:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C pochmurno z przejaśnieniami

Nawałnica przeszła nad naszym regionem. Wyglądało groźnie

straż, Nawałnica przeszła naszym regionem Wyglądało groźnie - zdjęcie, fotografia
  • Nawałnica przeszła nad naszym regionem. Wyglądało groźnie /fot. OSP Zbrzeźnica
    Nawałnica przeszła nad...
  • Nawałnica przeszła nad naszym regionem. Wyglądało groźnie /fot. OSP Stary Laskowiec
    Nawałnica przeszła nad...

W piątek po południu nad Zambrowem i całym regionem przeszły gwałtowne burze. Intensywne opady deszczu, połączone z silnym wiatrem i piorunami, wyglądały bardzo groźnie. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Razem z intensywnymi opadami deszczu, które trwały niemal całe popołudnie w piątek, 17 czerwca, nad Zambrowem i całym powiatem przeszła także burza z piorunami. Opady miejscami przekształciły się w prawdziwą ulewę. Na szczęście nie doszło do większych zniszczeń. Odpowiednim służbom nie zgłoszono żadnej osoby rannej.

W weekend strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie wyjeżdżali w sumie do 20 zdarzeń. Tylko połowa z nich dotyczyła zajść na terenie powiatu zambrowskiego. Strażacy wyjeżdżali głównie do usuwania złamanych konarów drzew i gałęzi.

Najbardziej niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w piątek przy alei Wojska Polskiego, gdzie na budynek OWR Caritas przewrócił się konar drzewa, uszkadzając lekko konstrukcję obiektu. Nikomu nic się nie stało. Oprócz strażaków z PSP w Zambrowie na miejscu pracowali także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu.

Oprócz tego strażacy ochotnicy ze Zbrzeźnicy usuwali powalone drzewa i gałęzie na drodze krajowej nr 63 relacji Zambrów - Łomża, w okolicy ronda w Nagórkach. Na czas akcji ruch w tamtym miejscu odbywał się wahadłowo. Tego dnia intensywnie pracowali także strażacy z OSP w Rutkach i Ładach Borowych, którzy usuwali powalone konary drzew i gałęzi.

Strażacy z Zambrowa głównie pomagali w ościennych powiatach: wysokomazowieckim, ostrowskim i łomżyńskim, gdzie skutki piątkowej nawałnicy były znacznie większe, niż w powiecie zambrowskim. Jak powiedzieli nam strażacy z PSP w Zambrowie, bardzo doświadczona została miejscowość Kapłań w powiecie wysokomazowieckim. Najbardziej dotknięta żywiołem została gmina Klukowo, w której uszkodzonych zostało aż 40 budynków. W całym województwie nawałnica uszkodziła natomiast około 70 obiektów.

Polecamy:
:: Gminne obchody Dnia Strażaka [foto+video]
:: Nowy sprzęt w jednostkach OSP z gminy Szumowo
:: Pożar na osiedlu Północ [foto]
:: Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Zambrowie [foto+video]
:: Dzień Otwarty w OSP Rutki [foto+video]
:: Pożar sześciu pojazdów na DK8 [foto]
:: Spłonęła obora w Krajewie-Budziłach [foto+video]
:: Pożar szkoły i lasu oraz wypadek w Starym Skarżynie [foto+video]
:: Pożar stodoły w Żabikowie Rządowym [foto+video]
:: Siewnik zmiażdżył stopę kobiecie [foto+video]
:: Pożar magazynu w Rutkach [foto+video]

Nawałnica przeszła nad naszym regionem. Wyglądało groźnie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się