:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

O patriotyzmie w MBP dla dzieci

Zbliżająca się 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonała okazja do przybliżenia i utrwalenia dzieciom treści patriotycznych. Taki cel miało zorganizowane w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie spotkanie z przedszkolakami.

 

Wczoraj, 7 listopada Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie odwiedziły 6-latki z Miejskiego Przedszkola Nr 4 „Biedronki”. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób Polska odzyskała niepodległość. Ponadto poznały symbole narodowe oraz wysłuchały legendy o powstaniu państwa polskiego. Następnie wspólnie zaśpiewały hymn narodowy, utworzyły flagę z białych i czerwonych kart oraz namalowały godło Polski.

 

Patriotyczne spotkanie w bibliotece odbyło się w ramach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Mimo wielu prób wynarodowiania Polaków, zakazów używania języka polskiego oraz czytania czy śpiewania po polsku, zaborcy nie zdołali zabić ducha polskości. Dzięki temu teraz możemy cieszyć się wolnością - nikt nie narzuca nam innej kultury czy języka. Możemy wybrać gdzie i jak chcemy żyć.

 

Pracownicy Oddziału dla Dzieci MBP, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, wykonali 100 zakładek do książek z kotylionem, które trafią do czytelników biblioteki.


O patriotyzmie w MBP dla dzieci komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org