:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C bezchmurnie

Nadal będzie zimno!

meteo, Nadal będzie zimno! - zdjęcie, fotografia

Dzisiejszej nocy temperatura minimalna w Białowieży wyniosła -24.0°C, w Bondarach -22.1°C, w Białymstoku -21.2°C, w Suwałkach -20.8°C, a w Supraślu -19.8°C. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku przedłuża ostrzeżenie przed silnymi mrozami.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku w czwartek, 5 stycznia wydał ostrzeżenie o 1. stopniu zagrożenia silnymi mrozami, które miały utrzymywać się do niedzieli, 8 stycznia na terenie całego województwa podlaskiego. Dziś ostrzeżenie to zostało przedłużone do wtorku, 10 stycznia.

- „W nocy 08. - 09.01. prognozuje się temperaturę minimalną od -16°C do -13°C, lokalnie spadek temperatury do ok. -18°C. W nocy 09 - 10.01. prognozuje się temperaturę minimalną od -19°C do -6°C, lokalnie spadek temperatury do ok. -21°C. Temperatura maksymalna w dzień od -11°C do - 8°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h.” - ostrzega Barbara Jakubowska dyżurny synoptyk Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku.

Zambrowscy policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Gdy widzimy człowieka, któremu grozi zamarznięcie, wychłodzenie organizmu czy niebezpieczeństwo, reagujmy - wystarczy telefon pod numer alarmowy 112 lub policyjny 997. Bądźmy czujni i wrażliwi zwłaszcza wobec osób bezdomnych, samotnych, starszych, niezaradnych życiowo czy uzależnionych. Nie pozostańmy obojętni!

Ponadto policja przestrzega przed zagrożeniami, jakie płyną z dogrzewania się różnego rodzaju piecykami. Pamiętajmy, aby ogrzewając nasze mieszkania czy inne pomieszczenia, czynności takie wykonywać ostrożnie i rozważnie, dbając przede wszystkim o własne bezpieczeństwo, abyśmy uniknęli zatrucia tlenkiem węgla lub pożaru. Poza tym nigdy nie należy włączać silnika pojazdu w zamkniętym pomieszczeniu skąd spaliny nie mogą swobodnie wydostać się na zewnątrz i stwarzają w ten sposób śmiertelne zagrożenie.

Polecamy:
:: Synoptycy ostrzegają: jeszcze będzie wiało!
:: Uwaga ślisko!
:: Zima w Zambrowie. Uwaga! Ślisko na drogach [foto]
:: Uwaga! Będzie ślisko!
:: Nadal będzie padać
:: Przed nami najpiękniejszy deszcz „spadających gwiazd” od lat
:: Przed nami silne mrozy!

Nadal będzie zimno! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org