:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Nauczyciele strajkują, a jutro zaczynają się egzaminy gimnazjalne. Czy są powody do obaw?

edukacja, Nauczyciele strajkują jutro zaczynają egzaminy gimnazjalne powody - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 09/04/2019 14:48

Rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne. Jutro pierwszy etap - część humanistyczna. W czwartek matematyka i przyroda, a w piątek - język obcy. W związku z wprowadzoną reformą oświatową będą to ostatnie egzaminy gimnazjalne. Wszystkim trzecioklasistom życzymy powodzenia!

 

Już jutro, 10 kwietnia rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne, które będą trwać trzy dni - do 12 kwietnia. W całej Polsce przystąpi do nich ponad 300 tys. gimnazjalistów. Wśród nich będzie 148 uczniów Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie oraz 96 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie.

 

Jutro o godzinie 9:00 uczniowie gimnazjów rozpoczną egzamin z wiedzy humanistycznej. Jako pierwszy czeka ich blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na ich rozwiązanie mają 60 minut (uczniowie z przedłużonym czasem - 80 minut). Po godzinnej przerwie gimnazjaliści przystąpią do bloku zadań z języka polskiego. W tym przypadku na rozwiązanie będą mieli 90 minut (135 minut).

 

W czwartek o 9:00 gimnazjaliści rozpoczną pisanie egzaminu z przedmiotów przyrodniczych, a o godz. 11:00 - z matematyki. W piątek natomiast zmierzą się z egzaminem z języka obcego nowożytnego (godz. 9:00 - poziom podstawowy, godz. 11:00 - poziom rozszerzony).

 

Wszystkie części egzaminu zaczynają się w tym samym czasie w całym kraju. Udział w egzaminie gimnazjalnym jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów klas III. Każdy uczeń, który nie podejdzie do egzaminu, nie będzie mógł ukończyć gimnazjum, a więc będzie musiał powtórzyć trzecią klasę oraz podejść do egzaminu za rok.

 

Prace gimnazjalistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 14 czerwca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie, natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym (21 czerwca br.).

 

15 kwietnia natomiast do egzaminu przystąpią ósmoklasiści. Początek matur zaplanowano z kolei na 6 maja.

 

Nauczyciele strajkują. Czy są powody do obaw?

Przypomnijmy, że od 8 kwietnia trwa ogólnopolski strajk nauczycieli zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Według danych związku, 79% placówek bierze udział w proteście. W związku z tym egzaminy gimnazjalne cały czas stały pod znakiem zapytania. Nerwowa atmosfera udziela się i nauczycielom i rodzicom coraz bardziej.

 

Mamy jednak bardzo dobre informacje. Dyrekcja zarówno Miejskiego Gimnazjum Nr 1, jak i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie zapewnia, że tegoroczne egzaminy gimnazjalne w ich placówkach nie są zagrożone.

 

Wszystkim gimnazjalistom przypominamy, że dzisiaj już lepiej odłożyć naukę na bok, bo w ostatniej chwili do głowy nic już nie wejdzie. Odpoczywajcie i zbierajcie siły na jutro! Powodzenia!

Reklama

Nauczyciele strajkują, a jutro zaczynają się egzaminy gimnazjalne. Czy są powody do obaw? komentarze opinie

 • man - niezalogowany 2019-04-09 15:37:48

  W imieniu uczniów i rodziców dziękuję. Jako dyrektorzy potwierdziliście Państwo swoje powołanie i oddanie sprawie jaką jest edukacja.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 16:57:31

  To co sie wyrabia to istny cyrk? Zeby jeszcze potrafili nauczyc to niech by strajkowali ale nie w innym przypadku. Kolejnymi strajkujacymi będą rodzice jesli bedzie trzeba to odrobic bo raczej tak będzie.....

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 17:08:52

  To ucz sam(a) i zobaczysz co z niego wyrosnie taki glupio madry jak ty co tylko wypisuje glupoty a w zyciu sobie poradzic nie moze;)

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 17:22:42

  Broniarz komunisto robisz z naszymi dziećmi ???!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 17:25:20

  Jak to co robi ? Broniarz razem ze Schetyną i nauczycielami bawią się rodzicami i dziećmi bo taki mają kaprys.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 17:38:33

  Zeby rodzic nie musiał chofzic do pracy na 8 godzin to pewnie by nauczył. Nie obrażajcie ridziców.mam syna niepełnosprawnego i chciałabym nie pracować i uczyc swoje dziecko.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 17:41:31

  Każdy pracuje, żeby nie bylo lekarz to...,zeby nie było piekarzy too.....

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 17:45:55

  A ja zebym wygral w totka to bym nie pracowal tylko podrozowal i tez nauczyl sam ale to jest zycie kazdy ma prace i nikt nie ma czasu i wlasnie po to sa szkoly zeby ktos mogl nauczyc dzieci czegos wiec nie biedolic jak kazdemu jest zle bo to smieszne juz sie robi

 • gość 2019-04-09 18:27:55

  Skoro kaczynski obiecal 100 zl na swinie to niech i nauczycielom da ...oni sie nie roznia niczym od tucznika

 • gość 2019-04-09 19:01:04

  Przykro mi przedmówco, że nauki pobierałeś u tucznika! Jak Cię wyleczyć z tej świńskiej elokwencji :) ?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 19:33:59

  To może niech nauczyciele świnie choduja jak ich praca taka ciężka. I będzie 100 od sztuki

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 19:42:58

  Oo a na tvn mowili ze nie bedzie wiec sie nie uczylem, i co teraz mam zrobic, isc ?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 19:43:24

  Wszędzie dobrze a co za afera w żłobku??? Podobno pani z Kościuszki wyrzucono.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 19:46:35

  O mały wlos nie doszło do samosądu... Rodzice sie wkoncu postawili. Jak takie puste kobiety mogą opiekować sie dziećmi.

 • gość 2019-04-09 19:50:31

  mieszkam na wsi jestem rolnikiem i tej doplaty do krowy swini nie rozumiem co chce rzad tym osiagnac z nauczycielami nie umieja sie dogadac popieram nauczycieli maja racje ze strajkuja . A co do wynikow nauczania to nawet najlepszy nauczyciel nie nauczy ucznia ktory nie ma ochoty sie uczyc a najlepiej wine zwalic na nauczyciela

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 20:23:26

  A co się wydarzyło w żłobku ?

 • Luffy - niezalogowany 2019-04-09 20:33:44

  Rodzice,a także inni użytkownicy, politykiem nie jestem, ale popatrzcie na to z innej strony, gdyby nie nauczyciele wasze dzieci nie potrafiły by pisać, a zarazem czytać. Gdyby nie było wcale NAUCZYCIELI (podkreślam) w Polsce to byśmy byli krajem z epoki kamienia. Ochłońcie, egzaminy Gimnazjalne i Ósmoklasistów nie ważne i tak się odbędą. Natomiast w sprawie strajków niestety ale jestem za Nauczycielami. Popatrzcie na nauczycieli z Innych krajów: Szwajcaria, Anglia, Niemcy, Francja... tam nauczyciele zarabiają dwukrotnie większą sumę niż w naszym kraju. Do Polski każde nowe rzeczy wynalezione przychodzą jak nie skąd jak ze Wschodu. Nie dziwie się że nauczyciele strajkują, że mniej płacą, ale to że waszym Dzieciom (PODKREŚLAM) nie chce się uczyć, przez co zwalają winę jak do was mówią, że nauczyciele nie potrafią niczego nauczyć - w taki sposób powstał efekt Domina - wasze dzieci, pomyślcie nad tym dlaczego nauczyciel zarabia taką kwotę za 18 godzin w tygodniu, może dlatego że po każdym dniu spędzonym w szkole w klasie ma do sprawdzenia sprawdziany, kartkówki, wypracowania lub inne rzeczy ze wszystkich klas które uczy musi sprawdzić w domu bo w szkole nie może, dlatego że UCZY, pogłębia wiedzę waszym dzieciom (widzicie co wasze dziecko robi w szkole? Obserwujecie to - NIE - bez jakikolwiek dowodów, tylko posądzacie ich że nie potrafią nauczyć). Weźcie te słowa do rozumu i zrozumcie dlaczego Nauczyciele strajkują.

  Głównym elementem do skończenia strajku jest Szanowny Premier Morawiecki, który jest trzymany jako karta atutowa P. Kaczyńskiego. PiS same podkręca atmosferę strajku nauczycieli, dzisiaj miały miejsce o godzinie 15:00 negocjacje między Rządem Beaty Szydło a ZNP i Forum ZZ. Szanowna pani była premier przedstawiła tą samą ofertę co zaoferowała w Niedziele, myślała że jak "Solidarność" (To już było pośmiewisko że PiS przestał na warunki PiS'u) podpisała, to że jeszcze (do 3 razy sztuka) te dwa pozostałe związki podpiszą. Jakby mogła podejść z innej strony i podać nową ofertę do ugaszenia pożaru to moglibyśmy nie mieć od JUTRA już strajku prawdopodobieństwo mogło by wynosić więcej niż 55%. Podziękujcie tym co podnoszą atmosferę, zamiast jej ugaszać, jak wolą marnować pieniądze na takie rzeczy jak "Krowa 500+ i Świnia 100+" to za parę miesięcy możemy się spodziewać, że Prezes Kaczyński wprowadzi pieniądze dla swojego ulubionego zwierzaka "3tys +", czy to nie jest głupota?? Czy Polska stacza się z dna, zamiast odskoczyć i pokazać reszcie krajów, że możemy być na takim samym poziomie?

  Przechodząc jeszcze do strajku nauczycieli, najgorszy moment strajku to jest dla nas Maturzystów!! Koniec roku za 2,5 tygodnia, a oceny powinny zostać do Czwartku 11 Kwietnia wystawione. Przez ten strajk nasza Matura i oceny są zagrożone, bo to dla każdego ucznia który jest maturzystą albo nim nie jest, który kończy szkołę jest punktem kulminacyjnym wchodzącym w dorosłe życie (Praca i inne obowiązki). Dla maturzystów ten tydzień jest piekłem - weźcie pod przykład "Piszecie w Piątek poprawę, która zadecyduje o tym czy poprawicie zagrożenie. Nauczyciel mówi że sprawdzi do Poniedziałku, bo jest zajęty sprawdzaniem innych sprawdzianów których upływa termin 2 tygodnie. A tu co BUUUM ! Strajk - Nauczyciel strajkujący w trakcie trwania strajku nie ma jakikolwiek praw używania E-Dziennika, wstawiania frekwencji, sprawdzania jakikolwiek prac, ani prowadzenia lekcji - CZTERY dni do wystawienia ocen długopisu a tu nie możesz poprawić (Oceny są tzw, Zawieszone), rada przesunięta. Taka osoba jest pełna stresu gdy 95% nauczycieli w szkole protestuje a tu jest brak możliwości poprawy. Koniec roku tuż tuż, matura niedługo - brak jakikolwiek przygotowań przed nią - zależy jak to się potoczy czy możliwe że matury nie będzie i powtórzy się sytuacja ze strajku z 1993 roku."

  Nie ma sensu się rozpisywać dalej. Przeglądajcie media, śledźcie na bieżąco sytuacje, użyjcie dedukcji i miejcie swoje zdanie na temat nauczycieli. Ten Komentarz nie miał na celu obrażenia nikogo, ja tylko próbuje wytłumaczyć sytuacje która dzieje się w kraje, próbuje (dla innych to żart) ugasić u was tą złość w stronę Nauczycieli.

 • Luffy - niezalogowany 2019-04-09 20:41:43

  "Do Polski każde nowe rzeczy wynalezione przychodzą jak nie skąd jak ze *Wschodu."

  *Z Zachodu zamiast Wschodu

 • gość 2019-04-09 20:44:48

  a ja tych [inwektywy usunięte] nauczycieli to chentnie bym wzioł do siebie do gospodarstwa i niec sie wykazo jakie są fachowcy. Mnie uczyli i od głombów mnie wyzywali, ja sobie dzisiaj radze i [inwektywy usunięte] nie strajkuje a oni [inwektywy usunięte] wie czego chcą???? nie dac tym [inwektywy usunięte] niech sie wezmo do roboty nieudczniki

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 20:52:43

  Rolniku ze wsi jak tak bardzo popierasz nauczycieli to podziel się z nimi swoimi dochodami jak taki mądry jesteś. Czekam na deklaracje ile przeznaczasz ze swoich dochodów na nauczycieli ? Ja na miejscu Jarka wystąpiłbym na konferencji prasowej i ogłosił że nauczyciele dostaną 1000 zł podwyżki ale jednocześnie likwidujemy całkowicie program 500+. Wtedy jestem ciekawy co by się stało.

 • gość 2019-04-09 20:55:38

  kazdy nauczyciel niech załozy swój biznes i wobec siebie niech strajkuje. ale im sie dobrze jebie na rządowym chlebie... a co ja mam powiedzieć jak musze w gospodarstwie 24/h zapierdalac zeby nauczycielom mleka nadoic. CHOŁOTA TE NASZE NAUCZYCIELE

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 20:57:45

  Myślę że to wszytko to nie wina nauczycieli tylko chorego programu nauczania. Nauczyciel ma program który musi wykonać wyciągu roku bo według niego jest oceniana jego praca. Goni z materiałem a wiadome jest ze nie każde dziecko jest wybitne co nie znaczy że jest glupsze i potrzebuje więcej czasu by pewien program przyswoić i tu zaczynają się prace domowe i korepetycje dla dzieci. Z każdym rodzicem którym rozmawiam to jego dziecko chodzi na jakieś lekcje dodatkowe czy to znaczy że wszystkie dzieci nie ogarniają. Dlaczego dzieci nie uczą się tego z czego dane dziecko jest dobre tylko na siłę wbija im się że musi i koniec bo będzie 1.Dla dziecka napewno nie jest to motywacja do dalszej pracy i osiągnięcia sukcesu. Liczę że w końcu znajdzie się ktoś kto pomyśli w końcu o dzieciach które są naszą przyszłością i wizytówką. Trzymam kciuki za mądre decyzje.

 • gość 2019-04-09 21:04:09

  kolego za co mam sie z nimi dzielic ???? za to ze od głombów wyzywali ??? niec sie wezmo do roboty a nie kawy spijac i udawac z pracowanych . a dzisiaj strajki???????? batem po pęcinach i do roboty (pracy)

 • Luffy - niezalogowany 2019-04-09 21:25:20

  Rolniku spójrz z perspektywy, że rok temu Rolnicy w Maju strajkowali w Warszawie czy nie należałeś przypadkiem do ich grona? Strajk rolników w tamtym roku była żądaniem żeby władza zaczęła wreszcie wspierać polskich rolników na tej samej zasadzie co rządy Państw Zachodni pomagającym swoim gospodarzom. U nauczycieli coś podobnego, też mają swoje postulaty.

 • gość 2019-04-09 21:27:19

  Teraz role się odmieniły i to TY wyzywasz ich od głąbów! Więc spróbuj w swojej oborze siebie batem po pęcinach, aby się oduczyć tego chamstwa.... bydła nie demoralizuj!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 21:39:32

  Nie wszystkie dzieci muszą zdać maturę i iść na studia.
  Podstawówka i do roboty!

 • gość 2019-04-09 21:40:20

  Jak się komuś nie podoba praca i zarobki to do Laskowca!!!!!!!
  18 godzi tygodniowo? wakacje wolne, ferie, śmiech na sali na wywalić na pysk i do Laskowca to się nauczą inni ludzie mniej zarabiają i żyją

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 21:51:19

  Trochę za dużo to obraźliwych słów, ja również nie popieram strajku .Ale nauczyciel to też człowiek więc proszę o powstrzymanie się od obraźliwych komentarzy. A na podwyżki zasługują wszyscy. Zmian potrzebuje cały system edukacji i o to przede wszystkim powinni walczyć nauczyciele i rodzice. Jak nawet dostaną podwyżki nie zmieni ich sposobu nauczania, ani swojego podejścia. Praca z dziećmi jest ciężka, a z rodzice chyba jeszcze gorsza......Kiedyś byłam świadkiem jak jedna mama miesiąc po rozpoczęciu roku szkolnego syna w przedszkolu( 4 latka) zapytała czy może dostać wytyczne co dziecko powinno umieć po miesiącu nauki angielskiego.......chore.

 • Luffy - niezalogowany 2019-04-09 21:54:54

  Up^ Potwierdzam

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 21:56:31

  Edward, mąż Beaty Szydło do strajku nie przystąpił, chociaż pozostali nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Oświęcimiu strajkują.
  Ale prawdopobnie nie na znak solidarności z żoną, tylko ze względu na fakt, że Edward nie jest typowym nauczycielem, który zarabia 2-3 tysięcy złotych.
  Edward dorabia jako dyrektor Społecznej Szkoły Zarządzania i Handlu w Oświęcimiu. Przez lata zarządza projektami finansowanymi z #UniaEuropejska, których wartość wynosi ok. 30 milionów złotych. Jeśli tylko zarobił kilka procent, to domowy budżet Szydłów mógł zwiększyć się nawet o MILION złotych. Ale szczegółów się nie dowiemy- bo małżonkowie mają rozdzielność majątkowa.
  A poza tym na pewno „te pieniądze im się należały”

 • gość 2019-04-09 22:01:32

  Dać nauczycielom 25% podwyżki, ale zwolnić 30% prowodyrów strajku. Obowiązki zwolnionych przejmą z pocałowaniem w rękę ci, którzy będą błagali, żeby ich nie zwalniano. Zlikwidować przy okazji większość przywilejów. Ku przestrodze innym. Oderwani od rzeczywistości mądrusie, niech idą poznawać prawdziwe życie iw Biedronkach i Laskowcu. Wtedy docenią to, przeciwko czemu teraz strajkują. Zresztą tacy jajogłowi geniusze, doskonale odnajdą się w realnej, rynkowej gospodarce, pozakładają swoje firmy i będą zarabiali krocie, generując swoje bogactwo i dochód narodowy. Za kilka lat mądrale podziękują Kaczorowi, że zmotywował ich do szukania nowej pracy.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 22:02:41

  Od kiedy rolniki 24h pracuja? Chyba wasi rodzice to mieli [usunięte] pokazcie swoje pity wstaniecie od 5 do na max 9 popracujecie do 15 czy 16 wolne 2h dojenia i i przy 100 krowach 3000litrow mleka po 1.45 4800x 31 dni 150000tys na mies z mleka mam racje krowa daje +- 30 litrow mleka na dzien tyle

 • gość 2019-04-09 22:15:47

  Drogi Maturzysto/Maturzystko - potokiem słów nie ugasisz żaru uczuć. Każdy z nas przechodził lub obecnie przechodzi przez doświadczenie przymusowego korzystania z usług nauczycielskich zwanych nauczaniem. Wspomniana przez Ciebie nauka pisania i czytania odbywa się w pierwszym roku szkolnej edukacji - a później te wszystkie lata naszego kształcenia, za które to kształcenie nauczyciele pobierają pensje mają nas wyposażyć w wiedzę i umiejętności - w które niestety - mało kto po ukończeniu szkoły jest wyposażony! Czyja wina? Czy to wina dziecka, że nie może się skupić na tym, co ględzi przez godzinę nudny nauczyciel? Czy to wina mniej zdolniejszych uczniów, że nie rozumieją tego, co tłumaczy pan czy pani pod tablicą? czy to wina rodziców, że zapracowani nie mają czasu na to, by wykonać ze swoimi dziećmi pracę tę, za którą opłatę pobrał nauczyciel? Albo wina, że rodzic zarabia zbyt mało i nie stać go na kosztowne jednak korepetycje? To jest prawda, że uczeń z nikłymi zdolnościami intelektualnymi nie radzi sobie z nauką - i nic na to poradzić nie można, ale wielu tym nieradzących sobie wystarczy zmiana nauczyciela, zmiana podejścia, zmiana metod pracy - i są pozytywne efekty. Rodzice mają często rację i wystarczy jeden zły, nieprzykładający się do swej pedagogicznej pracy nauczyciel - wymagający i gnębiący uczniów i rodziców, a z siebie niewiele dający - by położyć cień na całe środowisko. Znasz powiedzenia - jeszcze się taki nie narodził, który by wszystkim dogodził. Ale nauczyciel też przeważnie nie wszystkich traktuje z jednakową sympatią. Jednych faworyzuje, innym okazuje niechęć. Wśród nas też jest wielu pamiętających upokorzenia, niesprawiedliwe potraktowanie albo nieumiejętność przekazania wiedzy z jakiegoś przedmiotu.... Darzymy nienawiścią, pogardą, niechęcią - tego lub owego belfra, który zatruł nam trochę życia w czasach szkolnych, a innych wspominamy z szacunkiem i z sympatią. Nauczyciele podobnie - mają w swoim doświadczeniu znacznie więcej upokorzeń, przykrości, pogardy - niekiedy pogróżek ze strony uczniów bądź rodziców. Tak w całokształcie zwanym szkołą było i jest .... Uczniowie mają prawo domagać się poprawienia swojej sytuacji i nauczyciele również, dlatego strajkują. Ale wyzbycie się złych uczuć z jednej bądź z drugiej strony nie jest takie łatwe i żadne argumenty tego nie dokonają.I dobrze że są wyrażane, uczniowie raczej nie zmienią się z młodych-gniewnych na starych-wyrozumiałych, ale nauczyciele mogą mieć pod wpływem tych wypowiedzi wiele przemyśleń na temat swojej pracy, na temat oceny tej pracy i próbować zmienić się, poprawić! Poza tym życzę Wam połamania piór na maturze! Przygotowuje się narodowe czytanie w tym roku nowel , więc może coś z nowelistyki będzie i na maturze. Swoją miałam już dawno, ale do dziś pamiętam jak dużą trudność sprawiło mi wykazanie różnic pomiędzy naturalizmem i realizmem.... Jako że cechą realistyczną obecnych czasów jest utrata łączności człowieka z naturą, może więc taki temat znajdzie się na maturze? Trzymam kciuki! Za Was i za Waszych nauczycieli!

 • Luffy - niezalogowany 2019-04-09 22:21:46

  Dobrze powiedziane (y) :D

 • gość 2019-04-09 22:58:00

  Rolniku, chyba trzeba wrócić do szkoły na lekcje języka polskiego. Widać , że w szkole było ci pod górkę. A poza tym, urodziłam się na wsi, całe życie mieszkam na wsi, pomagałam rodzicom w gospodarstwie w czasach , gdy nie było takich maszyn jak teraz i nigdy nie widziałam rolnika pracującego 24h.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 06:24:45

  Niech rolnicy nie ida do szkoly bo jak pojda to 100tys dostana a czy my dostalismy za skonczone studia? Biznesmeni dostali?

 • gość 2019-04-10 07:13:23

  Nikt nikomu nie broni zostać rolnikiem i dostać w tym roku już 150 tys. zł!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 07:14:31

  Och jacy są głupie te niektórzy wiesniacy ilu jest ich jeszcze czerwonej zarazy wieśniak widać jak Cię wyuczyli jak coś rząd daje to pierwszy leci nie bierz dzadu i wtedy mów że Ci źle w innym przypadku jesteś zerem bez honoru

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 07:41:36

  Jak Pisowiec może strajkować,skoro dostanie 500+.Praca nauczyciela niekonczy się po wyjściu ze szkoły ale tego nikt nie rozumie.

 • gość 2019-04-10 07:55:53

  Są rzeczy ważne i ważniejsze. Szacunek dla nauczycieli, którzy biorą udział w egzaminach.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 07:58:49

  Absolutnie żadnych podwyżek. Nie bo nie należy się. I tyle.

 • gość 2019-04-10 08:02:44

  Ale ty głupi jesteś zero do n-tej potęgi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ty jesteś zerem bez honoru, a ja pięcioma zerami z jedynką na przodzie i z honorem!!!!!

 • gość 2019-04-10 08:04:53

  "- Uczeń musi się stawić, wykazać gotowość do pisania egzaminu - tłumaczy kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska. (http://www.tvn24.pl)"
  Czyli uczeń ma obowiązek stawienia się do egzaminu, a nauczyciel NIE ?
  Przegracie swoje życie, nauczyciele.
  Władze powinni rozwiązać umowę o pracę i zatrudnić na nowych warunkach.
  Bez wszystkich przywilejów jakie posiadają.
  Karta nauczyciela powinna już dawno zniknąć.
  Mało wam nauczyciele wolnego?
  My rodzice musimy pracować 40, albo i więcej godzin w tygodniu aby utrzymać rodziny nasze i wasze.
  Kilka razy musiałam zmieniać pracę aby utrzymać rodzinę.
  Adoptowałam się i uczyłam nowej pracy.
  Powinniście (nauczyciele) być zatrudnieni jak inni obywatele tego kraju.
  ŻADNYCH PRZYWILEJÓW !!!!!!!!!!

 • gość 2019-04-10 08:07:10

  Zal ci tyłek ściska???? takiej kasy przez całe życie nie zarobisz, a co???? mamusia z ameryki pieniązki ci przysyła????????Miej człowieku swój honor i nie bierz!!!! Sam rusz się i zarób!!

 • gość 2019-04-10 08:15:26

  Kiedyś posowieckim absztyfikantom nie pasowało, że jest tak dużo szkół, a tak mało w nich uczniów. Ale wtedy młodzież była inna, rodzice nie mieli takiego trudu z wychowaniem swoich dzieci.Odkąd pozamykano wiele szkół, a dzieci poupychano w tych kołchozach , które ocalały, cały czas było już tylko gorzej, doszło do tego, że rodzice w ogóle nie radzą sobie z takimi dziećmi z tych kołchozów! Jeśli jeszcze większą pracą obładowałoby się nauczycieli za tak marne grosze - to mało kto zostanie w tym zawodzie. Komuś zależy na tym, abyśmy byli ciemnym narodem analfabetów, tanią siłą roboczą.!!!! masową siłą mogącą stać się narzędziem w rękach tych, którzy pragną naszej zagłady!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • gość 2019-04-10 08:34:30

  18 godzin tygodniowo, 2 tygodnie przerwy świątecznej, 2 tygodnie ferii, 2 miesiące wakacji, + korepetycje, +dofinansowanie na wycieczki zagraniczne, nie pasuje im?! Niech na rok zmienią zawód, niech pójdą pracować do laskowca, marketu, mleczarni gdziekolwiek. Szybko się przekonają że jedyną podwyżką jaką powinni dostać to zwiększenie liczby godzin pracy. Tym strajkiem pokazali ,że minęli się z powołaniem bo dzieci mają gdzieś liczy się własne koryto.

 • gość 2019-04-10 08:40:26

  I wzajemnie!!!!!!! Szanowny Gościu, który takie propozycje składasz nauczycielom - rzuć swój zawód, ukończ pięcioletnie studia magisterskie, podejmij pracę w szkole, prowadź lekcje, pracuj z dziećmi i rodzicami .... korzystaj z wszystkich wymienionych przez siebie przywilejów - ok? Wtedy porozmawiamy !

 • gość 2019-04-10 08:52:40

  Każdy ma prawo do strajku czy to się komuś podoba, czy nie. Mnie się nie podoba, ale innego wyjścia chyba nie ma? Popieram strajkujących. W każdym razie jestem za tym, by podejmowano strajk - nawet jeśli miałby być do skutku, niż gdyby rzeczywiście nauczyciele zaczęli rezygnować z pracy w tym zawodzie i opuszczać masowo nasz kraj................. w poszukiwaniu lepszej pracy, lepszego życia. Już i tak za dużo wartościowych obywateli naszej ojczyzny opuściło nas! tu zdobywali wykształcenie, a teraz służą swą pracą, zdolnościami, umiejętnościami gdzieś na obczyźnie??? wzbogacają wizerunek obcych???? Kto tu w końcu zostanie ??? Jakaś jedna tu i owdzie rozsiadła kwoka rozpierająca się łokciami i gromadka struchlałych kurczaczków??? Paranoja!!!!!!!!!!! całą nadzieja w nauczycielach!!!!!!!

 • Blue - niezalogowany 2019-04-10 09:16:06

  Masakra. Ktoś kto miał chociaż trochę styczności z praca w szkole, przedszkolu czy w innej placówce wychowawczej wie jaki jest to rodzaj pracy. Wie, ze ta nie kończy się o odbytych godzinach (tzw pensum). Ludzie myślą, ze praca w domu to przyjemność. Praca pod „kocykiem” z kubkiem kawy lub herbatki z muzyka jak w filmach. Nie wyglada to tak kolorowo, a już nie wspominając o tym, ze korzysta się notorycznie ze swojego sprzętu ( komputery, drukarki,tusze, papier)Myślicie, ze powyższe sprzęty i materiały są zapewniane? No nie zawsze, nie wszędzie. A praca w domu, ok wiem, ze niektórzy tez przynoszą, ale nie w takim wymiarze jak nauczyciele. A godziny przepracowane sięgają spokojnie 40h tygodniowo. Jeśli nie wiecie, to się nie wypowiadajcie. Czasem milczenie jest złotem. Natomiast jeżeli wylewacie tyle „pomyj” to chociaż miejcie odwagę się podpisać. Przecież to nie HEJT i nie ma się czego wstydzić.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 09:32:05

  Co to za wymówki głupie praca w domu... czy inni to po pracy leżą i nic nie robią? Każdy ma jakieś obowiązki poza pracą i nie narzeka. To naprawdę przesada tak płakać nad tym że jest źle, macie i tak dobrze w porównaniu do innych ludzi pracujących. A zresztą każdy wie jak większość nauczycieli naucza, pełna olewka, więc pomyślcie ile dajecie z siebie a czego oczekujecie a nie rozżalacie się nad sobą jak to wam źle

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 10:08:03

  W imieniu wielu rodziców i naszych dzieci dziękujemy tym nauczycielom i dyrektorom dzięki którym odbywa się egzamin gimnazjalny
  Pozostałych wypada zapytać jak Wam nie wstyd?
  Nawet za okupacji kształcono młodzież choć zagrożone było życie nauczyciela
  Państwo pseudo profesorowie jak Wam nie wstyd ?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 10:14:40

  Gościu z dnia 10/04, który piszesz o tym, ze pracujesz na swoje dzieci i innych, a i ze tak świetnie się adoptowałas w nowej pracy. Skoro zawód nauczyciela jest taki prosty, dostępny i ma mniej godzin to czemu akurat nie taka zmiana?

 • gość 2019-04-10 10:19:37

  Premier Mateusz Morawiecki również prosi nauczycieli o zawieszenie strajku na czas egzaminów. Uczniowie i ich rodzice nie są winni niskich zarobków nauczycieli, dlaczego mają więc ponosić karę za to, być czymś w rodzaju zakładników. Zorganizowanie strajku w takim newralgicznym czasie - to jest perfidne posunięcie.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 10:23:34

  A słyszałaś/es o strajkach w ubiegłych latach? Nie? A to dlatego, ze były w „normalnym” czasie. Niestety ale rząd już o tym nie mówi, ze miał wtedy wszystkich w głębokim poważaniu, a teraz jak osiągnęło to taka skale to raptem zauważalne.

 • gość 2019-04-10 10:26:31

  "Nie możemy zrozumieć obecnych wychowawców, biorących na zakładników młodzież im powierzoną" - napisała do strajkujących nauczycieli grupa kombatantów. Apel podpisała m.in. Jadwiga Morawiecka, matka szefa rządu PiS. Ja tego tez nie mogę zrozumieć - jak kosztem dzieci można walczyć o własne koszty???? Innego sposobu nie ma?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 10:42:35

  Panie pośle Lechu Kołakowski z PIS jeżeli dacie pieniądze nauczycielom to więcej na Was nie zagłosuje.

 • gość 2019-04-10 10:45:12

  Aktywni na tym forum strajkujący nauczyciele nie piszcie tych długich epistoł nie żalcie się. Wy nie chcecie zmian .Chcecie kasy i zamieszania ,Szkoda bo wielu z Was ciężko pracuje .Młodzież coraz trudniejsza , rodzice coraz bardziej roszczeniowi , ,co rząd to nowy pomysł i reforma oświatowa .Faktycznie place nie adekwatne do wysiłku
  To wszystko jest prawdą ale czy własnym dzieciom zafundowalibyście taki stres?
  Pewnie i matury się odbędą ale czy Wy przygotowaliście swoich uczniów do tych egzaminów? Czy tak po cichu dacie korki? Niech każdy z Was tak w swoim sumieniu to rozważy
  Ci którzy nie strajkują maturzystom dają szansę na dobre studia a Wy?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 10:53:54

  PiS powinien dać podwyżki tylko tym nauczycielom dzięki którym dziś odbywają się egzaminy. Szacunek dla nich i podziękowanie. Zaś do tych którzy strajkują powiem tak GARDZĘ WAMI !

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 10:57:57

  To rodzice i dzieci w tym roku zapomnijcie o wakacjach, urlopach, wycieczkach, odpoczynku. Dzieci będą odrabiać dni strajku w wakacje. Podziękujcie pseudo nauczycielom.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 11:02:25

  Nauczyciele zgłoście się do swojego guru Broniarza niech wam dołóż ze swojej pensji skoro zarabia 12 tyś. zł. A tak na marginesie to on powinien siedzieć za sam wygląd.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 11:05:20

  Popieram strajk!! Nie sluchajcie tych zawistnych cebulakow co wypisuja glupoty bo oni szkole to tylko z daleka widzieli i teraz wylewaja cala frustracje na necie matoly;) he

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 11:08:21

  Gdzie jest krzyz!!gdzie jest krzyz?Jaroslaw Polske zbaw!! Hahaha zbawi napewo majac takich matolow w Polsce co tylko krytykuja innych i biedola jak im zle a inni maja lepiej :)

 • gość 2019-04-10 11:09:19

  A ja gardzę tymi co gardzą nauczycielami, słoma z butów wam wystaje, zazdrościcie, że ewentualnie nauczyciele dostana podwyżki?, należą im się się jak buda dla psa! łamistrajki kiedyś zrozumieją, że źle zrobili nie przystępując do akcji.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 11:17:22

  Schetyna powiedział Broniarzowi że nawet jeśli Pis da 2000 zł podwyżki to ma się i tak na nic nie zgadzać. Dziękuję.

 • gość 2019-04-10 11:21:48

  same pochlebstwa tu o sobie piszecie drodzy pedagodzy, trochę pokory i szacunku do innych . Jak uczyliście takich macie adwersarzy

 • gość 2019-04-10 11:22:14

  Nauczyciele nie są cebulakami, opamiętaj się Gościu !

 • gość 2019-04-10 11:23:26

  ciekawe skąd Ty to wiesz, trolu!

 • gość 2019-04-10 11:39:01

  Trol niczego nie wie, nawet niczego nie czyta, klika gotowe teksty.

 • gość 2019-04-10 11:42:18

  Nie ma sensu dyskutować z satrapą, on się nie zmieni, niech trol pisze o trolach i jak to drzewiej bywało - trol trola trolem pogania. Strolowanie to pierwszy etap sfiksowania :)

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 11:57:45

  Ale tu sa jaja ;) chlop drapal ja po ja..ch

 • gość 2019-04-10 12:01:47

  Dublerzy dziś parę groszy przytulą za pilnowanie egzaminów, zazdroszczę!

 • gość 2019-04-10 12:02:54

  A potem podwyżkę którą wywalczą NAUCZYCIELE!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 12:30:43

  Tak i tak podwyzki nie dostaną. Po co to strajkować i glupa z siebie robić.

 • gość 2019-04-10 12:37:14

  w 89 też głupa z siebie robili strajkujący?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 13:14:17

  Wstyd państwo nauczyciele , chyba końcu słyszeliście prawdę o sobie. Inni też skończyli studia, pracują odjeżdżają daleko do pracy, muszą się dalej uczyć dokształcając swoją wiedzę, nie tylko nauczyciele. Czasem ich praca jest bardziej odpowiedzialna niż belfra w szkole odpowiadają za ludzi, sprzęt, finanse i wracają do domu po 12 godz. Pracy, a urlop dopiero za pół roku i to dwa tygodnie tylko. Zazdroscicie rolnikom, można kupić ziemię i te krowy i świnie za które to będzie kasa i praca na świeżym powietrzu, tam też inteligentny człowiek jest potrzebny. Pomyślności życzę wszystkim Ale zdrowego rozsądku najbardziej i dobrej samooceny.

 • Gośćq - niezalogowany 2019-04-10 13:30:19

  Oj ale macie biede:( wspolczuje wam ze musicie zyc dojeżdżać do pracy i pracowac w laskowcu itp normalnie tylko klasc sie do grobu haha do roboty nieroby a nie marudzicie na nauczycieli ;)

 • gość 2019-04-10 13:37:41

  Z postawy Broniarza można wywnioskować, że strajk musi się odbyć choćby nie wiem co. Pewnie i ten tysiąc nie zaspokoiłby żądań szefa ZNP. A gdzie Pan Broniarz był wcześniej, za czasów poprzednich rządów? Czyżby wtedy nauczyciele byli godnie wynagradzani?

 • gość 2019-04-10 14:03:13

  Zwykle ZNP w porozumieniu z tzw. "Solidarnością" strajkują, gdy mają być likwidowane etaty nauczycielskie. Nic ich nauczyciele nie obchodzą. Podobnie jak nauczycieli nie obchodzą uczniowie - każdy w tym systemie martwi się jedynie o siebie. Garstka ludzi gotowych do poświecenia jest stłamszona, zepchnięta, stratowana.... karawana sunie dalej!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 15:57:12

  Karawana to ciebie wywiezie za sianie glupot i dziwne ze dzieci sobie nie radza jak takich madrych wszystko wiedzacych rodzicow maja:) mam nadzieje tylko ze to patola te glupoty pisze bo jak nie to jednak Polska zginie

 • gość 2019-04-10 17:10:26

  Karawana sunie dalej, a pieski szczekają - tak miało być. Masz nadzieję - mówisz - hahahah :)

 • gość 2019-04-10 17:12:47

  "Karawana cie wywiezie," " patola glupoty pisze", co jeszcze? - Polsko ginąca!!??? Od razu widać, że przygłupek nie stąd tu przypałętał się.,

 • gość 2019-04-10 17:15:15

  Świnie dostały po 100 PLN i zaczęły ludzkim głosem pzremawiać :)))))

 • gość 2019-04-10 18:17:33

  Słyszeliście o smsach które rozsyłaja sobie nauczyciele w małopolsce ?! Dno !!! Kompromitacja pseudo nauczycieli !!!

 • gość 2019-04-10 18:29:27

  Właśnie słyszałam w RMF FM ale wiocha... Za coś takiego tylko i wyłącznie dyscyplinarka ale to są kolesie swój swojemu krzywdy nie zrobi a nasze dzieci cierpią.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 18:30:02

  Piesek i przyglupek to Cie zrobil niestety i dlatego masz taki maly mozdzek i piszesz glupoty ale wybaczam bo pelnosprytny jestes;)

 • gość 2019-04-10 18:48:57

  Dziękuję uprzejmie, nie masz za co przepraszać :)

 • gość 2019-04-10 18:50:52

  Podziwiam Twój wielki móżdżek i napisane mądrości ;P

 • gość 2019-04-10 18:52:30

  Pełnosprytny i chyży jestem!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 19:59:16

  Zal was durnie czytac

 • gość 2019-04-10 20:20:32

  Zwolnić wszystkich nauczycieli i zatrudnić bez żadnych przywilejów, żadnych!!!!!!!!!!!!
  Jak wam nie odpowiada ta praca to wypowiedzcie umowę o pracę i szukajcie innej.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 21:15:55

  Tak do laskowca;)smiechu warte

 • gość 2019-04-10 21:31:38

  zanim wylejesz wiadro pomyj na glowy nauczycieli pomysl baranie ze to oni nauczyli cie pisac i czytac

 • gość 2019-04-10 22:58:25

  Punkt widzenia zależny od punktu siedzenia. W Zambrowie jest trochę inaczej ale w dużych miastach działają prawa wolnego rynku - każdy pracuje tam gdzie najlepiej płacą za jego kompetencje... oczywiste, to czym skutkują takie pobory w edukacji?

 • gość 2019-04-11 09:21:17

  oczerniacie nauczycieli za nauczanie ale co ten nauczyciel ma zrobic lopato do glowy co niekturym uczniom ma nalozyc wiedze .Jestem emerytem i swoje wyksztalcenie zawdzieczam nauczycielom bo niezly ze mnie byl len ale to byly czasy gdzie nauczyciel mial cos do powiedzenia mugl ukarac leniwego ucznia a teraz co niektury uczen robi co chce juz dwulatek operuje komorko umie sam wyszukac sobie bajki a pzniej plac rodzicow ze sie uzalerznil od internetu

 • Gość - niezalogowany 2019-04-11 09:30:00

  Słaba ta Twoja edukacja emerycie.
  Ksionrzek nie czytasz.

 • gość 2019-04-11 09:51:53

  Mam takie pytanie do strajkujących pedagogów do kiedy powinne być wystawione oceny w klasach maturalnych - do 12 kwietnia??? Co mają zrobić uczniowie którzy mają zamiar poprawić oceny, dlaczego odmawia się im tego prawa? Czy termin pisania matur zostanie przesunięty? Dlaczego nie ma zajęć dodatkowych? Dlaczego nie strajkujecie w miesiącu lipiec, sierpień, wrzesień? Dlaczego w kwietniu? Mówicie że to jest dla dobra dzieci, a czyich? Czy rodzice też mają zastrajkować, dzieci nie chodzą do szkoły, niezrealizowany materiał i co w tedy? Dlaczego dajecie się manipulować w gierki polityczne grupce baranów a pokłosie tego wszystkiego zbieracie Wy. ,,Karma wraca. To co dajesz, to też do ciebie przyjdzie'' Kiedyś pięknego dnia powstanie taka szkoła w której to będą uczyć nauczyciele przez duże N którym będzie zależeć na uczniach. Do takiej szkoły zapewne rodzice zapiszą swe uciechy. Finansowanie szkół polega na tym że gdzie uczy się uczeń tam idą pieniążki, nie ma ucznia niema pieniążków i niema pracy.

 • gość 2019-04-11 10:25:13

  Proponuję kasy fiskalne za korki dość szarej strefy.Wystarczy popatrzeć jak się państwu pedagogom powodzi, jakie domy auta , wyjazdy na turystyczne z socjalu za 15 % kosztów itd
  Ciekawe czy dają korki w trakcie strajku.
  O korkach wiem jak trzeba będzie powiem kto tak dorabia.Najpierw dwójeczki potem koreczki?
  Drodzy rodzice namawiam zgłaszanie do US - nie płacie za korki bez rachunku.Pobrany podatek zasili kasę na podwyżki

 • gość 2019-04-11 10:27:21

  Potwierdzam - pokłosie takich, którzy dawali się manipulować baranowi - jest okropne, jest wprost nie do opanowania. ale jakoś pomalutku, pomalutku..... istnieją sygnały, że w szkołach, w których oceny przed 8 kwietnia, czyli przed rozpoczęciem strajku, nie były wystawione, to dyrektor ma prawo wezwać nauczycieli do dopełnienia tego obowiązku w chwili wolnej od strajku , np. w Wielki Czwartek czy Wielki Piątek.... Myślę, że uczniowie i ich rodzice są przez szkołę informowani o tym wszystkim.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-11 11:04:52

  LO w Wys Mąż nie strajkuje
  Tam nauczyciele szanują „wsiuroów” przygotowują tych co ich karmią i będą karmić
  Nauczyciele wyzywacie często nasze dzieci a przez to i nas od głąbów po co zatem Wam nasze towarzystwo?droga wolna
  Chcecie być słoikami w Warszawie?
  Bo kimże w większości jesteście jak nie wsiurami lub małomiasteczkowymi obywatelami
  Zamiast dać szanse naszym dzieciakom ,przygotować ich należycie do matury ,przeprowadzić bez stresu i tak stresujące egzaminy to wy realizujecie słuszne żądania akurat teraz
  Przez poprzednie lata mieliście jeszcze mniej i jakoś nikt nie strajkiwal
  Zbliżają się Święta życzę spokoju sumienia
  Panie dyrektorze dla Pana szczególne podziękowania.Wielu rodziców ceni Pana pracę i wysiłek tylko proszę pamiętać kto na miękkie serce musi mieć twardą d..pę

 • gość 2019-04-11 11:08:53

  A dlaczego w Wielki Czwartek czy w Wielki Piątek? A dlaczego nie 12 kwietnia, 15,16,17 kwietnia? To jest chyba wasz obowiązek? Dlaczego nie wywiązujecie się ze swoich obowiązków? Dlaczego odmawiacie prawa do nauki uczniom?

 • gość 2019-04-11 12:50:33

  Ja nie wiem! Napisałam tylko taką informację, jaką znalazłam na stronach ministerstwa oraz to, że Liceum na pewno informuje o takich sprawach uczniów i rodziców - nie pozostawia w niewiedzy i niepewności. Nie muszą przecież publicznie wszystkiego przekazywać, mają inne drogi kontaktu. Ja nie jestem nauczycielką, gdybym była, przyłączyłabym się do strajku i podporządkowała obowiązującym w czasie tego strajku zarządzeniom. To nie jest majówka czy jakiś happening, tylko zorganizowana akcja - do której jeśli się przystąpiło, to trzeba podlegać jej rygorom.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-11 13:32:44

  I co cwaniaczki nauczyciele ??? Ludzie was znienawidzili. Było warto poświęcać się dla Broniarza i idioty Schetyny ? Jak wam nie wstyd ?

 • gość 2019-04-11 13:44:24

  Jakoś po nikim nie widać tej nienawiści....

 • Gość - niezalogowany 2019-04-11 14:07:12

  Posłuchajcie radia RMF FM i radia ZET. Tam to się propagandą wspiera Broniarza, nauczycieli i Schetynę aż mnie mdli. Od dziś nie słucham tych pseudo stacji.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-11 14:29:33

  Zachęcam do zgłaszania Urzędowi Skarbowemu opłaty za korki bez faktury
  Faktycznie znajdzie się kasa na podwyżki

 • gość 2019-04-11 14:31:48

  Lecą Wilki Na zawsze i na wieczność... o Grochowie. jak ja nie cierpię jednego gościa z Grochowa! Pseudo gościa!

 • gość 2019-04-11 14:40:36

  A dlaczego mowa jest tylko o Liceum? Z tego co się orientuje to w Zambrowie jest więcej szkół średnich, w których uczniowie również nie mają możliwości poprawiania ocen i nie chodzi tylko o te niedostateczne. Dlaczego wprowadzacie zamęt wśród uczniów? Czy nie zależy wam na tym aby wasi uczniowie osiągnęli jak najlepsze oceny bo przecież to będzie Wasza laurka za wykonaną pracę. Każdy ma prawo do strajku, swoich przekonań czy walki o wyższe zarobki. Ale również też są obowiązki, a Waszym przypadku kształcenie młodych ludzi. Jak możecie żądać poparcia od społeczeństwa w swojej sprawie skoro nie macie żadnego szacunku do swoich uczniów czy rodziców. Lepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie strajku na okres wakacyjny a strzelacie sobie w kolano, daliście się tylko w ciągnąć w to wszystko i nikt wam za to nie zapłaci. A jeżeli będzie słaby wynik z matur to kto będzie winny?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-11 15:09:29

  Do gościa 3 komentarze wyżej. Jak nie widzisz to otwórz oczy.

 • gość 2019-04-11 15:19:16

  Nauczyciele strajkują, twardo domagają się zrealizowania obiecanek-cacanek - obiecywanych od lat, a takie chwyty - że jak wam nie żal dzieci i rodziców - są poniżej pasa. Od wielu wielu lat w systemie oświaty najpierw były wprowadzane wymogi związane z uzupełnianiem wykształcenia, wskutek czego utraciło pracę mnóstwo nauczycieli, później były zamykane szkoły, tysiące nauczycieli z wieloletnim stażem znów traciło pracę. Nikt się ani z uczniów, ani z rodziców za nimi nie wstawiał, nikt o nich nie walczył, a oni Wam nie wypominali - jak Wam nie wstyd! patrzyliście na to i Wasze dzieci na to patrzyły. Wielu nawet się cieszyło, obłudnicy! Podobnie było z innymi środowiskami pracy. zamykano, likwidowano, zostawiano ludzi samopas - róbta co chceta! OHYDA! To dało wszystkim doświadczenie bycia nieczułym na czyjeś zmartwienia, każdy miał swoje. Sami też jesteście nieczuli, nawet na ten hejt, który teraz leci , a chcecie czułości i zrozumienia od innych???? Każdy myśli tylko o sobie, ale innym o sobie pomyśleć nie można, bo zaraz są pretensje i obwinianie. Jeśli do porozumienia nie dojdzie, to może nie być matury. Współczuję uczniom i rodzicom, ale uważam, że nauczyciele zostali doprowadzeni do ostateczności , powiedzieli dość tego! To jest piękny zawód i każdy chciałby wykonywać swoją pracę jak najlepiej, ale nie ledwie wiązać koniec z końcem i szarpać się z pretensjonalnym środowiskiem! I wiecznie słyszeć od Pieprzonego Jaśniepaństwa : jak się nie podoba to fora ze dwora!!!!!! Jeśli wam źle, to też strajkujcie, a nauczycielom pozwólcie walczyć o swoje prawa, bo sami na pewno niczego im nie wywalczycie, a jeśli ktoś z nich znajdzie się w trudnej sytuacji, nikt z was nawet palcem nie kiwnie, aby pomóc. Taka jest prawda. Amen!

 • gość 2019-04-11 15:24:53

  Mam otwarte. A Ty otwórz oczy serca, jeśli takowe masz !!!!! "Dobrze się widzi sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" !!!! Sercem nienawiści na pewno nie dostrzeżesz. To, o czym mówisz - nienawiść do nauczycieli - to są uprzedzenia, nie nienawiść.

 • gość 2019-04-11 15:30:45

  Ja nienawidzę kilku konkretnych nauczycieli, do których nabrałam urazu, ale nie całego środowiska. Jestem znienawidzona tak samo przez niektórych. I co z tej całej nienawiści? A TY, co napisałeś/napisałaś o tej nienawiści - jesteś tak bardzo przez wszystkich kochany/ kochana????? Nie masz na sobie ani jednego zawieszonego nienawistnego oka otwartego?????

 • gość 2019-04-11 15:31:40

  (Poza tym nienawidzę tylko w chwilach irytacji i zdenerwowania, w pozostałych chwilach mam ich gdzieś)!

 • gość 2019-04-11 15:32:20

  Do gościa 2019-04-11 15:19:16 przedstaw się z imienia i nazwiska a 14 października dostaniesz dobrą ,,wiązankę'' ale nie kwiatków

 • gość 2019-04-11 15:55:14

  Ty przedstaw się z imienia i nazwiska! Ja napisałam, że nie jestem nauczycielem! I nie wyżywaj sie na nich za pośrednictwem moich wpisów. A jesli masz ochote przesłać mi wiązankę, anonimowo lub imiennie - to proszę bardzo teraz, nie musisz czekać do października . Z chamstwem wiązankowym mam do czynienia od lat i na co dzień! Nie robisz ani Ty ani twoje wiazanki na mnie żadnego wrazenia. Spadaj chamie!

 • gość 2019-04-11 15:58:24

  Powiem Ci więcej! Jeśli jesteś rodzicem niepełnoletnich dzieci - to powinieneś mieć zakaz zbliżania się do nich - specjalisto od wiązanek i od siedmiu boleści!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • gość 2019-04-11 16:01:04

  Słowa Pieprzone Jaśniepaństwo - nie Ciebie dotyczyły - dotyczyły ludzi z kulturą i pretensjami, ale nie chamów takich jak TY!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wiązanki mi jego do szczęścia potrzebne, ślimak maślany!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • gość 2019-04-11 16:36:26

  A to dowód jak nauczyciele zostali wkręceni w politykę Broniarza, który sam mówi: (cytat za Wirtualną Polską):
  "Głos zabrał też Sławomir Broniarz. Mówił o dramatycznej sytuacji nauczycieli. Powiedział, że ZNP ma swój fundusz strajkowy, z którego opłacani są członkowie organizacji. Zaznaczył jednak, że to nie wystarczy" .
  Czyli strajkujcie, popierajcie nas, my będziemy walczyć to może wam zapłaca a my i tak dostajemy kasę za strajk!!

 • gość 2019-04-11 16:58:44

  Proszę Państwa protest nauczycieli poparł mądruś Bolek zdrajca donosiciel czyli Lech Wałęsa i inni jego pokroju jak komunista Świecicki z PO itp. Jeśli takie osobistości popierają strajk nauczycieli to ja z automatu jestem przeciw strajkowi nauczycieli i tej całej mafii liberalno-komunistycznej.

 • gość 2019-04-11 17:29:07

  Ale to jest nielogiczne! Albo się popiera, albo się nie popiera! Ja popieram i nie patrzę na innych, czy popierają! Nie wyobrażam sobie, żeby dzisiaj popierać, a jutro - jeśli do poparcia dołączy jeden z miniostrów, ktorego nie lubię, to przestanę popierać. Absurd!

 • gość 2019-04-11 17:42:45

  Ja byłem i jestem przeciw a jeśli ten strajk popiera Bolek to ja jestem jeszcze bardziej bardzo bardzo przeciw strajkowi nauczycieli.

 • gość 2019-04-11 17:51:44

  Rozumiem, opozycja, ale strajk już przerwany na szczęście :)

 • Gość - niezalogowany 2019-04-14 09:21:09

  Jak to bym tych wszystkich nauczycieli z bożej łaski pozwalniał i na nowo zatrudnił, skoro tak im źle powinni sami odejść i zobaczyć realnie jak się w Polsce na chleb pracyje. A tak na marginesie w szkołach na sprzątaczkę złapać etat to trzeba nie lada plecy mieć. To daje do myślenia.

 • gość 2019-04-15 09:41:25

  Zapraszam w DOBROPLAŚCIE szukają sprzątaczki już 6 miesięcy i jakoś chętnych nie widać , bez znajomości.

 • gość 2019-04-27 22:21:32

  Na poprawe jest cały rok szkolny . Kolejne poprawy są w śierpniu

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Pracownicy Produkcyjni

Firma KEYLITE RW Polska szuka pracowników do produkcji okien dachowych. Jesteś chętny do pracy, chcesz zdobyć nowe doświadczenia, lubisz pracę z..


Zobacz ogłoszenie

Wakacje w Augustowie

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie

Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

balony , dekoracje weselne

Chcielibyśmy zaoferować państwu atrakcje weselne, jesteśmy liderem na rynku , Oferujemy dekoracje takie jak Napis miłość 120 cm Napis miłość 100..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dwie atrakcyjne

Sprzedam dwie atrakcyjne działki położone we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2 i 1500 m2. Wydana decyzja o warunkach..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

WENTYLATORY, WIATRAKI,

Zapraszamy do sklepu ROLNIK, przy ulicy Wiśniowej, po wentylatory i mieszacze powietrza do obór. Świeża dostawa, różne rozmiary. Dostępne od ręki.


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Poznam Miłą Panią w wieku od

POZNAM MIŁĄ PANIĄ W CELU PRZYJAZNI MOŻLIWY SŁAŁY ZWIĄZEK KTÓREJ BRAKUJE DRUGIEJ POLÓWKI SPEDZENIA WSPOLNIE WIECZORY WSPOLNY SPACER ROMANTYCZNA..


Zobacz ogłoszenie

bielenie obór

oferuję mycie oraz dezynfekcję wapnem obiektów takich jak obory chlewnie budynki gospodarcze elewacje profesjonalnym sprzętem szybki czas realizacji..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Partnerka na wesele

Szukam partnerki na wesele dnia 03.07.2018r, od 35 do 45lat . Proszę o kontakt telefoniczny .


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.08.2018 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

Wynajme kawalerke

Wynajme kawalerke w pelni wyposazona 600 + media (wychodzi okolo ze wszystkim-750zl


Zobacz ogłoszenie

sala bankietowa

Zapraszamy do nowo otwartej sali w Krajewo Łętowo (dawny Biały Domek). Organizujemy chrzty,przyjęcia urodzinowe i rocznicowe,wesela i itp.


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"