile razy było już mówione na temat zagrożenia młodzieży, wychodzimy z założenia, że odpowiednia wiedza o ryzykownych zachowaniach młodzieży dotycząca zażywania substancji uzależniających jest niezbędna, aby uchronić dzieci i młodzież przed nieodwracalnymi skutkami takich eksperymentów. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy znaleźli czas i przybyli do szkoły, by skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych.” – podsumowuje pedagog szkolny ZS1 Dorota Śleszyńska.

Polecamy:
:: Nietypowa lekcja adeptów sztuki policyjnej
:: Dzień Myśli Braterskiej w Zambrowie
:: Delegacja „Czwórki” z wizytą w Finlandii
:: „Dawno, dawno temu…” w SP3
:: Spotkanie autorskie z Joanną Papuzińską w „Piątce”
:: Sukcesy uczniów MG1 w konkursie „Epoka Prymasa Tysiąclecia”
:: Zambrowski ZS1 wśród najlepszych szkół w regionie
:: Uczniowie „Piątki” uczcili patrona szkoły [foto]
:: „Przypatrzmy się powołaniu naszemu”


O uzależnieniach dyskutowano w ZS1 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się