:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C bezchmurnie

Nowy parking przy urzędzie? [foto]

16 nowych miejsc parkingowych chce w tym roku wybudować Powiat nieopodal budynku Fabryczna 3, gdzie mieszczą się różne urzędy i instytucje. Burmistrz (Urząd Miasta posiada 45% udziałów we własności nieruchomości) liczy jednak na gruntowną i bardziej kosztowną przebudowę parkingów, niż tą, którą zaplanował Zarząd Powiatu Zambrowskiego.

O tym, że znalezienie choćby jednego wolnego miejsca parkingowego przy budynku Fabryczna 3, gdzie swoje siedziby mają: Urząd Miasta Zambrów, Starostwo Powiatowe w Zambrowie, Urząd Gminy Zambrów, Powiatowy Urząd Pracy oraz inne firmy i instytucje, często graniczy z cudem, nie trzeba chyba przekonywać zmotoryzowanych mieszkańców Zambrowa i okolic. Wątpliwości wzbudza także stan techniczny parkingu znajdującego się za tym budynkiem. Dlatego niedawno Powiat przygotował dokumentację techniczną i projektową na budowę parkingów i placów manewrowych za budynkiem Fabryczna 3, który w 55% stanowi własność Starostwa Powiatowego, a w 45% - jest własnością Miasta.

Starosta tłumaczy, że w projekcie ujęto nowy element, w postaci budowy nowych miejsc parkingowych na części znajdującego się nieopodal boiska asfaltowego, którego fragment geodezyjnie należy jeszcze do nieruchomosci Fabryczna 3.

- „Na tym projekcie są zaprojektowane nowe miejsca parkingowe. Ten projekt był przygotowywany razem z panem burmistrzem. Szukając faktycznych nowych miejsc parkingowych, gdzie można by było mieć ten efekt duży, w ilości większej liczby parkingów, tam zostało to zaprojektowane. W rozmowach z panem burmistrzem usłyszałem, że rozmawiał on z prezesem Zambrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i zarazem Przewodniczącym Rady Miasta Zbigniewem Korzeniowskim, gdzie prezes zaoferował się, że część tego boiska asfaltowego, która jest własnością ZSM, będzie przeznaczona pod parking.” - powiedział nam Starosta Robert Rosiak.

Starosta tłumaczył nam, że na części gruntu znajdującego się we własności Powiatu i Miasta można wybudować 8 miejsc parkingowych oraz drugie tyle – po drugiej stronie boiska asfaltowego na części należącej do ZSM. Wjazd miałby odbywać się od strony ul. Mazowieckiej, a sam parking, w ciągu dnia, miałby służyć wyłącznie pracownikom budynku Fabryczna 3. Na realizację tego przedsięwzięcia w tegorocznym budżecie Powiat zabezpieczył kwotę 30 tys. zł, przy czym liczy on na dofinansowanie ze strony Miasta w wysokości 45% wartości zadania (czyli tyle, ile wynosi procentowy udział Miasta we własności nieruchomości Fabryczna 3).

Jak się okazuje, Miasto zabezpieczyło na przebudowę parkingów przy urzędzie znacznie większe środki niż Powiat, bo kwotę 200 tys. zł, licząc również na kapitalną przebudowę starej części parkingu za urzędem, gdzie aktualna nawierzchnia z trylinki jest w nie najlepszym stanie. Starosta powiedział nam jednak, że Powiat nie jest w stanie wygospodarować w tym roku na ten cel tak dużych środków. Swoje niezadowolenie z takiego obrotu sprawy wyraził podczas piątkowej konferencji prasowej burmistrz Kazimierz Dąbrowski, który apelował do Rady Powiatu Zambrowskiego i starosty, żeby zweryfikowali swoje decyzje w tej kwestii.

- „Niezrozumiała jest dla mnie decyzja odstąpienia od tej inwestycji, ponieważ Rada Powiatu Zambrowskiego nie zaplanowała w swoim budżecie środków na tę bardzo potrzebną inwestycję. Muszę powiedzieć, że w połowie 2017 roku spotkałem się z panem starostą Robertem Rosiakiem i uzgodniliśmy, że taka dokumentacja zostanie wykonana, a inwestycja będzie realizowana w 2018 roku. Sytuacja jaka jest, nie wymaga komentarza. Osoby, które przyjeżdżają do mnie zaczynają rozmowę ze mną właśnie od tego, jak tu można zaparkować i jak tu można wejść, pomijając stan rzeczy za budynkiem, gdzie ta trylinka i chodniki są z lat 70-tych.” - mówił burmistrz.

Starosta tłumaczył nam, że aktualnie na parkingu znajdującym się za budynkiem Fabryczna 3 znajdują się w sumie 62 miejsca parkingowe, natomiast po jego przebudowie takich miejsc byłoby 70-72.

- „Przy konstrukcji budżetu na ten rok doszliśmy do wniosku, że nas jako Powiatu nie stać na całą inwestycję, żeby wykonać i ten parking nowy i ten parking stary. Skoncentrowaliśmy się na tym, żeby zrobić to, co przyniesie nam większą wartość dodaną, czyli te 16 miejsc parkingowych na miejscu boiska asfaltowego i ta pozycja jest w budżecie właśnie w tych 30 tys. zł.” - powiedział nam starosta Robert Rosiak.

Starosta poinformował jednocześnie, że wykonanie gruntownej przebudowy istniejącego parkingu znajdujacego się za budynkiem Fabryczna 3 w tym roku byłaby możliwa jedynie, jeżeli znalazłyby się wolne środki po rozstrzygnięciu innych przetargów inwestycyjnych. Parząc jednak na sytuację na rynku budowlanym szanse na to będą znikome.

Polecamy:
:: Konferencja prasowa Burmistrza Miasta Zambrów [retransmisja]
:: Budynek Urzędu Gminy w Kołakach Kościelnych zostanie wyremontowany
:: Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Szumowo ulegnie poprawie?
:: Normy smogu przekroczone w wielu miastach. W Łomży jeden z najgorszych wyników w Polsce
:: Zamontują „solary” na 133 nieruchomościach w Zambrowie
:: Tam często dochodzi do wypadków. Nowe oznakowanie skrzyżowania w Wądołkach
:: Nowa miejscowość w Gminie Zambrów
:: Podsumowująca sesja Rady Gminy Szumowo [retransmisja]
:: Radni z Kołak zatwierdzili budżet na 2018 rok [retransmisja]
:: Budżet Miasta Zambrów przyjęty z 5 mln deficytem [retransmisja]
:: XXVII sesja Rady Gminy Rutki [retransmisja]
:: Ostatnie w tym roku obrady Rady Gminy Zambrów [retransmisja]
:: Jednogłośnie obradowali w Szumowie [retransmisja]
:: Większość radnych powiatowych przeciwnych zmianom nazw dekomunizowanych ulic w Zambrowie i Szumowie
:: Minister kultury podpisał umowę na dofinansowanie budowy sali koncertowej przy PSM [foto]
:: Renowacja kanalizacji w centrum miasta. Uwaga na utrudnienia w ruchu! [foto]
:: Przebudowa mostu na ul. Kościuszki w przyszłym roku?
:: Radni przyjęli budżet Gminy Zambrów [retransmisja]
:: Radni Powiatu przyjęli budżet z ponad 5,4 mln deficytem [retransmisja]


Nowy parking przy urzędzie? [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org