:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Nawrót zimy. Bardzo trudne warunki na drogach i chodnikach

meteo, Nawrót Bardzo trudne warunki drogach chodnikach - zdjęcie, fotografia

Zasypane śniegiem ulice i chodniki. W wielu miejscach zaspy śnieżne, gdzieniegdzie spod śniegu widać asfalt przykryty niewidoczną warstwą lodu. Na chodnikach i parkingach zalega gruba warstwa śniegu. Tak od wczoraj wygląda rzeczywistość w Zambrowie i całym regionie. Drogi krajowe co prawda są przejezdne, ale jest bardzo ślisko!

Pogoda – sprawca kłopotów

Przez całą środę w Zambrowie i rejonie panują bardzo trudne warunki na drogach. We wtorek w ciągu dnia, nocą z wtorku na środę oraz dziś do godz. 14:30 niemal nieustannie padał drobny śnieg. W ciągu ostatnich godzin dopadało ponad 20 centymetrów śniegu. W wielu miejscach utworzyły się zaspy śnieżne wysokie na kilkadziesiąt centymetrów.

Drogi krajowe poza miastem i główne ulice w Zambrowie, co prawda odśnieżane są przez pługi i są przejezdne, jednak padający śnieg uniemożliwiał całkowite ich oczyszczenie. Drogi krajowe poza miastem miejscami pokryte są śniegiem nawiewanym z pól, a tam gdzie spod śniegu widać asfalt, pokryty jest on lodem. Kierowcy poruszają się z prędkością od 30 do 60 km/h.

Drogi gminne i powiatowe poza miastem to prawdziwa ślizgawka. Zalega na nich warstwa śniegu rozjeżdżanego przez samochody, a pod spodem czai się lód. Miejscami tworzą się zaspy z nawiewanego przez wiatr śniegu. Minięcie się dwóch samochodów jadących w przeciwnych kierunkach jest miejscami bardzo trudne.

W mieście większość dróg wczoraj i dziś do godziny 15:00 pokryta była śniegiem. Pługi częściej spotkać można na drogach krajowych, niż lokalnych, stąd nic dziwnego, że mniej uczęszczane ulice przykryte są śniegiem całkowicie. Natomiast na głównych ulicach, podobnie jak na drogach krajowych widać asfalt, jednak i w tym przypadku pokryty jest on lodem oraz tworzą się koleiny śnieżne.

Nie lepsza sytuacja panuje obecnie na chodnikach i parkingach osiedlowych. Niemal wszystkie są zupełnie nieodśnieżone. Pierwsze pługi na chodnikach zobaczyliśmy po południu. W związku z tym piesi w ciągu dnia mieli bardzo utrudnione poruszanie się. Najgorsze dla pieszych są miejsca, gdzie z chodnika trzeba wejść na przejście. Pługi odśnieżające ulice usypały wysokie wały ze śniegu na styku jezdni i chodników. To samo dotyczy miejsc parkingowych. W wielu z nich, aby wyjechać lub zaparkować, należy odgarnąć łopatą śnieg. W przeciwnym wypadku albo samochód może się zakopać, albo śnieg będziemy rozgarniali zderzakiem auta, co może skończyć się pęknięciem elementów plastikowych.

Skutki ataku zimy w powiecie zambrowskim
Dziś zambrowska straż wyjeżdżała do trzech zdarzeń drogowych. Wszystkie miały miejsce na drodze krajowej nr 8. Najpierw, około godziny 8:46, w rejonie miejscowości Zambrzyce-Króle pojazd osobowy przewrócił się na bok i wylądował w przydrożnym rowie. Następnie, o godzinie 9:39, straż otrzymała zgłoszenie do Ostrożnego, gdzie ciężarówka przewożąca przedmioty pasmanteryjne również przewróciła się na bok i wjechała do rowu. Jadąc na miejsce strażacy natknęli się jednak na inne zdarzenie drogowe na obwodnicy Zambrowa w rejonie Sędziwuj. Tam pojazd osobowy uderzył w barierki energochłonne i zsunął się na pas zjazdowy.

Strażacy interweniowali przy zdarzeniach drogowych także wczoraj. Na obwodnicy Zambrowa ciężarówka marki Mercedes uderzyła w barierki, w wyniku czego w pojeździe uszkodzona została misa oleju. Doszło do jego wycieku. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i neutralizacji plam oleju. Oprócz tego wczoraj zambrowscy strażacy wyjeżdżali do miejscowości Kobylin-Borzymy, gdzie zapalił się pojazd ciężarowy.

We wszystkich opisanych wyżej zdarzeniach na szczęście nikomu nic się nie stało. Biorąc jednak pod uwagę aktualnie panujące warunki na drogach prosimy kierowców o zachowanie ostrożności szczególne na łukach dróg, skrzyżowaniach i parkingach. Nawet najlepsza opona zimowa w kontakcie z lodem nie zapewnia bezpiecznej przyczepności, gdy prędkość jest za wysoka.

Polecamy:
:: Uwaga na marznące opady
:: Nadal będzie zimno!
:: Synoptycy ostrzegają: jeszcze będzie wiało!
:: Uwaga ślisko!
:: Zima w Zambrowie. Uwaga! Ślisko na drogach [foto]
:: Uwaga! Będzie ślisko!
:: Nadal będzie padać

Nawrót zimy. Bardzo trudne warunki na drogach i chodnikach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się