:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C całkowite zachmurzenie

Nie wyrzucaj jedzenia po świętach! Podziel się!

społeczeństwo, wyrzucaj jedzenia świętach! Podziel się! - zdjęcie, fotografia

Przypominamy o świątecznej akcji Ośrodka Wsparcia Rodziny Caritas - nie wyrzucaj jedzenia! Podziel się z potrzebującymi!

Jak zwykle po świętach w naszych lodówkach pozostaje dużo jedzenia. Niektóre dania można zamrozić, a inne niekoniecznie. Za dużo wędliny, chleba, sałatek, zupy, zbyt wiele mięsa czy ryb? Żywność jest zbyt ważna, żeby ją tak po prostu wyrzucać. Przekaż ją innym!

Każdego roku na święta kupujemy za dużo wszystkiego, a zwłaszcza jedzenia, bo przecież „nie może zabraknąć”. Czasem po prostu goście nie dopiszą i tony żywności, zanim nawet zdążą się zepsuć, lądują w koszu.

Nie wyrzucaj jedzenia! Przynieś je w poświąteczną środę, 27 grudnia w godzinach 8:00 – 19:00 do Ośrodka Wsparcia Rodziny Caritas w Zambrowie przy al. Wojska Polskiego 49. Żywność trafi do bezdomnych i innych ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji.

- „Bez sensu jest wyrzucanie jedzenia, kiedy obok nas żyją ludzie, którzy z chęcią z niego skorzystają. Potrzebujących osób w Zambrowie jest dużo. Jeśli akcja przekazywania żywności spotka się z odzewem mieszkańców Zambrowa, chcielibyśmy ją kontynuować nie tylko w okresie świątecznym, ale przez cały rok.” – informuje Barbara Reinke z OWR Caritas.

Chcesz oddać żywność, ale nie możesz jej dostarczyć? Zadzwoń pod nr tel. 881 201 455 – przyjedziemy i odbierzemy ją od Ciebie!

WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI – TY TEŻ MOŻESZ POMÓC!


Polecamy:
:: Wigilia w OWR Caritas [foto]
:: Uwaga! Mikołaje na ulicach Zambrowa!
:: Szlachetne paczki trafiły do 52 potrzebujących rodzin [foto+video]
:: Zambrowscy wolontariusze obchodzili swoje święto [foto]
:: Caritas zaprasza na kiermasz bożonarodzeniowy
:: Inicjatorka zambrowskich Amazonek wyruszy w OnkoRejs
:: Światowy Dzień Chorego w zambrowskim szpitalu
:: Zbieraj nakrętki - pomóż 15-letniej uczennicy SOSW

Nie wyrzucaj jedzenia po świętach! Podziel się! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się