:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C bezchmurnie

O Bożym Narodzeniu w zambrowskiej „Piątce”

Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie, podobnie jak wszystkie dzieci na świecie, z niecierpliwością oczekiwały Świąt Bożego Narodzenia.

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie przygotowane przez dzieci z klasy IIIc, pod kierownictwem Grażyny Dąbkowskiej, jasełka. Przedstawienie o Bożym Narodzeniu miało miejsce w piątek 23 grudnia.

Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa – Zbawiciela świata. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, aniołowie, pasterze, Herod i śmierć. Inscenizacja przeplatana była pięknymi, tradycyjnymi kolędami: „ Przybieżeli do Betlejem”, „ Wśród nocnej ciszy”, „ Jezus Malusieńki”, które zostały zagrane na dzwonkach przez uczniów kl. IIb oraz na fletach przez uczniów kl. IIIc i na skrzypcach przez uczennicę kl. IIIb.

Oprócz cudownych melodii tradycyjnych kolęd i pastorałek można było również usłyszeć współczesną muzykę świąteczną. Każdy podziwiał układy choreograficzne i taneczne do muzyki świątecznej wielu narodowości. Nad całością czuwała s. Justyna Lachowska, która wybrała odpowiednie kolędy, pastorałki i najpiękniejsze świąteczne utwory.

Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami przez nauczycieli, społeczność uczniowską i rodziców. Po zakończonym przedstawieniu głos zabrał dyrektor SP5 Andrzej Szeligowski, który podziękował wszystkim wykonawcom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości oraz złożył całej Radzie Pedagogicznej, pracownikom szkoły, dzieciom i rodzicom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Polecamy:
:: Szopki bożonarodzeniowe w zambrowskich parafiach [foto+video]
:: Wigilia w OWR Caritas [foto]
:: Świąteczna wieczerza w zambrowskiej bursie
:: Wigilia w Paproci Dużej
:: Zapach świątecznych pierników w szkole
:: Jasełka w wykonaniu najmłodszych [foto]
:: Boże Narodzenie w Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych [foto]
:: Świąteczna atmosfera w MP6 [foto]
:: Opłatek i łzy za więziennymi murami
:: Wigilijne spotkanie w Pęchratce Polskiej

O Bożym Narodzeniu w zambrowskiej „Piątce” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org