:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Nerwowo podczas konsultacji w SP5 [foto+video]

Za nami drugie spotkanie konsultacyjne dotyczące reformy oświaty w naszym mieście. Miało ono miejsce w Szkole Podstawowej Nr 5. Tym razem nie obyło się bez ożywionych dyskusji burmistrza z mieszkańcami.

W naszym mieście odbyły się kolejne konsultacje społeczne dotyczące sposobów wprowadzania w Zambrowie reformy oświaty przygotowanej przez rząd. Drugie spotkanie odbyło się wczoraj wieczorem w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 5. Cieszyło się ono sporym zainteresowaniem. Pojawiło się ok. 130 osób.

Na początku, podobnie jak miało to miejsce podczas wtorkowego spotkania w SP3, burmistrz Kazimierz Dąbrowski szczegółowo przedstawił dwa warianty wprowadzenia w mieście sieci 8-letnich szkół podstawowych i granic ich obwodów. O szczegółach tych wariantów pisaliśmy w artykułach: Dyskutowali o reformie oświaty w zambrowskiej „Trójce” [foto] oraz Reforma edukacji: władze Zambrowa proponują dwa warianty. Będą konsultacje społeczne.Podczas wczorajszego spotkania w zambrowskiej „Piątce” mieszkańcy, momentami w dość nerwowej atmosferze, dużo miejsca poświęcali tematowi bezpieczeństwa dzieci. Pytali m.in. jak samorząd, w przypadku wyboru I wariantu, zamierza pomóc rodzicom, aby ich pociechy bezpiecznie docierały do znajdującej się znacząco dalej niż obecnie placówki. Sugerowali także, aby poważnie rozważyć wariant II, który zakłada funkcjonowanie 4 szkół podstawowych. Padła nawet propozycja, aby przenieść do obecnego budynku MG1 nie SP5, a SP4.

Niektórzy mieszkańcy podważali zasadność organizowania konsultacji w sprawie reformy oświaty w naszym mieście sugerując, że decyzje tak naprawdę już zapadły. Pytali, w jaki sposób rodzice mają możliwość wpłynięcia na wybór wariantu. Jeden z rodziców zaproponował nawet zorganizowanie referendum. W odpowiedzi burmistrz powiedział, że decyzje jeszcze nie zapadły, a spotkania organizowane są po to, aby usłyszeć opinie i uwagi mieszkańców, które mają zostać przeanalizowane. Jak mówił, decyzje w tej sprawie podejmie ostatecznie Rada Miasta Zambrów. Stwierdził przy tym, że nie ma takiego rozwiązania, które by wszystkich zadowoliło. Odnosząc się do propozycji zorganizowania referendum burmistrz stwierdził, że na takie działania nie ma już czasu.

Poniżej zamieszczamy retransmisję z konsultacji przeprowadzonych w Szkole Podstawowej Nr 5. W pierwszej części filmu znajduje się wprowadzenie do tematu oraz przedstawienie dwóch wariantów zaproponowanych przez Urząd Miasta, natomiast od 38. minuty i 50. sekundy można zobaczyć dyskusję burmistrza z mieszkańcami.Polecamy:
:: Dyskutowali o reformie oświaty w zambrowskiej „Trójce” [foto]
:: Reforma edukacji: władze Zambrowa proponują dwa warianty. Będą konsultacje społeczne

:: Konferencja prasowa burmistrza [retransmisja]
:: Powiat i szpital nawiązali współpracę z Ukrainą
:: Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu Miasta Zambrów
:: Ostatnie w tym roku obrady w gminie Rutki [retransmisja]
:: Sesja budżetowa w Kołakach Kościelnych [retransmisja]
:: PGK wywiezie śmieci z Zambrowa. Należy spodziewać się podwyżek opłat
:: Miejscy radni uchwalili budżet na 2017 rok [retransmisja]
:: Sesja budżetowa w Szumowie [retransmisja]
:: 6-latki od stycznia bez opłat

Nerwowo podczas konsultacji w SP5 [foto+video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org