:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C umiarkowane opady deszczu

Noc Bibliotek w Oddziale dla Dzieci MBP

„RzeczpospoCzyta” - to hasło tegorocznej Nocy Bibliotek promującej czytelnictwo i biblioteki wśród osób w różnym przedziale wiekowym. W akcji wzięła udział Miejska Biblioteka Publiczna w Zambrowie, która przygotowała noc atrakcji dla uczestników zabaw.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno–nocna akcja promująca czytanie i biblioteki. Hasło tegorocznej Nocy Bibliotek brzmi „RzeczpospoCzyta”. W akcję zaangażowały się biblioteki z całej Polski, w tym również Miejska Biblioteka Publiczna w Zambrowie.

 

8 czerwca Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie, w ramach Nocy Bibliotek, zorganizował gry, konkursy i zabawy z książką. Wieczór rozpoczął się od prezentacji kabaretu pt. „Dwanaście twarzy Janusza”. Zabawne skecze w wykonaniu pięciu chłopców wywoływały gromkie brawa i salwy śmiechu wśród pozostałych uczestników.

 

Kolejną przygotowaną atrakcją był quiz, w którym trzeba było wykazać się wiedzą, sprytem, sprawnością fizyczną i spostrzegawczością. Cieszył się on dużą popularnością wśród młodzieży. Do zabaw wykorzystano książki pt. „Gry i zabawy na cały rok” S. Fritza oraz „Radość zabawy” U. Vohlanda. Następnie młodzież ćwiczyła „łamańce językowe”. Zabawa polegała na jak najszybszym wypowiedzeniu trudnego i zarazem śmiesznego zdania. „Mistrzem Trudnej Wymowy” – został ten, kto najmniej się mylił i najwyraźniej wymawiał trudne wyrazy.

 

Podczas Nocy Bibliotek odbyły się również mini recitale. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać gry na skrzypcach w wykonaniu Szymona – zdobywcy III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Lublinie oraz wysłuchać piosenki w wykonaniu Wiktorii. Swoimi zdolnościami aktorskimi młodzież mogła wykazać się podczas prezentacji teatrzyku kukiełkowego pt. „Calineczka”.

 

Na zakończenie spotkania, wszyscy uczestnicy wspólnie wykonali pamiątkowe plakaty i złożyli na nich swoje autografy. Każdy z uczestników otrzymał też okolicznościowe zakładki i exlibrisy.

 

Dla wszystkich uczestników była to wyjątkowa noc – noc z biblioteką i książką. Było wiele śmiechu i zabawy.


Miejsce zdarzenia mapa Zambrów


Noc Bibliotek w Oddziale dla Dzieci MBP komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się