:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C bezchmurnie

Nie dotykaj brunatnego krążka!

wiadomości z regionu, dotykaj brunatnego krążka! - zdjęcie, fotografia

Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że na terenie województwa podlaskiego, w tym powiatu zambrowskiego, zostaną wyłożone metodą zrzutów z samolotu przynęty ze szczepionką do zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących.

W celu skutecznego zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących w dniach od 22 do 25 kwietnia, drogą zrzutów z samolotu, na terenie województwa podlaskiego zostaną wyłożone przynęty ze szczepionką przeciwko wściekliźnie u lisów. Zrzutem objęte będą kompleksy leśne, pola i łąki, z pominięciem obszarów zabudowanych, rzek i zbiorników wodnych.

Zrzucane przynęty będą miały kształt kostek koloru brunatnego, o średnicy 4 cm i grubości 1,5 cm. W środku będą zawierały zatopiony plastikowy pojemnik z płynną szczepionką.

Szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się jednak przez okres około 3 tygodni po wyłożeniu przynęt trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu.

W przypadku dostania się szczepionki znajdującej się wewnątrz przynęty na błony śluzowe człowieka lub uszkodzony naskórek, należy miejsca te gruntownie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza

Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii prosi nie dotykać i nie niszczyć przynęt. Każda przynęta nawet raz dotknięta przez człowieka, będzie omijana przez lisy.

Nie dotykaj brunatnego krążka! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org