:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Rada Miasta Zambrów radni, „Nasz Zambrów” przewodniczy Radzie Miasta Zambrów [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 20/11/2018 16:10

W Urzędzie Miasta Zambrów odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta Zambrów kadencji 2018-2023, podczas której zaprzysiężono Kazimierza Dąbrowskiego na stanowisko Burmistrza Miasta Zambrów oraz wybrano przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady.

Dziś pierwszą sesję Rady Miasta poprowadziła radna senior Wiesława Arent. Na początku wszyscy radni wybrani 21 października złożyli przysięgę. Kolejny punkt obrad dotyczył zaprzysiężenia Kazimierza Dąbrowskiego na Burmistrza Miasta Zambrów.

 

Następnie zajęto się wyborem Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady Miasta. Na stanowisko Przewodniczącego kandydował tylko jeden radny – Jacek Olszewski z KWW Nasz Zambrów. Jego kandydaturę zgłosił piastujący dotychczas tę funkcję przez aż 5 ostatnich kadencji radny Zbigniew Korzeniowski. W tajnym głosowaniu Jacek Olszewski zyskał poparcie 18 radnych, przy trzech głosach nieważnych. Tym samym objął on funkcję Przewodniczącego Rady Miasta.

Na stanowiska wiceprzewodniczących wystawiono dwóch kandydatów z ugrupowania KWW Nasz Zambrów: Zbigniewa Kuleszę i Tomasza Józefa Koska. Obaj zostali wybrani na te funkcje przy stosunku głosów 19 za i 1 przeciw.

 

Dzisiejsze obrady były okazją do podziękowania dotychczasowemu Przewodniczącemu Rady Miasta Zambrów Zbigniewowi Korzeniowskiemu za jego długoletnią kadencję na tym stanowisku. Dziękując mu burmistrz podkreślił, że tak długie pełnienie tej funkcji przez jedną osobę jest ewenementem w skali kraju i świadczy o dobrze wypełnianych przez niego obowiązkach. Na pamiątkę Zbigniew Korzeniowski otrzymał grawerton i narysowaną ołówkiem karykaturę.

 

Na koniec burmistrz Kazimierz Dąbrowski przedstawił wszystkim swoje plany na najbliższe 5 lat. Swój program podzielił on na cztery priorytety. Pierwszy to „Zambrów dynamicznie rozwijającym się miastem”, gdzie znalazły się takie założenia jak: przygotowanie i zagospodarowanie nowych terenów inwestycyjnych, ułatwienia tworzenia miejsc pracy oraz ochrona istniejących czy budowa mieszkań komunalnych i socjalnych oraz rewitalizacja części koszarowej i centrum miasta.

 

„Zambrów miastem przyjaznym mieszkańcom” - to druga sfera, która znalazła się w programie urzędującego burmistrza. Znalazły się tu takie plany jak: dofinansowanie służby zdrowia, budowa schroniska dla bezdomnych osób, utworzenie domu dziennego pobytu dla seniorów, uporządkowanie miasta z zalegających i szpecących reklam oraz billboardów, czy powołanie Rady Seniorów.

 

Trzecia sfera, którą Kazimierz Dąbrowski ujął w swoim programie wyborczym, nosi tytuł „Zambrów miastem bezpiecznym i przyjaznym środowisku naturalnemu”. Tu założył on m.in. współpracę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, polegającą na budowie południowo-wschodniej obwodnicy Zambrowa i kontynuacji kapitalnego remontu alei Wojska Polskiego, budowę nowych dróg miejskich oraz remonty dróg istniejących, czy dodatkowe (płatne z budżetu miasta) patrole policyjne w godzinach popołudniowych i nocnych.

 

Podczas dzisiejszej sesji burmistrz wspomniał również o chęci współpracy z samorządem powiatu zambrowskiego z zakresu dofinansowania remontów dróg powiatowych w naszym mieście, budowy parkingu przy ul. Fabrycznej, utworzenia w budynku przy ul. Fabrycznej 3 biura obsługi interesantów, czy przeniesienia siedziby biblioteki powiatowej do Zambrowa.

- „Współpracę ze Starostwem Powiatowym i Zarządem Powiatu Zambrowskiego warunkują zmiany personalne zarządzających tym samorządem, ponieważ jeśli zostanie podtrzymany dotychczasowy układ polityczno-koleżeński, który jak wszyscy widzą w kolejnych kadencjach się nie sprawdził, nie widzę żadnej możliwości dalszej współpracy.” – mówił podczas obrad burmistrz Kazimierz Dąbrowski.

 

Ostatnia sfera w programie urzędującego burmistrza to „Zambrów miastem, dbającym o oświatę, kulturę, tradycję i sport”. Wśród zadań oświatowych Dąbrowski planuje m.in. budowę pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 3, rozbudowę i doposażenie placów zabaw przy miejskich przedszkolach, czy wyjazdy wakacyjne dzieci finansowane z budżetu miasta. Jeżeli chodzi o kulturę, to ubiegający się o reelekcję burmistrz proponuje budowę amfiteatru, poszerzenie oferty kulturalnej MOK, a także organizację corocznych imprez, takich jak „Sylwester plenerowy”, „Parada Orkiestr Dętych”, „Dni Zambrowa”, „Pożegnanie Lata” oraz „Dzień Dziecka”. Ambitnie wyglądają plany dotyczące sportu i rekreacji. Tu Kazimierz Dąbrowski założył m.in. rozbudowę pływalni miejskiej o część rekreacyjną i zewnętrzną, przebudowę kortów tenisowych wraz z założeniem sztucznego oświetlenia na stadionie miejskim, zadaszenie lodowiska miejskiego i utworzenie w okresie letnim toru wrotkowego i terenu do mini golfa, budowę tężni solnej na terenach spacerowych przy zalewie, czy budowę nowego parku przy ul. Białostockiej (przy kościele pw. Ducha Świętego).


Następna sesja Rady Miasta Zambrów planowana jest na 4 grudnia.

 

Zobacz retransmisję dzisiejszej I sesji Rady Miasta Zambrów kadencji 2018-2023 >>>TUTAJ<<<

Reklama

„Nasz Zambrów” przewodniczy Radzie Miasta Zambrów [foto] komentarze opinie

 • gość 2018-11-20 16:41:26

  Kącik wzajemnej adoracji- ciąg dalszy. Tak właściwie, rada miasta to twór nikomu niepotrzebny, wszyscy wiedzą, że decyzje i prawdziwa władza należą do burmistrza i kilku zaufanych mu ludzi.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 18:38:30

  No i tak ma być!

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 18:48:26

  Nasz Zambrów rządzi, a reszta to kwiatek przy kożuchu.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 19:20:50

  Namiot na boisko by sie przydal

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 21:34:35

  To przy kościele planuje działkę od byznesmena z szumowa kupić? Gdzie ten park ma być zlokalizowany?

 • gość niewinny - niezalogowany 2018-11-20 21:59:47

  hektarowe pole przy szpitalu oddam na park miejski aby nie kupować od biznesmena z Szumowa.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 22:11:50

  Pana Kulesze wybrali który będzie siedział i w tablecie oglądał różne strony jak to było widać na jednym z nagrań sesji. Zamiast udzielać się na sesji.

 • anna - niezalogowany 2018-11-20 23:52:12

  Czego narzekacie - zrobił sporo i oby tak dalej.Zambrów z zadupia stał się miasteczkiem powiatowym - bez pomocy i udziału władz powiatu.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 08:00:02

  Kto to zrobił? Zbysio Kulesza??? Śmiech..... On wpadnie między jednym pogrzebem a drugim ślubem, listę podpisze i kasę zgarnie. Tyle zrobi.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 08:28:14

  To od nas. Mieszkańców Zambrowa zależy co będzie robione w mieście. Jeżeli pozwolimy na to, żeby nami rządzoną a nie radni rządzili w naszym imieniu to niewiele się zmieni. Oni już to robili wiele kadencji. Można odpowiedzieć, że nie wszystkim się dogodzi. Prawda jest jednak taka, że to większość ma decydować. DLATEGO DOMAGAJMY SIĘ BUDŻETU OBYWATELSKIEGO I WIĘKSZEGO UDZIAŁU MIESZKAŃCÓW DECYDOWANIU O SPRAWACH ZAMBROWA. Poprzez spotkania publiczne z ludźmi sprawującymi realną władzę. Chętnie poznam poglądy radnych na poszczególne sprawy istotne dla Zambrowa.

 • gość 2018-11-21 10:40:27

  A cieszę się z częściowego odmłodzenia stolika przewodniczącego

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 18:19:29

  I rumianego koska

 • gość 2018-11-21 20:08:18

  Prawda to że burmistrz ma zamiar kupić od Kowalczyka ziemię przy kościele za ogromną sumę ,po to by zrobić park?Kowalczyk przeliczył się i nie może sprzedać podmokłych terenów ,wiec nasz burmistrzunio chce go z kłopotów wyciągnąć.Mam nadzieje i liczę na to,że nowa rada zablokuje pomysł.

 • gość 2018-11-21 21:47:10

  Nowa rada zablokuje pomysł? Dobre sobie. Przecież wiadomo, że radni tańczą, jak im Kazik zagra. (Choćby z racji tego, że KWW Nasz Zambrów posiada samodzielną większość mandatów.) Z tego wniosek następujący- Rada przyklepie wszystko, co zostanie przedłożone pod głosowanie, a nikt się raczej nie wyłamie, bo wyląduje na dywaniku i będzie wóz albo przewóz.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 22:07:36

  Nowa rada to na stołki liczy. Podpisze wszystko. Na dwóch palcach policzyć można osoby które są w Radzie dla dobra miasta i mieszkańców. Reszta to pajacyk i karierowicze

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 08:20:32

  Cała prawda o radnych

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 08:29:28

  Korzeniowski będąc w radzie spółdzelni mieszkaniowej akceptował obijanie blachą budynkow mieszkalnych a teraz zrywa tą blache i nakłada tynk. Dobry gospodarz ? tylko KTO ma za to zapłacić?

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 10:00:42

  A po co starzejącemu się miastu park. Babcie i dziadki to po lekarzach będą chodzić. Lepiej wybudować więcej mieszkań żeby młodych zatrzymać

 • gość 2018-11-22 10:25:32

  A nowy przewodniczący ma jakąś osobowość? Całe to prezydium rady jest przaśne, raczej nie było z czego wybierać.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 10:52:07

  Ale swoi

 • gość 2018-11-22 16:16:53

  Mierni ale wierni

 • gość 2018-11-22 21:48:56

  Ciekawi mnie jak Pan Tomasz Kosek zdobył ponad 400 głosów. No chyba nie przez działalność społeczną. Lubiany też za bardzo nie jest. Może %???

 • gość 2018-11-23 12:03:11

  Wystarczy popatrzyć na śliczne bużki i wiadomo kto najlepszy jest w obliczaniu ilości procentów .a tak poza tym to ciekawi mnie jakim sposobem Pan Kosek uzyskał pozwolenie na dobudówkę. Musze przypomnieć szanownej gawiedzi ,że ze starego prezesa starający nie miał najmniejszych szans .

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

Montaż klimatyzacji w domach,

Nasza firma klimapodlasie.pl oferuje montaż klimatyzacji odpowiedniej do metrażu Twojego pomieszczenia. Szybka realizacja. Do 10 lat gwarancji...


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

TELEWIZJA BEZ OPŁAT!!!!!

EKSTRAKLASA POWRACA!!!! PRZYJDŹ DO SALONU NC+ W ZAMBROWIE I SKORZYSTAJ Z NAJLEPSZYCH OFERT W OKOLICY!TYLKO TERAZ PAKIET EXTRA DO 6MCY ZA 0ZŁ! A DLA..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Super dyskretny zarobek!

Hej popatrz, niby dlaczego nie miałabyś zarobić swoich Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem? Na..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

Studentka szuka praktyk

Szukam czterotygodniowych praktyk związanych z kierunkiem studiów zarządzanie sprzedażą. Najchętniej od lipca. Jeśli to możliwe byłabym..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam nowe dwupokojowe

Mam do sprzedania idealne, nowe, wykończone pod klucz 2-pokojowe mieszkanie w Zambrowie przy ul. Pułaskiego, na drugim piętrze. Główne atuty..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 71,66m2, ul.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

Księgowa oraz Pracownik

Primarol Robert Grzymała Paproć Duża 84 poszukuję pracownika na stanowisko księgowej. Wymagania: znajomość podstaw rachunkowości, umiejętność..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę rekreacyjną z

Witam kupię działkę rekreacyjną z domkiem zagospodarowaną


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom w malowniczej

Sprzedam dom jednorodzinny -dworek wolnostojący z poddaszem użytkowym, położony w Wiśniewie w bliskiej odległości od Zambrowa (4 km). Posiadłość..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 56,20m2, ul. 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na III piętrze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"