:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Niebawem ruszy budowa bloku operacyjnego

inwestycje, Niebawem ruszy budowa bloku operacyjnego - zdjęcie, fotografia

Szpital Powiatowy w Zambrowie rozstrzygnął przetarg na budowę bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Budynek, który zgodnie z umową ma być oddany za rok wykona firma „MASTER” Emil Borys Spółka Jawna.

Wczoraj prezes Szpitala Powiatowego w Zambrowie podpisał umowę z wykonawcą najważniejszej inwestycji szpitala, jaką jest dobudowanie dodatkowego skrzydła. Firmą, która wygrała przetarg jest „MASTER” Emil Borys Spółka Jawna z Wysokiego Mazowieckiego.

- „Dzisiaj został wydany plac budowy. Niedługo pracownicy przystąpią do grodzenia tego terenu oraz wytyczania budynku przez geodetów. Liczymy się z tym, że w każdej chwili rozpoczną się prace związane z wykopami pod fundamenty. Mam nadzieję, że ten czas dobrej pogody firma wykorzysta tak, żeby do końca tego roku budynek był nie tylko zadaszony, ale też i ogrzany, żeby można było wykonywać prace wewnątrz budynku w okresie jesienno-zimowym.” – powiedział nam prezes Szpitala Powiatowego w Zambrowie Bogusław Dębski.

Przypominamy, że 8 lipca Zarząd Województwa, pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego, zdecydował o dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego budowy bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii w budynku Szpitala Powiatowego w Zambrowie. Inwestycja znajdowała się na liście projektów kluczowych. Jej wartość to ponad 12,4 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 8,8 mln zł. O tym wydarzeniu pisaliśmy w odrębnym artykule (link).

Dzięki dofinansowaniu mieszkańcy Zambrowa i okolic będą mieli lepszy dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych. Zambrowski szpital zyska nowy, wyposażony w trzy sale blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W ramach projektu zakupiony zostanie także specjalistyczny sprzęt medyczny: aparat RTG z ramieniem C i artroskop. Ponadto w budynku znajdzie się nowa Izba Przyjęć, pomieszczenia pomocnicze, pomieszczenia dla lekarzy, świetlica oraz sala szkoleniowa.

- „Są to ważne pomieszczenia, których do tej pory nie było. Jest to historyczny moment dla tego szpitala, ponieważ za rok, bo tyle przewiduje umowa, będziemy pracować w nowych pomieszczeniach. Umożliwi to w następnej kolejności remont oddziału chirurgii, poszerzenie jego działalności. Pomieszczenia po oddziale chirurgii oraz po bloku operacyjnym i po oddziale intensywnej terapii zostaną przebudowane i będzie więcej miejsca na wykonywanie innych czynności.” – dodał Bogusław Dębski.

Warto dodać, że planowana wspólna inwestycja Szpitala Powiatowego w Zambrowie i władz powiatu zambrowskiego, związana z budową bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii przy obecnym budynku szpitala, już dawno posiada sporządzone projekty i uzyskane pozwolenia. Inwestycja ma być kosztowna. Ani szpitala jako spółki, ani Powiatu Zambrowskiego jako właściciela, nie stać na wykonanie tej inwestycji w całości z własnego budżetu, dlatego szpital napisał wniosek o dofinansowanie tego projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP). Pierwotnie wniosek ten trafił na listę rezerwową i czekał na niej od kilku lat.

Polecamy:
:: Szpital w Zambrowie zyska nowy blok operacyjny [foto]
:: Szpital otrzyma pieniądze na budowę bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii
:: Zambrowski szpital otrzyma wsparcie?
:: Niesprawiedliwy podział środków z RPO? Zambrowski szpital znów nic nie dostanie...

:: Poradnia Rehabilitacji i Fizjoterapii podnosi standardy
:: Sprzęt od WOŚP trafił do zambrowskiego szpitala [foto]
:: Nowe laboratorium w zambrowskim szpitalu [foto]
:: Nowe laboratorium niedługo w Zambrowie
:: Skutecznie zbadają wydolność serca
:: Nowy inkubator w zambrowskim szpitalu
:: Kontrowersje wokół nowej koncepcji rozbudowy szpitala
:: Do zambrowskiego szpitala trafił nowoczesny laparoskop
:: Kolejny nowoczesny sprzęt trafił do zambrowskiego szpitala
:: Pracownia tomografii komputerowej w Zambrowie ma kontrakt z NFZ
:: Wirus świńskiej grypy (A/H1N1) w Zambrowie
:: Zambrowski szpital zakupił nowoczesną karetkę
:: W zambrowskim szpitalu otwarto pracownię tomografii komputerowej
:: Montują tomograf
:: Zambrowski szpital niebawem wzbogaci się o tomograf komputerowy
:: Do lekarza z nr PESEL
:: Tomograf komputerowy gotowy na pierwsze badanie

Niebawem ruszy budowa bloku operacyjnego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się