:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C pochmurno z przejaśnieniami

Nowy sprzęt w jednostkach OSP z gminy Szumowo

Ochotnicze Straże Pożarne z gminy Szumowo zostały doposażone w sprzęt specjalistyczny i ratowniczo – gaśniczy.

Intensywność wyjazdów jednostek szczególnie Ochotniczych Straży Pożarnych z Szumowa i Ostrożnego, które wpisane są do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, mobilizuje władze Gminy Szumowo do ciągłego doposażania ich w profesjonalny sprzęt i wymianę zużytego wyposażenia. W ostatnim czasie wyposażenie tych jednostek wzbogaciło się o nowy sprzęt ratownictwa wodnego oraz ratowniczo-gaśniczy.

Nowe urządzenia umożliwią łatwiejsze, szybsze, skuteczniejsze i bardziej profesjonalne likwidowanie nietypowych i różnorodnych zagrożeń występujących na terenie gminy i całego powiatu. Wpłynie na lepsze zabezpieczenie środowiska naturalnego przed zagrożeniami pożarowymi, a także likwidację zagrożeń w ruchu drogowym. W wyniku wydobywania kruszywa naturalnego w okolicach miejscowości Szumowo powstało kilka sztucznych zbiorników wodnych. Pomimo iż są to tereny rekreacyjne, obowiązuje całkowity zakaz kąpieli. Jednak często te zakazy są łamane. W ostatnim czasie zanotowano kilka niepokojących zdarzeń mających miejsce na tych akwenach wodnych. Doposażenie jednostki OSP w Szumowie w niezbędny sprzęt pozwoli na profesjonalne działania ratownictwa wodnego.

Nowo zakupione wyposażenie pozwoli także na skuteczniejsze działania w przypadku pożaru dużych kompleksów leśnych, których powierzchnia w gminie Szumowo wynosi 3429 ha. Zwiększy ono skuteczność i efektywność prowadzonych działań ratowniczych, a także poprawi bezpieczeństwo mieszkańców gminy i powiatu, jak również ich mienia. Warto dodać, że sprzęt umożliwi kompleksowe działania patrolowo - ratownicze i prewencyjne w zakresie zagrożeń dla środowiska na akwenach wodnych w okresie wakacyjnym oraz prowadzenie szybkich i profesjonalnych działań w sytuacjach zagrożeń i katastrof naturalnych (powódź, zagrożenie ekologiczne).
 
W skład zakupionego sprzętu wchodzą między innymi: łódź pneumatyczna ORKA, sanie lodowe, kołowrotek, kapoki, koła ratunkowe, buty wodne wodery, pilarki STHIL, radiotelefon przenośny, drabina nasadkowa, ubrania specjalne, buty specjalne, tłumice, rękawice specjalne, ubrania koszarowe, kurtki ocieplane, węże do motopompy i wyciągarka.

Całkowite nakłady na realizację zadania to niespełna 51 tys. zł z czego prawie połowa pochodzi z dotacji przyznanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, natomiast 25915 zł ze środków własnych Gminy.

Polecamy:
:: Pożar na osiedlu Północ [foto]
:: Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Zambrowie [foto+video]
:: Dzień Otwarty w OSP Rutki [foto+video]
:: Pożar sześciu pojazdów na DK8 [foto]
:: Spłonęła obora w Krajewie-Budziłach [foto+video]
:: Pożar szkoły i lasu oraz wypadek w Starym Skarżynie [foto+video]
:: Pożar stodoły w Żabikowie Rządowym [foto+video]
:: Siewnik zmiażdżył stopę kobiecie [foto+video]
:: Pożar magazynu w Rutkach [foto+video]
:: Pożar na Łomżyńskiej. Są utrudnienia w ruchu [foto]
:: Pożar stodoły w Krajewie-Ćwikłach [foto]

Nowy sprzęt w jednostkach OSP z gminy Szumowo komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się