:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Nowe laboratorium niedługo w Zambrowie

inwestycje, laboratorium niedługo Zambrowie - zdjęcie, fotografia

Prace nad tworzeniem nowego laboratorium w Powiatowym Szpitalu w Zambrowie dobiegają końca. Niedługo otwarcie.

Prace remontowe nad stworzeniem nowego laboratorium w Powiatowym Szpitalu w Zambrowie rozpoczęły się na początku października minionego roku. Uroczyste otwarcie odbędzie się w połowie marca.

W ramach prac remontowych wyremontowane zostały pomieszczenia po dawnej kuchni mieszczącej się w piwnicach szpitala. W tym czasie przebudowana została infrastruktura oraz została wymieniona kanalizacja deszczowa. Aktualnie trwają prace wykończeniowe, polegające na montowaniu wyposażenia laboratoryjnego.

- „Laboratorium do tej pory mieliśmy w kilku lokalizacjach. W tej chwili będzie znajdowało się to w jednym miejscu. Zagospodarowanie miejsca po dawnej kuchni pozwoli na to, że na parterze zyskamy nowe pomieszczenia.” – powiedział Bogusław Dębski Dyrektor Powiatowego Szpitala w Zambrowie.

Powiatowy Szpital w Zambrowie w ramach tworzenia nowego laboratorium zakupił dodatkowy sprzęt. Wśród nowych urządzeń znajdują się m.in. zamrażarka do przechowywania próbek materiałów pobieranych do badań laboratoryjnych oraz dygestorium.

- „Ze względu na wymogi Ministerstwa Zdrowia musimy przechowywać szczepy bakterii, które pozwolą odtworzyć historię zakażeń, ponieważ wszystkie te wirusy i bakterie są znaczone. Do przechowywania próbek jest specjalna zamrażarka, utrzymująca temperaturę do -86 stopni. (…) Dygestorium pozwoli nam pod wyciągiem dokonywać pewnych badań czynności laboratoryjnych. ” – dodał

Koszty remontu i wyposażenia pomieszczeń szacowane są na 1 mln 100 tys. zł, z czego 500 tys. zł pokrywa samorząd powiatu zambrowskiego, 300 tys. zł Gmina Zambrów, a reszta pieniędzy to środki własne szpitala.


Polecamy:
:: Zobacz jak będzie wyglądał nowy blok komunalny. Miasto ogłosiło przetarg
:: Będą nowe skwery
:: Plany inwestycyjne Miasta Zambrów na 2014 rok
:: W co w 2013 inwestowała Gmina Rutki?
:: Powiat Zambrowski inwestował w drogi
:: Inwestycje Gminy Szumowo w 2013 roku
:: Trwa montaż zadaszenia trybun na Stadionie Miejskim [foto]
:: W co zainwestowała Gmina Zambrów w 2013 r.
:: Jakie były najważniejsze inwestycje w Zambrowie w 2013
:: Wiemy jak będzie wyglądał budynek „Relaxu” po remoncie
:: Zaglądamy na Stadion Miejski [foto]
:: Montują ozdoby świąteczne
:: Ogłoszono przetarg na przebudowę ostatniego podlaskiego odcinka DK8
:: 20 mln zł w rozwój Dobroplastu [foto]


Nowe laboratorium niedługo w Zambrowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się