:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C bezchmurnie

Niecodzienny koncert

kultura_, Niecodzienny koncert - zdjęcie, fotografia

W dniu wczorajszym w Kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej o godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Św. z okazji 15-lecia istnienia Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie. Uczniowie i nauczyciele tej szkoły przygotowali wyjątkową oprawę muzyczną. Przybyłych na Mszę parafian zachwyciły dzieci grające na skrzypcach, gitarze oraz chór szkoły muzycznej.

Po Mszy, wiele osób zostało na koncert organowy w wykonaniu Roberta Kuleszy - absolwenta zambrowskiej Szkoły Muzycznej. Była to niepowtarzalna okazja wysłuchania barokowych utworów organowych w wykonaniu utalentowanego muzyka, ponieważ w Zambrowie nie często organizowane są takie koncerty.
Dwudziestoletni muzyk oczarował słuchaczy mistrzowskim wykonaniem bardzo trudnych polifonicznych utworów Jana Sebastiana Bacha i Gordona Younga: Preludium i fuga C-dur "Bożonarodzeniowe", Wachef auf uns die Stimme, Fantazje i fuga c-moll, Ich ruf zu dir Herr Jesu Christ, Koncert organowy G-dur cz.I oraz - Toccata c-moll.

Niecodzienny koncert komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org