:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 6°C
powietrze B. dobre

„Nie bądźmy obojętni” – reaguj!

policja, „Nie bądźmy obojętni” reaguj! - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 23/11/2019 15:15

Temperatury na zewnątrz stają się coraz niższe. Nie zapominajmy w tym okresie, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy stwierdzimy, że ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Taki problem można również zasygnalizować na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

Jak co roku, gdy następuje gwałtowne ochłodzenie i temperatury na zewnątrz spadają blisko zera lub poniżej, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. 

- „Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić służby ratunkowe. Przypominamy, że obszary zagrożone niebezpieczeństwem możemy zgłaszać na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - każde takie zgłoszenie jest sprawdzane.” – alarmują zambrowscy policjanci.

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy policjanci podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Aby się ogrzać bardzo często bezdomni w takich miejscach rozpalają ogniska, co bywa bardzo niebezpieczne. Policjanci każdego roku monitorują sytuację tych osób. Sami oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje - odnajdując takie osoby zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach.

Jednym z najczęstszych a zarazem najbardziej mylnych mitów jest ten, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol. To nieprawda. Faktycznie przez chwilę osoba pijąca czuje ciepło, to jednak za chwilę jej organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie. Dużym niebezpieczeństwem jest wychodzenie na dwór będąc pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi, nierówna nawierzchnia i można się potknąć, przewrócić i nie mieć siły się podnieść. Wówczas o tragedię nietrudno. Nie przechodźmy obojętnie obok osób po alkoholu, podczas gdy na dworze panują niskie temperatury. Pamiętajmy, że tacy ludzie wymagają od nas szczególnej pomocy – człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło.

Jesienno-zimową porą na wychłodzenie organizmu są także w szczególny sposób narażone osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z rozpaleniem w piecu, aby ogrzać mieszkanie. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać, czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna. Funkcjonariusze informują ośrodki pomocy społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami na skutek wychłodzenia organizmu. O trudnej sytuacji sąsiada czy znajomego my również możemy powiadomić Ośrodek Pomocy Społecznej.

Policjanci, jak co roku, w tym trudnym okresie intensywniej współpracują ze strażą pożarną, grupą ratowniczą Nadzieja oraz z ośrodkami pomocy społecznej. Jednak, aby dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, potrzebna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego człowieka. Dlatego funkcjonariusze podkreślają, jak ważne jest zaangażowanie i informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, aby uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Reklama

„Nie bądźmy obojętni” – reaguj! komentarze opinie

 • gość 2019-11-23 19:10:45

  Pamiętajmy o ludziach ale i o zwierzętach potrzebujących pomocy, o wyrzuconych na zimno, głodnych psach i żyjących przy śmietnikach bezpańskich kotach. Dla nich też chłodne dni są szczególnie trudne, potrzebują jedzenia i ciepłego kąta.

 • gość 2019-11-23 20:47:38

  kiedy policja zajmie sie bimbrowniami mroczki drogoszew prawie co drugi dom o kazdej poze dnia i nocy hektolitry na wlasny uzytek

 • gość 2019-11-23 23:51:20

  Gościu 2019-11-23 20:47:38
  A zgłosiłeś to na policję ???

 • Gość - niezalogowany 2019-11-24 07:48:26

  Jak oni przyjado i nic się nie zminieni, to samo letnią porą koło skweru na kosztach SPISYWAC tyko umieją a, protokół trzeba komendntowi NAPISAĆ.

 • gość 2019-11-24 08:25:03

  Zwierzęta nie są temu winne,że znalazły się na śmietniku,to wina imbecylowatych byłych właścicieli.A ludzie,niektórzy całe piękne lato beztrosko bomblowali w cieniu np na wałach za garażami,podczas gdy innym pot po innym pot po tyłkach płynął.Nie mniej jednak w takiej sytuacji jednym i drugim trzeba pomóc.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-24 10:22:13

  Tak tam kolo szkoły podstawowej nr 3 to masakra ziule siedzą nic nie robią tylko piją policja spisże .Ale co z tego oni i tak nie mają za co płacić a do roboty wygnac niech zarobi to nie będzie miał czasu siedzieć i chcąc. Opieka powinna więcej pomagać a do roboty sprzątać liście a potem do odśnieżania chodników .A nie jeszcze im pomagać.

 • Mazur - niezalogowany 2019-11-24 10:38:28

  Łatwo powiedzieć REAGUJ ! Tylko dlaczego Policja nie REAGUJE ! I to nie chodzi tylko o Zambrów ale i inne miasta i miejscowości w Polsce!

 • Gość - niezalogowany 2019-11-24 13:36:03

  Podpinam się pod odp wyżej!
  Mają wyjeb*na taki margines społeczeństwa niech się sami ratują.
  Dla nich degenerci i smierdziele,ale szacunek trzeba okazać dla każdego,bo nie wiadomo czy ty w nie długim czasie będziesz w takim samym położeniu.

 • gość 2019-11-24 13:40:04

  Reaguj chamie, nie stój bezczynnie w bramie

 • Gość - niezalogowany 2019-11-24 14:01:22

  Warto też reagować na porzucone zwierzęta. One też potrzebują schronienia , a niestety latają po okolicach. Jakiś durny właściciel porzucił psa , a piesek lata w szukaniu schronienia. Apel do osób , których porzucili zwierzęta : czy Wy nie macie serca bądź też rozumu ? Czy nie macie jakiejś drugiej osoby co się z nim zajmie ?

 • Gościu - niezalogowany 2019-11-24 15:10:24

  Po co porzucac żeby "lataly"?lepek nieznacznie nadepnac i po kłopocie

 • Gość - niezalogowany 2019-11-24 16:29:01

  Na ,,łepek" to należałoby nadepnąć tych, co te zwierzęta porzucają i wszystkich tych którzy to bestialstwo popierają! A wtedy świat byłby o wiele piękniejszy. Bez chamstwa, bez prymitywów, i egoistów myślących tylko o własnej du...! Odnośnie znęcania się i porzucania zwierząt, to co się u nas dzieje, przechodzi ludzkie pojęcie. Na szczęście są fundacje, są też i dobrzy ludzie, niosący pomoc indywidualnie wszystkim żywym istotom i oby więcej takich dobrych serc, więcej empatii. Nie musisz kochać, pomagać, tylko nie krzywdz !!

 • Gość - niezalogowany 2019-11-25 07:17:53

  Jak traficie na takiego Pana bezdomnego, to zapytajcie o jego historię. Szybko się dowiecie, ile mieli "wniochów", "sprawiedliwych" spraw w sądzie ciągnących się latami. Nie lubię policjantów (pomimo szacunku do ich ciężkiej pracy za marną wypłatę) ze względu na wybiórczą hipokryzję właśnie.

 • Te zwierzaki... - niezalogowany 2019-11-25 11:36:37

  To ważny apel by pomagać bezdomnym i jestem jak najbardziej za, bo i człowiek istotnie jest najważniejszy. Tylko co zrobić z nieodpowiedzialnymi właścicielami czworonogów, psów które to próbują atakować przechodniów? Na ulicy mazowieckiej, nieopodal cukierni - przy jednym z domów jednorodzinnych (okolice maz 1b), znienacka gdy przechodziłem, na chodnik wybiegł pies, mieszaniec. Ładny psiak, ale okropnie natrętny który próbował mnie atakować... Wiem jak się zachować więc nie ugryzł, ALE UCZULAM - nie każdy wie jak się zachować gdy pies próbuje atakować... I wniosek - kto jest tu winny? Oczywiście właściciel, ponieważ chodnik to miejsce publiczne, i każdy ma prawo tam przejść. Jeśli właściciela nie obchodzi to, że jego czworonożna pociecha może stwarzać zagrożenie dla przechodniów, to niech liczy się z tym że któregoś dnia zapuka do niego policja z napomnieniem... Może lepiej wyciągnąć wnioski zawczasu, już teraz niż czekać na to. ...Pies ma prawo tak zachować się wyłącznie na posesji - broni terytorium i to jest normalne, a jeśli pies uznaje za terytorium także część chodnika to wina leży po stronie właściciela który nieodpowiednio go wytresował... Więc pilnować, by pies nie wybiegał na chodnik ...proste? proste jak drut :)

 • Marcin Leszczyński - niezalogowany 2019-11-25 11:44:43

  Szkoda Ci że żóle pijo? jak zazdroscisz to też ić pod trujkie ławek starczy( za twoje nie piją )

 • Gość - niezalogowany 2019-11-25 12:12:23

  Miałam te samą sytuację na Mazowieckiej, właścicielka jest pani z drugiego domu, za pierwszym żółtym. Pies biega sobie wolno wychodzi poza teren posesji i gryzie ludzi. Gdybym nie zasłoniła się torba pewnie miałabym ranę. Ktoś powinien coś z tym zrobić nie ma nawet tabliczki z ostrzeżeniem.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

VW PASSAT B6

Sprzedam ładnego, bardzo bogato wyposażonego Passata B6 z grudnia 2007roku z rewelacyjną automatyczną skrzynią biegów DSG. Samochód regularnie..


Krowa wysokocielna

Sprzedam krowy mleczne ponieważ likwiduję gospodarstwo


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Działka rolno-budowlana 1,70

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


ARDOM – solidne okna, drzwi,

Okna - PCV, aluminiowe, drewniane, dachowe, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, bramy garażowe, rolety zewnętrzne i wewnętrzne, moskitiery, parapety..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Działka 8230m2, Głębocz

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat zambrowski...


Sprzedam Skode Fabie 1.2TSI

Sprzedam Skode Fabie 1.2 TSI 86km, rok produkcji 2014 przebieg 110000, klimatyzacja, elektryczne szyby. Stan idealny, silnik dynamiczny, bardzo małe..


Pranie tapicerki meblowej i

Oferuję -pranie tapicerki (samochodowej,meblowej,itp...) -pranie dywanów i wykładzin. -czyszczenie różnego typu:kanap,wypoczynków,krzeseł itp....


Zaginął pies . Nagroda za

Szukamy zaginionego psa . Naroda!!!!!


SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: - obsługę klienta w oddziale - nawiązywanie i utrzymywanie z klientami długotrwałych..


Wynajmę mieszkanie na Raginisa

Witam serdecznie. Poszukuję do wynajęcia mieszkanie max dwu pokojowe na osiedlu Raginisa. (nie parter) Czym się wyróżniam jako dobry lokator: +..


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Pomcnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi poszukuje osób na stanowisko pomocnik kucharza sushi. Od kandydata wymagamy chęci do pracy, pozytywnego nastawienia oraz..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 2.0 diesel full opcja. Auto z 2002 roku w bardzo dobrym stanie, 2 komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Usługi Minikoparką

Kompleksowe Usługi Minikoparką Szybko i solidnie. Polecam i Zapraszam. tel. 728 349 576


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Szybkie kursy Prawa jazdy z

Oferujemy szybkie kursy prawa jazdy wszystkich kategorii z egzaminem w Łomży. Nasze ośrodki: Łomża, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Czyżew , Jedwabne..


CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE CENY..


Zgubiono prawo jazdy, nagroda

Zgubiono prawo jazdy. Nagroda gwarantowana 517315233


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry: -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu ok 6% -granulacja 8mm-25mm -zawartość siarki 0,45% Transport HDS lub winda.Warunki..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Praca w lokalu

Przyjmiemy do pracy dwie osoby w Pizzerii Perfetto do pracy na kuchni oraz do wypieku pizzy (doświadczenie nie jest wymagane - wszystkiego..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 z 2002 roku, dwa komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"