:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Nad zalewem będzie plaża. I zakaz kąpieli

inwestycje, zalewem będzie plaża zakaz kąpieli - zdjęcie, fotografia

Miejska plaża zostanie utworzona na terenach zielonych nad zalewem. Oprócz możliwości wylegiwania się na piasku w centrum miasta, zambrowianie będą mogli skorzystać z kajaków i rowerków wodnych. Z tym, że w zalewie nie będzie można się kąpać.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace związane z urządzaniem plaży nad zalewem rozpoczną się wiosną przyszłego roku. Będzie to inwestycja prowadzona przy okazji zaplanowanego odmulania dna zalewu. Proces ten już się rozpoczął, bowiem Miasto spuściło niedawno wodę ze zbiornika w celu osuszenia dna.

O planach utworzenia plaży poinformował na spotkaniu z mieszkańcami burmistrz Kazimierz Dąbrowski. Jak mówił, plaża ma mieć około „40 metrów szerokości i 10-15 metrów głębokości”. Oprócz ton piachu, przy zbiorniku ma powstać specjalny pomost z urządzeniami rekreacji wodnej, w tym kajakami i rowerkami wodnymi. Przy okazji samorząd chce nieopodal zainstalować nową fontannę.

Piękne tereny zielone nad zalewem od lat są jednym z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Zambrowa. To dobrze, że zostaną uzupełnione o plażę. Szkoda jednak, że nie uda się przy okazji utworzyć kąpieliska. Jest to oczywiście związane ze stanem wody znajdującej się w zalewie, a ta w miejscu wykorzystywanym do kąpieli powinna spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia.

- „Trudno mówić o kąpielisku. Woda przepływająca przez Jabłonkę i zalew jest poza klasą czystości. Nawet jak zrobimy tę plażę miejską, to będzie tabliczka na słupku z napisem `zakaz kąpieli` i tego nie przeskoczymy.” - mówił burmistrz Dąbrowski.

Jak zapowiadają władze naszego miasta, z nowej oferty rekreacyjnej w postaci plaży oraz pomostu z urządzeniami wodnymi będzie można korzystać już latem przyszłego roku.

Polecamy:
:: Spotkanie burmistrza z mieszkańcami naszego miasta [foto+video]

:: 6-latki od stycznia bez opłat
:: Rada Gminy Zambrów uchwaliła budżet na 2017 rok [retransmisja]
:: Radni powiatu uchwalili budżet na 2017 rok [retransmisja]
:: Rada Miasta przeciwna łączeniu zambrowskiego PKS-u z innymi spółkami
:: Przetarg na śmieci w Zambrowie. Drogo
:: XXIII sesja Rady Gminy Zambrów [retransmisja]
:: 15 stycznia referendum ws. budowy regionalnego lotniska
:: Marszałek nie wycofa się z inkorporacji PKS-ów. Wicemarszałkowie z PO są przeciwni
:: Od stycznia wzrośnie cena wody [retransmisja]


Nad zalewem będzie plaża. I zakaz kąpieli komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org