:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C pochmurno z przejaśnieniami

Nawałnica przeszła nad powiatem zambrowskim

straż, Nawałnica przeszła powiatem zambrowskim - zdjęcie, fotografia

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz z OSP z powiatu zambrowskiego interweniowali podczas minionego weekendu 15 razy. Interwencje były związane z usuwaniem skutków nawałnicy, która przeszła nad naszym regionem.

W minioną niedzielę, 26 czerwca pogoda uległa załamaniu. Zaczął wiać silny wiatr i padać deszcz. Zmiana pogody spowodowała skutki, z którymi zmagali się strażacy z powiatu zambrowskiego.

Jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie interweniowały aż 15 razy. Większość z nich dotyczyła usuwania z dróg połamanych drzew i konarów. Uszkodzone zostały również dwa dachy w miejscowości Srebrny Borek. Ponadto na terenie Zambrowa, przy ul. Grunwaldzkiej opady deszczu spowodowały wyrwę w jezdni.

- „Jedno zdarzenie miało miejsce również przy drodze wojewódzkiej w miejscowości Mężenin. Drzewo spadło na liny średniego napięcia. Służby energetyczne wyłączyły zasilanie, natomiast strażacy usunęli to drzewo.” - powiedział nam kpt. Łukasz Chankowski, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Zambrowie.

Jak informuje nas kpt. Łukasz Chankowski, strażacy PSP również dzisiaj usuwali skutki wczorajszej nawałnicy. W większości przypadków były to wiatrołomy na terenie Zambrowa, m.in. przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości.

Przypominamy, że podczas silnych wiatrów należy usunąć z balkonów, tarasów i parapetów rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. W miarę możliwości powinno się wyłączyć urządzenia elektryczne i gazowe. W czasie silnych wiatrów i nawałnicy nie należy podchodzić do okien i drzwi. 

Jeżeli podczas podróży samochodem zaskoczą nas bardzo silny wiatr lub intensywne opady deszczu, najlepiej zatrzymać się i poszukać bezpiecznego schronienia. Należy pamiętać, aby nie stawać i nie parkować samochodu pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi. Bezwzględnie nie szukać schronienia pod lekkimi konstrukcjami tj. wiaty autobusowe. Nawałnicę najlepiej przeczekać w budynku. 

Polecamy:
:: O włos od tragedii
:: Nawałnica przeszła nad naszym regionem. Wyglądało groźnie
:: Gminne obchody Dnia Strażaka [foto+video]
:: Nowy sprzęt w jednostkach OSP z gminy Szumowo
:: Pożar na osiedlu Północ [foto]
:: Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Zambrowie [foto+video]
:: Dzień Otwarty w OSP Rutki [foto+video]
:: Pożar sześciu pojazdów na DK8 [foto]
:: Spłonęła obora w Krajewie-Budziłach [foto+video]
:: Pożar stodoły w Żabikowie Rządowym [foto+video]
:: Siewnik zmiażdżył stopę kobiecie [foto+video]
:: Pożar magazynu w Rutkach [foto+video]


Nawałnica przeszła nad powiatem zambrowskim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się