:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Rada Miasta Zambrów radni, „Nasz Zambrów” przewodniczy Radzie Miasta Zambrów [foto] - zdjęcie, fotografia
20/11/2018 16:10

W Urzędzie Miasta Zambrów odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta Zambrów kadencji 2018-2023, podczas której zaprzysiężono Kazimierza Dąbrowskiego na stanowisko Burmistrza Miasta Zambrów oraz wybrano przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady.

Dziś pierwszą sesję Rady Miasta poprowadziła radna senior Wiesława Arent. Na początku wszyscy radni wybrani 21 października złożyli przysięgę. Kolejny punkt obrad dotyczył zaprzysiężenia Kazimierza Dąbrowskiego na Burmistrza Miasta Zambrów.

 

Następnie zajęto się wyborem Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady Miasta. Na stanowisko Przewodniczącego kandydował tylko jeden radny – Jacek Olszewski z KWW Nasz Zambrów. Jego kandydaturę zgłosił piastujący dotychczas tę funkcję przez aż 5 ostatnich kadencji radny Zbigniew Korzeniowski. W tajnym głosowaniu Jacek Olszewski zyskał poparcie 18 radnych, przy trzech głosach nieważnych. Tym samym objął on funkcję Przewodniczącego Rady Miasta.

Na stanowiska wiceprzewodniczących wystawiono dwóch kandydatów z ugrupowania KWW Nasz Zambrów: Zbigniewa Kuleszę i Tomasza Józefa Koska. Obaj zostali wybrani na te funkcje przy stosunku głosów 19 za i 1 przeciw.

 

Dzisiejsze obrady były okazją do podziękowania dotychczasowemu Przewodniczącemu Rady Miasta Zambrów Zbigniewowi Korzeniowskiemu za jego długoletnią kadencję na tym stanowisku. Dziękując mu burmistrz podkreślił, że tak długie pełnienie tej funkcji przez jedną osobę jest ewenementem w skali kraju i świadczy o dobrze wypełnianych przez niego obowiązkach. Na pamiątkę Zbigniew Korzeniowski otrzymał grawerton i narysowaną ołówkiem karykaturę.

 

Na koniec burmistrz Kazimierz Dąbrowski przedstawił wszystkim swoje plany na najbliższe 5 lat. Swój program podzielił on na cztery priorytety. Pierwszy to „Zambrów dynamicznie rozwijającym się miastem”, gdzie znalazły się takie założenia jak: przygotowanie i zagospodarowanie nowych terenów inwestycyjnych, ułatwienia tworzenia miejsc pracy oraz ochrona istniejących czy budowa mieszkań komunalnych i socjalnych oraz rewitalizacja części koszarowej i centrum miasta.

 

„Zambrów miastem przyjaznym mieszkańcom” - to druga sfera, która znalazła się w programie urzędującego burmistrza. Znalazły się tu takie plany jak: dofinansowanie służby zdrowia, budowa schroniska dla bezdomnych osób, utworzenie domu dziennego pobytu dla seniorów, uporządkowanie miasta z zalegających i szpecących reklam oraz billboardów, czy powołanie Rady Seniorów.

 

Trzecia sfera, którą Kazimierz Dąbrowski ujął w swoim programie wyborczym, nosi tytuł „Zambrów miastem bezpiecznym i przyjaznym środowisku naturalnemu”. Tu założył on m.in. współpracę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, polegającą na budowie południowo-wschodniej obwodnicy Zambrowa i kontynuacji kapitalnego remontu alei Wojska Polskiego, budowę nowych dróg miejskich oraz remonty dróg istniejących, czy dodatkowe (płatne z budżetu miasta) patrole policyjne w godzinach popołudniowych i nocnych.

 

Podczas dzisiejszej sesji burmistrz wspomniał również o chęci współpracy z samorządem powiatu zambrowskiego z zakresu dofinansowania remontów dróg powiatowych w naszym mieście, budowy parkingu przy ul. Fabrycznej, utworzenia w budynku przy ul. Fabrycznej 3 biura obsługi interesantów, czy przeniesienia siedziby biblioteki powiatowej do Zambrowa.

- „Współpracę ze Starostwem Powiatowym i Zarządem Powiatu Zambrowskiego warunkują zmiany personalne zarządzających tym samorządem, ponieważ jeśli zostanie podtrzymany dotychczasowy układ polityczno-koleżeński, który jak wszyscy widzą w kolejnych kadencjach się nie sprawdził, nie widzę żadnej możliwości dalszej współpracy.” – mówił podczas obrad burmistrz Kazimierz Dąbrowski.

 

Ostatnia sfera w programie urzędującego burmistrza to „Zambrów miastem, dbającym o oświatę, kulturę, tradycję i sport”. Wśród zadań oświatowych Dąbrowski planuje m.in. budowę pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 3, rozbudowę i doposażenie placów zabaw przy miejskich przedszkolach, czy wyjazdy wakacyjne dzieci finansowane z budżetu miasta. Jeżeli chodzi o kulturę, to ubiegający się o reelekcję burmistrz proponuje budowę amfiteatru, poszerzenie oferty kulturalnej MOK, a także organizację corocznych imprez, takich jak „Sylwester plenerowy”, „Parada Orkiestr Dętych”, „Dni Zambrowa”, „Pożegnanie Lata” oraz „Dzień Dziecka”. Ambitnie wyglądają plany dotyczące sportu i rekreacji. Tu Kazimierz Dąbrowski założył m.in. rozbudowę pływalni miejskiej o część rekreacyjną i zewnętrzną, przebudowę kortów tenisowych wraz z założeniem sztucznego oświetlenia na stadionie miejskim, zadaszenie lodowiska miejskiego i utworzenie w okresie letnim toru wrotkowego i terenu do mini golfa, budowę tężni solnej na terenach spacerowych przy zalewie, czy budowę nowego parku przy ul. Białostockiej (przy kościele pw. Ducha Świętego).


Następna sesja Rady Miasta Zambrów planowana jest na 4 grudnia.

 

Zobacz retransmisję dzisiejszej I sesji Rady Miasta Zambrów kadencji 2018-2023 >>>TUTAJ<<<

Reklama

„Nasz Zambrów” przewodniczy Radzie Miasta Zambrów [foto] komentarze opinie

 • gość 2018-11-20 16:41:26

  Kącik wzajemnej adoracji- ciąg dalszy. Tak właściwie, rada miasta to twór nikomu niepotrzebny, wszyscy wiedzą, że decyzje i prawdziwa władza należą do burmistrza i kilku zaufanych mu ludzi.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 18:38:30

  No i tak ma być!

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 18:48:26

  Nasz Zambrów rządzi, a reszta to kwiatek przy kożuchu.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 19:20:50

  Namiot na boisko by sie przydal

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 21:34:35

  To przy kościele planuje działkę od byznesmena z szumowa kupić? Gdzie ten park ma być zlokalizowany?

 • gość niewinny - niezalogowany 2018-11-20 21:59:47

  hektarowe pole przy szpitalu oddam na park miejski aby nie kupować od biznesmena z Szumowa.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 22:11:50

  Pana Kulesze wybrali który będzie siedział i w tablecie oglądał różne strony jak to było widać na jednym z nagrań sesji. Zamiast udzielać się na sesji.

 • anna - niezalogowany 2018-11-20 23:52:12

  Czego narzekacie - zrobił sporo i oby tak dalej.Zambrów z zadupia stał się miasteczkiem powiatowym - bez pomocy i udziału władz powiatu.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 08:00:02

  Kto to zrobił? Zbysio Kulesza??? Śmiech..... On wpadnie między jednym pogrzebem a drugim ślubem, listę podpisze i kasę zgarnie. Tyle zrobi.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 08:28:14

  To od nas. Mieszkańców Zambrowa zależy co będzie robione w mieście. Jeżeli pozwolimy na to, żeby nami rządzoną a nie radni rządzili w naszym imieniu to niewiele się zmieni. Oni już to robili wiele kadencji. Można odpowiedzieć, że nie wszystkim się dogodzi. Prawda jest jednak taka, że to większość ma decydować. DLATEGO DOMAGAJMY SIĘ BUDŻETU OBYWATELSKIEGO I WIĘKSZEGO UDZIAŁU MIESZKAŃCÓW DECYDOWANIU O SPRAWACH ZAMBROWA. Poprzez spotkania publiczne z ludźmi sprawującymi realną władzę. Chętnie poznam poglądy radnych na poszczególne sprawy istotne dla Zambrowa.

 • gość 2018-11-21 10:40:27

  A cieszę się z częściowego odmłodzenia stolika przewodniczącego

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 18:19:29

  I rumianego koska

 • gość 2018-11-21 20:08:18

  Prawda to że burmistrz ma zamiar kupić od Kowalczyka ziemię przy kościele za ogromną sumę ,po to by zrobić park?Kowalczyk przeliczył się i nie może sprzedać podmokłych terenów ,wiec nasz burmistrzunio chce go z kłopotów wyciągnąć.Mam nadzieje i liczę na to,że nowa rada zablokuje pomysł.

 • gość 2018-11-21 21:47:10

  Nowa rada zablokuje pomysł? Dobre sobie. Przecież wiadomo, że radni tańczą, jak im Kazik zagra. (Choćby z racji tego, że KWW Nasz Zambrów posiada samodzielną większość mandatów.) Z tego wniosek następujący- Rada przyklepie wszystko, co zostanie przedłożone pod głosowanie, a nikt się raczej nie wyłamie, bo wyląduje na dywaniku i będzie wóz albo przewóz.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 22:07:36

  Nowa rada to na stołki liczy. Podpisze wszystko. Na dwóch palcach policzyć można osoby które są w Radzie dla dobra miasta i mieszkańców. Reszta to pajacyk i karierowicze

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 08:20:32

  Cała prawda o radnych

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 08:29:28

  Korzeniowski będąc w radzie spółdzelni mieszkaniowej akceptował obijanie blachą budynkow mieszkalnych a teraz zrywa tą blache i nakłada tynk. Dobry gospodarz ? tylko KTO ma za to zapłacić?

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 10:00:42

  A po co starzejącemu się miastu park. Babcie i dziadki to po lekarzach będą chodzić. Lepiej wybudować więcej mieszkań żeby młodych zatrzymać

 • gość 2018-11-22 10:25:32

  A nowy przewodniczący ma jakąś osobowość? Całe to prezydium rady jest przaśne, raczej nie było z czego wybierać.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 10:52:07

  Ale swoi

 • gość 2018-11-22 16:16:53

  Mierni ale wierni

 • gość 2018-11-22 21:48:56

  Ciekawi mnie jak Pan Tomasz Kosek zdobył ponad 400 głosów. No chyba nie przez działalność społeczną. Lubiany też za bardzo nie jest. Może %???

 • gość 2018-11-23 12:03:11

  Wystarczy popatrzyć na śliczne bużki i wiadomo kto najlepszy jest w obliczaniu ilości procentów .a tak poza tym to ciekawi mnie jakim sposobem Pan Kosek uzyskał pozwolenie na dobudówkę. Musze przypomnieć szanownej gawiedzi ,że ze starego prezesa starający nie miał najmniejszych szans .

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kierowca C+E na 1/2 etatu

Szukam kierowcy który chce dorobić weekendy lub w różne dni od poniedziałku do piątku , zestaw chłodniczy , szczegóły pod tel 518627490


Zobacz ogłoszenie

AGREGATY PODORYWKOWE, BRONY

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU MASZYN ROLNICZYCH FIRMY LAND STAL PRODUKUJĄCEJ MASZYNY BARDZO WYSOKIEJ JAKOŚCI. W SPRZEDAŻY M.IN AGREGATY..


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Praca przy produkcji kołder.

Przyjmę osoby do pracy przy produkcji kołder. Nie potrzebna umiejętność szycia. Tylko osoby ze zdolnościami manualnymi. Osoby energiczne i..


Zobacz ogłoszenie

Dodatkowa praca z dyskretnym

Hej! Chciałabyś spróbować jakby to było być super potajemną masażystką? Interesują mnie regularne spotkania i wspiercie na każdym spotkaniu. Rodzaj..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.04.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

MASZYNY ROLNICZE, DOSTĘPNE NA

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWEJ, RÓŻNE ROZMIARY 4M, 5M, 6M, 8M, ROZKŁADANE HYDRAULICZNIE, NA CZTERECH RZĘDACH ZĘBÓW. MALOWANE I..


Zobacz ogłoszenie

taras balkon schody kamienny

Posadzki żywiczne,garaż ,kotłownia,magazyn,biuro,dom ,mieszkanie,tarasy,balkony,schody - 100 zł Łomża Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszej..


Zobacz ogłoszenie

Segment 160m2, ul. Jantarowa

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Segment handlowo-usługowo-mieszkalny o powierzchni całkowitej 160m2 położony w Zambrowie przy..


Zobacz ogłoszenie

Pracownik produkcji -

Zambrowska Fabryka Okien szuka pracowników do pracy przy linii montażowej. Praca w centrum Zambrowa; II zmianowy system pracy; 8 h..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę na staż

Przyjmę na staż w charakterze sprzedawcy w sklepie, przy ul. Raginisa 4.


Zobacz ogłoszenie

Montaż kamer, alarmów,

Zambrów, Łomża, Białystok i okolice Oferujemy: - montaż kamer - montaż alarmów - montaż wideodomofonów - montaż automatów do bram - montaż..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszym panem

Praca dla milej i uczciwej pani z podstawowa znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Rower CANNONDALE

Sprzedam rower aluminiowy CANNONDALE, Koła 26", oświetlenie, licznik. Osprzęt SHIMANO, Stan bdb


Zobacz ogłoszenie

Praca biurowa

Szukam pracy biurowej. Pracuje obecnie jako pomoc księgowej,w trakcie studiów podyplomowych kadry i płace.


Zobacz ogłoszenie

Działka budowlana 1553m2 w

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1553m2 położona w Czyżewie obręb Złote Jabłko. Nieruchomość zgodnie z..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos 290 w Gosiach Małych od 01.04.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest wymagane..


Zobacz ogłoszenie

Dom 200m2, działka 2511m2, gm.

Dom o powierzchni użytkowej 200m2 ( powierzchnia zabudowy 105m2) położony we wsi Gunie-Ostrów, gmina Kołaki Kościelne. Budynek mieszkalny w całości..


Zobacz ogłoszenie

DEKODER 4K ZA 1ZŁ/MIES!

ZAPRASZAMY DO SALONU NC+ NA OFERTY W ZWIĄZKU Z 1. DNIEM WIOSNY!!!! DEKODER 4K ZA 1ZŁ/MIES! TYLKO W SALONIE PREMIUM W GALERII BEM W ZAMBROWIE!..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na wiosnę

Pożyczka na wiosnę na korzystnych warunkach! Bez BIK, Bez sprawdzania historii kredytowej, Bez zaświadczeń. Teraz nawet 20 000 zł! Możliwa spłata w..


Zobacz ogłoszenie

poszukuję opiekunki/niani do

Szukam dziewczyny/kobiety do opieki nad 1,5 rocznym dzieckiem. Odpowiedzialnej, sumiennej z odpowiednim podejściem do dzieci. Osoby, które chciałby..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę lokal

Wynajmę lokal użytkowo-handlowy 58m2 w Zambrowie przy ulicy Wyszyńskiego 13. Lokal składa się z 3 pomieszczeń użytkowych i ubikacji. Może być..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu: 784..


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIKI DWUPŁASZCZOWE NA

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU ZBIORNIKÓW DWUPŁASZCZOWYCH NA PALIWO. W OFERCIE POSIADAMY ZBIORNIKI O POJEMNOŚCI 2000L l 2500L. ZBIORNIKI STANDARDOWO..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmiemy do pracy kierowce

Przyjmiemy dyspozycyjnego kierowcę na dowozy w lokalu gastronomicznym. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji zapraszamy do naszego lokalu..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"