:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Rada Miasta Zambrów radni, „Nasz Zambrów” przewodniczy Radzie Miasta Zambrów [foto] - zdjęcie, fotografia
20/11/2018 16:10

W Urzędzie Miasta Zambrów odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta Zambrów kadencji 2018-2023, podczas której zaprzysiężono Kazimierza Dąbrowskiego na stanowisko Burmistrza Miasta Zambrów oraz wybrano przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady.

Dziś pierwszą sesję Rady Miasta poprowadziła radna senior Wiesława Arent. Na początku wszyscy radni wybrani 21 października złożyli przysięgę. Kolejny punkt obrad dotyczył zaprzysiężenia Kazimierza Dąbrowskiego na Burmistrza Miasta Zambrów.

 

Następnie zajęto się wyborem Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady Miasta. Na stanowisko Przewodniczącego kandydował tylko jeden radny – Jacek Olszewski z KWW Nasz Zambrów. Jego kandydaturę zgłosił piastujący dotychczas tę funkcję przez aż 5 ostatnich kadencji radny Zbigniew Korzeniowski. W tajnym głosowaniu Jacek Olszewski zyskał poparcie 18 radnych, przy trzech głosach nieważnych. Tym samym objął on funkcję Przewodniczącego Rady Miasta.

Na stanowiska wiceprzewodniczących wystawiono dwóch kandydatów z ugrupowania KWW Nasz Zambrów: Zbigniewa Kuleszę i Tomasza Józefa Koska. Obaj zostali wybrani na te funkcje przy stosunku głosów 19 za i 1 przeciw.

 

Dzisiejsze obrady były okazją do podziękowania dotychczasowemu Przewodniczącemu Rady Miasta Zambrów Zbigniewowi Korzeniowskiemu za jego długoletnią kadencję na tym stanowisku. Dziękując mu burmistrz podkreślił, że tak długie pełnienie tej funkcji przez jedną osobę jest ewenementem w skali kraju i świadczy o dobrze wypełnianych przez niego obowiązkach. Na pamiątkę Zbigniew Korzeniowski otrzymał grawerton i narysowaną ołówkiem karykaturę.

 

Na koniec burmistrz Kazimierz Dąbrowski przedstawił wszystkim swoje plany na najbliższe 5 lat. Swój program podzielił on na cztery priorytety. Pierwszy to „Zambrów dynamicznie rozwijającym się miastem”, gdzie znalazły się takie założenia jak: przygotowanie i zagospodarowanie nowych terenów inwestycyjnych, ułatwienia tworzenia miejsc pracy oraz ochrona istniejących czy budowa mieszkań komunalnych i socjalnych oraz rewitalizacja części koszarowej i centrum miasta.

 

„Zambrów miastem przyjaznym mieszkańcom” - to druga sfera, która znalazła się w programie urzędującego burmistrza. Znalazły się tu takie plany jak: dofinansowanie służby zdrowia, budowa schroniska dla bezdomnych osób, utworzenie domu dziennego pobytu dla seniorów, uporządkowanie miasta z zalegających i szpecących reklam oraz billboardów, czy powołanie Rady Seniorów.

 

Trzecia sfera, którą Kazimierz Dąbrowski ujął w swoim programie wyborczym, nosi tytuł „Zambrów miastem bezpiecznym i przyjaznym środowisku naturalnemu”. Tu założył on m.in. współpracę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, polegającą na budowie południowo-wschodniej obwodnicy Zambrowa i kontynuacji kapitalnego remontu alei Wojska Polskiego, budowę nowych dróg miejskich oraz remonty dróg istniejących, czy dodatkowe (płatne z budżetu miasta) patrole policyjne w godzinach popołudniowych i nocnych.

 

Podczas dzisiejszej sesji burmistrz wspomniał również o chęci współpracy z samorządem powiatu zambrowskiego z zakresu dofinansowania remontów dróg powiatowych w naszym mieście, budowy parkingu przy ul. Fabrycznej, utworzenia w budynku przy ul. Fabrycznej 3 biura obsługi interesantów, czy przeniesienia siedziby biblioteki powiatowej do Zambrowa.

- „Współpracę ze Starostwem Powiatowym i Zarządem Powiatu Zambrowskiego warunkują zmiany personalne zarządzających tym samorządem, ponieważ jeśli zostanie podtrzymany dotychczasowy układ polityczno-koleżeński, który jak wszyscy widzą w kolejnych kadencjach się nie sprawdził, nie widzę żadnej możliwości dalszej współpracy.” – mówił podczas obrad burmistrz Kazimierz Dąbrowski.

 

Ostatnia sfera w programie urzędującego burmistrza to „Zambrów miastem, dbającym o oświatę, kulturę, tradycję i sport”. Wśród zadań oświatowych Dąbrowski planuje m.in. budowę pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 3, rozbudowę i doposażenie placów zabaw przy miejskich przedszkolach, czy wyjazdy wakacyjne dzieci finansowane z budżetu miasta. Jeżeli chodzi o kulturę, to ubiegający się o reelekcję burmistrz proponuje budowę amfiteatru, poszerzenie oferty kulturalnej MOK, a także organizację corocznych imprez, takich jak „Sylwester plenerowy”, „Parada Orkiestr Dętych”, „Dni Zambrowa”, „Pożegnanie Lata” oraz „Dzień Dziecka”. Ambitnie wyglądają plany dotyczące sportu i rekreacji. Tu Kazimierz Dąbrowski założył m.in. rozbudowę pływalni miejskiej o część rekreacyjną i zewnętrzną, przebudowę kortów tenisowych wraz z założeniem sztucznego oświetlenia na stadionie miejskim, zadaszenie lodowiska miejskiego i utworzenie w okresie letnim toru wrotkowego i terenu do mini golfa, budowę tężni solnej na terenach spacerowych przy zalewie, czy budowę nowego parku przy ul. Białostockiej (przy kościele pw. Ducha Świętego).


Następna sesja Rady Miasta Zambrów planowana jest na 4 grudnia.

 

Zobacz retransmisję dzisiejszej I sesji Rady Miasta Zambrów kadencji 2018-2023 >>>TUTAJ<<<

Reklama

„Nasz Zambrów” przewodniczy Radzie Miasta Zambrów [foto] komentarze opinie

 • gość 2018-11-20 16:41:26

  Kącik wzajemnej adoracji- ciąg dalszy. Tak właściwie, rada miasta to twór nikomu niepotrzebny, wszyscy wiedzą, że decyzje i prawdziwa władza należą do burmistrza i kilku zaufanych mu ludzi.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 18:38:30

  No i tak ma być!

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 18:48:26

  Nasz Zambrów rządzi, a reszta to kwiatek przy kożuchu.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 19:20:50

  Namiot na boisko by sie przydal

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 21:34:35

  To przy kościele planuje działkę od byznesmena z szumowa kupić? Gdzie ten park ma być zlokalizowany?

 • gość niewinny - niezalogowany 2018-11-20 21:59:47

  hektarowe pole przy szpitalu oddam na park miejski aby nie kupować od biznesmena z Szumowa.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 22:11:50

  Pana Kulesze wybrali który będzie siedział i w tablecie oglądał różne strony jak to było widać na jednym z nagrań sesji. Zamiast udzielać się na sesji.

 • anna - niezalogowany 2018-11-20 23:52:12

  Czego narzekacie - zrobił sporo i oby tak dalej.Zambrów z zadupia stał się miasteczkiem powiatowym - bez pomocy i udziału władz powiatu.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 08:00:02

  Kto to zrobił? Zbysio Kulesza??? Śmiech..... On wpadnie między jednym pogrzebem a drugim ślubem, listę podpisze i kasę zgarnie. Tyle zrobi.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 08:28:14

  To od nas. Mieszkańców Zambrowa zależy co będzie robione w mieście. Jeżeli pozwolimy na to, żeby nami rządzoną a nie radni rządzili w naszym imieniu to niewiele się zmieni. Oni już to robili wiele kadencji. Można odpowiedzieć, że nie wszystkim się dogodzi. Prawda jest jednak taka, że to większość ma decydować. DLATEGO DOMAGAJMY SIĘ BUDŻETU OBYWATELSKIEGO I WIĘKSZEGO UDZIAŁU MIESZKAŃCÓW DECYDOWANIU O SPRAWACH ZAMBROWA. Poprzez spotkania publiczne z ludźmi sprawującymi realną władzę. Chętnie poznam poglądy radnych na poszczególne sprawy istotne dla Zambrowa.

 • gość 2018-11-21 10:40:27

  A cieszę się z częściowego odmłodzenia stolika przewodniczącego

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 18:19:29

  I rumianego koska

 • gość 2018-11-21 20:08:18

  Prawda to że burmistrz ma zamiar kupić od Kowalczyka ziemię przy kościele za ogromną sumę ,po to by zrobić park?Kowalczyk przeliczył się i nie może sprzedać podmokłych terenów ,wiec nasz burmistrzunio chce go z kłopotów wyciągnąć.Mam nadzieje i liczę na to,że nowa rada zablokuje pomysł.

 • gość 2018-11-21 21:47:10

  Nowa rada zablokuje pomysł? Dobre sobie. Przecież wiadomo, że radni tańczą, jak im Kazik zagra. (Choćby z racji tego, że KWW Nasz Zambrów posiada samodzielną większość mandatów.) Z tego wniosek następujący- Rada przyklepie wszystko, co zostanie przedłożone pod głosowanie, a nikt się raczej nie wyłamie, bo wyląduje na dywaniku i będzie wóz albo przewóz.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 22:07:36

  Nowa rada to na stołki liczy. Podpisze wszystko. Na dwóch palcach policzyć można osoby które są w Radzie dla dobra miasta i mieszkańców. Reszta to pajacyk i karierowicze

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 08:20:32

  Cała prawda o radnych

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 08:29:28

  Korzeniowski będąc w radzie spółdzelni mieszkaniowej akceptował obijanie blachą budynkow mieszkalnych a teraz zrywa tą blache i nakłada tynk. Dobry gospodarz ? tylko KTO ma za to zapłacić?

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 10:00:42

  A po co starzejącemu się miastu park. Babcie i dziadki to po lekarzach będą chodzić. Lepiej wybudować więcej mieszkań żeby młodych zatrzymać

 • gość 2018-11-22 10:25:32

  A nowy przewodniczący ma jakąś osobowość? Całe to prezydium rady jest przaśne, raczej nie było z czego wybierać.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 10:52:07

  Ale swoi

 • gość 2018-11-22 16:16:53

  Mierni ale wierni

 • gość 2018-11-22 21:48:56

  Ciekawi mnie jak Pan Tomasz Kosek zdobył ponad 400 głosów. No chyba nie przez działalność społeczną. Lubiany też za bardzo nie jest. Może %???

 • gość 2018-11-23 12:03:11

  Wystarczy popatrzyć na śliczne bużki i wiadomo kto najlepszy jest w obliczaniu ilości procentów .a tak poza tym to ciekawi mnie jakim sposobem Pan Kosek uzyskał pozwolenie na dobudówkę. Musze przypomnieć szanownej gawiedzi ,że ze starego prezesa starający nie miał najmniejszych szans .

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Budynek użytkowy 452m2, Al.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska..


Zobacz ogłoszenie

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ KAT. C

Zatrudnię kierowcę z kat. C , transport produktów spożywczych , trasy jednodniowe do 300 km.


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalna Kosmetyka

Profesjonalna kosmetyka auta jest niezbędny dla zachowania pięknego wyglądu samochodu przez długie lata. Pozwala również na podniesienie wartości..


Zobacz ogłoszenie

Doradca Klienta w PP Alior

Aktualnie poszukujemy kandydata do placówki partnerskiej Alior Banku w Zambrowie na stanowisko: Doradca Klienta. Zakres obowiązków: • aktywne..


Zobacz ogłoszenie

Dom 140m2, ul. Słoneczna

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom wolnostojący, I-piętrowy o powierzchni 140m2 (powierzchnia zabudowy 105,83m2) położony w..


Zobacz ogłoszenie

Spawanie oraz naprawa tworzyw

Oferujemy spawanie/naprawę: ✔️zderzaków samochodów osobowych i ciężarowych ✔️lamp (dorabiamy uchwyty i uzupełniamy ubytki) ✔️lusterek, atrap ,..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIK NA PALIWO

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Agri Radrol Zambrów ul.

Zajmujemy się sprzedażą maszyn rolniczych używanych pochodzących głównie z krajów Europy Zachodniej i Skandynawii. W ofercie posiadamy również..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos 290 w Gosiach Małych od 01.02.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca - pół etatu Doświadczenie nie..


Zobacz ogłoszenie

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ KAT. C+E

Zatrudnię kierowcę kat C+E w transporcie międzynarodowym jazda z naczepą typu chłodnia , kierunki Rumunia , Węgry , Bułgaria. Oferuje atrakcyjne..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

PelleT WYSOKIEJ jakości

ROLNIK-SKLEP T. MIODUSZEWSKI UL. BIAŁOSTOCKA 38 WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) Oferuje wysokiej jakości granulat drzewny PELLET renomowanego..


Zobacz ogłoszenie

DZIEŃ OTWARTY - CENTRUM

DZIEŃ OTWARTY! Bardzo serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli, pedagogów, a przede wszystkim DZIECI na dzień otwarty naszego Centrum! Grono..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA C+E - codzienne

Firma z Czyżewa zatrudni kierowcę kat. C+E. Codzienne powroty do siedziby firmy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny tel:602-616-444


Zobacz ogłoszenie

Tania pożyczka bez zaświadczeń

Tania pożyczka do 20 000 zł bez zaświadczeń, nie pytamy o historię kredytową i zaświadczenia. Pieniądze możesz mieć na koncie w 15 minut. Możliwość..


Zobacz ogłoszenie

Volkswagen Passat B5

Sprzedam VW Passata 1.6 B+G 1997 rok OC i BT do 07.2019 Klimatronic, hak , podgrzewane fotele, Butla w miejscu koła zapasowego ważna do 2027 roku...


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie na Kosseckiego 4

Sprzedam mieszkanie(63m2) na pierwszym piętrze w bloku Kosseckiego 4.


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"