:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Nie czekaj do końca. Rozlicz się z fiskusem już dziś!

społeczeństwo, czekaj końca Rozlicz fiskusem dziś! - zdjęcie, fotografia

Niecałe dwa tygodnie zostały na złożenie zeznania podatkowego i rozliczenie się z podatku dochodowego za 2016 rok. Nie warto czekać z tym do ostatniej chwili. Zachęcamy do skorzystania z licznych udogodnień przygotowanych przez Krajową Administrację Skarbową.

Termin składania zeznań PIT za rok 2016 upływa 2 maja, ponieważ 30 kwietnia wypada w niedzielę. Mimo to nie warto czekać z rozliczeniem zeznania podatkowego do ostatniej chwili. Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała liczne udogodnienia, które pomogą nam w szybki sposób rozliczyć się za 2016 rok.

Rozliczając się z podatku dochodowego za 2016 rok możemy złożyć swoje zeznanie PIT drogą elektroniczną korzystając z systemu e-Deklaracje. Wystarczy wejść na portal podatkowy gdzie w zakładce e-Deklaracje jest dostępny interaktywny formularz, za pomocą którego można wypełnić i wysłać swoje zeznanie podatkowe. Znajduje się tam również szczegółowa instrukcja, jak to zrobić oraz informacja, które formularze PIT można przesłać przez Internet.

Dowodem i potwierdzeniem terminu złożenia zeznania jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które każdy użytkownik systemu może sobie sam wydrukować, w momencie, kiedy jego zeznanie zostanie poprawnie zarejestrowane w systemie. Posłuży do tego numer referencyjny, który wyświetli się podatnikowi w chwili składania zeznania.

- „Wprawdzie podatnicy mogą złożyć zeznanie drogą elektroniczną do 2 maja 2017 roku, ale nie warto czekać ze złożeniem zeznania przez Internet do ostatniej chwili, ponieważ wiąże się to z ryzykiem nie otrzymania UPO na czas.” - informuje Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku.

W razie pytań dotyczących rozliczenia PIT w najbliższy czwartek, 20 kwietnia będzie możliwość skorzystania z dyżuru telefonicznego Ministerstwa Finansów. W godzinach 10.00 – 13.00, specjaliści z ministerstwa odpowiedzą na pytania z kilku zakresów:
:: ulgi, rozliczenie małżonków i osób samotnie wychowujących dzieci – tel. 22 694 34 34
:: działalność gospodarcza, najem, sprzedaż nieruchomości – tel. 22 694 33 33
:: opodatkowanie dochodów z kapitałów pieniężnych – tel. 22 694 55 88
:: opodatkowanie dochodów uzyskanych za granicą – tel. 22 694 37 37.

Ponadto Krajowa Administracja Skarbowa zachęca do skorzystania z aplikacji pytaniowej. Za pośrednictwem usługi „zadaj pytanie”, która znajduje się na Portalu Podatkowym możesz kierować pytania e-mail do ekspertów z Krajowej Informacji Skarbowej i uzyskać na nie odpowiedź w zakresie zeznań podatkowych osób fizycznych. W formularzu należy wybrać temat pytania „zeznania podatkowe osób fizycznych”. Aby uzyskać odpowiedzi na przesłane pytanie niezbędne będzie podanie adresu e-mail, na który zostanie przesłane potwierdzenie przekazania pytania wraz z numerem pytania oraz udzielona zostanie odpowiedź.

Warto dodać, że z myślą o podatnikach, którzy wybierają się do urzędów skarbowych, wydłużono godziny ich pracy w ostatnich dniach kwietnia. 27 i 28 kwietnia podlaskie urzędy skarbowe będą przyjmowały zeznania PIT do godz. 18.00.

Polecamy:
:: Komu można przekazać 1% podatku w Zambrowie?
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 9-letniego Nicolasa
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 4-letniego Marcinka
:: 19-letnia Monika czeka na 1% twojego podatku
:: Przekaż 1% podatku na rzecz Mariusza Brutkowskiego
:: 4-letnia Nela czeka na pomoc. Przekaż jej 1% swojego podatku
:: Przekaż 1% na leczenie i rehabilitację ciężko chorych bliźniąt z Zambrowa
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 10-letniej Ani
:: Przekaż Sylwii 1% podatku
:: Ty też możesz pomóc Kubusiowi!
:: Przekaż 1% podatku dla OSP w Starym Laskowcu
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 4-letniej Eryki
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 3-letniego Davida
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 27-letniego Łukasza

Nie czekaj do końca. Rozlicz się z fiskusem już dziś! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org