:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C pochmurno z przejaśnieniami

Nietypowy tydzień w zambrowskiej „Trójce”

edukacja, Nietypowy tydzień zambrowskiej „Trójce” - zdjęcie, fotografia
 • Nietypowy tydzień w zambrowskiej „Trójce”
  Nietypowy tydzień w za...
 • Nietypowy tydzień w zambrowskiej „Trójce”
  Nietypowy tydzień w za...
 • Nietypowy tydzień w zambrowskiej „Trójce”
  Nietypowy tydzień w za...
 • Nietypowy tydzień w zambrowskiej „Trójce”
  Nietypowy tydzień w za...

Miniony tydzień był dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie niezwykle atrakcyjny i pouczający. Wszystkie dzieci mogły pogłębić swoją wiedzę i doskonale się przy tym bawić.

Poniedziałek, 26 września upłynął w zambrowskiej „Trójce” pod znakiem edukacji filmowej. W gościnnej sali kinowej MOK uczniowie zgłębiali tajniki powstawania reklam. Młodsi, wspólnie z prelegentem, tworzyli własną reklamę, natomiast starsi - rozmawiali o charakterystycznych dla reklamy środkach wyrazu. Lekcje w kinie zakończyły projekcje filmów, które miały wiele wspólnego z reklamą.

Kolejny dzień dał dzieciom szansę poznania języków obcych. Stało się to za sprawą pań bibliotekarek, które zaprosiły dzieci do udziału w obchodach Dnia Języków Obcych. Obecni podczas spotkania goście nie tylko zaprezentowali uczestnikom mało znane im języki - włoski, hiszpański, rumuński, lecz także nauczyli kilku podstawowych zwrotów. Było pouczająco i zabawnie, zwłaszcza, gdy wspólnie śpiewano po francusku znany kanon „Panie Janie…”.

Kolejną edukacyjną atrakcją poprzedniego tygodnia była wizyta w SP3 kina sferycznego. To nowoczesna forma edukacji działająca na wyobraźnię odbiorców. W środku sporych rozmiarów kopuły uczniowie podziwiali panoramiczne obrazy, mając jednocześnie wrażenie znajdowania się w środku obserwowanych wydarzeń. Projekcjom towarzyszyły niezwykłe emocje, zwłaszcza, że młodsi uczniowie mieli okazję zajrzeć do wnętrza ludzkiego umysłu, a starsi poznać tajemnicę nocy polarnej.

Nie mniej atrakcyjnie upłynęło uczniom „Trójki” piątkowe popołudnie. Odbyło się wówczas pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem spotkania była twórczość sir A. Conan Doyle’a, a zwłaszcza jego opowiadania z Sherlockiem Holmsem w roli głównej. Młodzi miłośnicy książek próbowali podczas ożywionej dyskusji określić, dlaczego kryminały pasjonują czytających. Podjęli także próbę rozwiązania zagadki kryminalnej, co okazało się dla nich nie lada wyzwaniem.

Co prawda rozpoczął się już kolejny tydzień nauki, ale na pewno wiedza zdobyta podczas minionego tygodnia zostanie przez uczniów wykorzystana, a o atrakcjach będzie się mówić jeszcze przez kolejne dni.

Polecamy:
:: „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Starym Skarżynie [foto]
:: Przedszkolaki z MP6 na ognisku integracyjnym
:: Piękna lekcja historii pod pomnikiem w Łętownicy
:: „Trójka” z nagrodą w konkursie na kronikę SKO
:: Pierwsze koty za płoty, czyli otrzęsiny pierwszoklasistów w ZSO [foto]
:: „Książka oknem na świat” – w SP3 czytają w różnych językach
:: Nietypowe lekcje przyszłych policjantów z ZSA
:: Młodzi rolnicy z Zambrowa wyjeżdżają na staż zawodowy do Grecji
:: Szkolnictwo zawodowe do poprawy?
:: „Wspomnienia z ZSO” - kroniki szkolne cz. II [foto]

Nietypowy tydzień w zambrowskiej „Trójce” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się