:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Nietypowa lekcja adeptów sztuki policyjnej

Uczniowie Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości uczestniczyli w niecodziennej lekcji, która odbyła się w sali sądowej Sądu Rejonowego w Zambrowie.

Od kilku lat w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie funkcjonuje liceum ogólnokształcące o profilu policyjnym. Jego uczniowie przygotowywani są do przystąpienia do procesu doboru do służby w policji. W ramach procesu kształcenia młodzież zapoznaje się z praktycznymi aspektami funkcjonowania instytucji zajmujących się ochroną bezpieczeństwa oraz wymiarem sprawiedliwości.

W ramach współpracy z sędzią Tomaszem Makarukiem - Prezesem Sądu Rejonowego w Zambrowie, uczniowie pierwszej i trzeciej klasy liceum o profilu policyjnym ZSA kolejny raz mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych na sali sądowej. Tym razem młodzież uczestniczyła w rozprawie prowadzonej w zambrowskim sądzie.

Sprawa dotyczyła udzielania środków narkotycznych, czyli tematu bardzo aktualnego. Młodzi adepci sztuki policyjnej na własne oczy obserwowali pracę składu sędziowskiego, prokuratora i adwokata oraz zachowanie się podejrzanego oraz świadka. Po zakończeniu rozprawy sędzia Marta Kołakowska objaśniła uczniom rolę poszczególnych uczestników procesu karnego oraz jego przebieg.

Społeczność ZSA oraz opiekun klasy policyjnej Krzysztof Radomski składają serdeczne podziękowania sędzi Marcie Kołakowskiej oraz sędziemu Tomaszowi Makarukowi za życzliwość, otwartość i profesjonalizm.

Polecamy:
:: Spotkanie z policjantem w MP6
:: Dzień Myśli Braterskiej w Zambrowie
:: Delegacja „Czwórki” z wizytą w Finlandii
:: „Dawno, dawno temu…” w SP3
:: Spotkanie autorskie z Joanną Papuzińską w „Piątce”
:: Sukcesy uczniów MG1 w konkursie „Epoka Prymasa Tysiąclecia”
:: Zambrowski ZS1 wśród najlepszych szkół w regionie
:: Uczniowie „Piątki” uczcili patrona szkoły [foto]
:: „Przypatrzmy się powołaniu naszemu”


Nietypowa lekcja adeptów sztuki policyjnej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się