:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  7°C bezchmurnie

Noworoczny prezent dla zambrowskiej straży [foto]

Mowa o nowej kamerze termowizyjnej, która pozwoli podczas akcji na szybkie i bezpieczne przeprowadzenie rozpoznania i podjęcie skutecznych działań ratowniczych.

Od nowego roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie podczas działań ratowniczo-gaśniczych mogą korzystać z nowej kamery termowizyjnej FLIR K55. Nowe urządzenie, którego brakowało zambrowskiej jednostce, pozwoli na szybkie i bezpieczne przeprowadzenie rozpoznania i podjęcie skutecznych działań ratowniczych podczas wielu akcji.

Dzięki kamerze strażacy będą mogli bezpiecznie poruszać się po zadymionych pomieszczeniach i rozpoznawać przedmioty o zwiększonej temperaturze w stosunku do otoczenia. Pozwoli to na szybsze odnalezienie ogniska pożaru i skuteczniejsze prowadzenie działań gaśniczych. Kamera umożliwia również odnalezienie osób poszkodowanych, które znajdują się w zadymionych ciemnych pomieszczeniach objętych pożarem – dla nich każda minuta jest bezcenna. Sprzęt ten ułatwia również poszukiwanie osób, które zaginęły w lesie lub zostały przysypane gruzem podczas katastrofy budowlanej.

- „To uniwersalne narzędzie ratownicze o wielorakich zastosowaniach jest jednocześnie bardzo odporne na prace w trudnych warunkach, takich jak wysoka i niska temperatura, upadek z wysokości lub wibracje.” - podkreśla st.bryg. Mirosław Jasionowski, zastępca komendanta PSP w Zambrowie.

Kamera została zakupiona dzięki środkom finansowym przekazanym przez samorząd miejski Zambrowa. Jej koszt wyniósł ponad 26 tys. zł. Ponadto z funduszy otrzymanych od Miasta, straż doposażyła o nowy zestaw komputerowy Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie (4 tys. zł).

Polecamy:
:: Służby ćwiczyły w dwóch zakładach karnych
:: Karambol i szybka akcja ratunkowa w rejonie budowy S8 [foto+video]
:: Strażacy modlili się o zdrowie i błogosławieństwo [foto]
:: Zambrowscy strażacy walczyli z pożarem [foto+video]
:: Niepodległościowe śpiewanie w Czerwonym Borze [foto]
:: Profilaktyka przez sport w Czerwonym Borze
:: Skutki wichury w powiecie zambrowskim [foto]
:: Pożar sadzy w Kołakach
:: Od 90 lat niosą pomoc ludziom [foto]
:: Tydzień mediacji w ZK w Czerwonym Borze
:: Legioniści w Zakładzie Karnym [foto]
:: Wyjazdowe szkolenie strażaków powiatu zambrowskiego
:: Strażacy walczyli z żywiołem w Srebrnej [foto+video]

Noworoczny prezent dla zambrowskiej straży [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org